• Informacje na temat:

  roman dmowski

Artykuły na temat: roman dmowski
 • Podlaskie: Uroczystości 79. rocznicy śmierci Romana Dmowskiego

  Uroczystości związane z 79. rocznicą śmierci Romana Dmowskiego odbyły się we wtorek w Drozdowie oraz w Łomży w woj. podlaskim. Drozdowo było miejscem śmierci polityka.

 • Korczak, Reymont, Dmowski... Prezydent odznaczył pośmiertnie wybitnych Polaków

  Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski są wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent uhonorował 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP".

 • Fotografie i dokumenty poświęcone życiorysowi twórcy endecji Romanowi Dmowskiemu oraz jego sylwetce politycznej będzie można zobaczyć na wystawie "Roman Dmowski 1864-1939" czynnej od środy w stołecznym Muzeum Niepodległości.

 • Wybrano patronów samolotów dla VIP-ów. Wśród nich m.in. Piłsudski i Dmowski

  Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski, Józef Poniatowski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie. Taką decyzję ogłosił w Bydgoszczy wiceszef resortu obrony narodowej, Bartosz Kownacki. G550 będą nosiły nazwy księcia Poniatowskiego i gen. Pułaskiego, zaś B737 - Piłsudskiego, Dmowskiego...

 • Pomalowano pomnik Dmowskiego

  Pomnik Romana Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu w Warszawie, który wczoraj oficjalnie odsłonięto został w nocy pomalowany różową farbą. Po południu pod pomnikiem odbyła się pikieta pod hasłem "Dmowski musi runąć". Narodowcy złożyli wiązanki kwiatów.

 • ...wszystko popatrzył Roman Dmowski, pomnik polskiej prawicy, to przeżegnałby się ze zgrozą. Jego takie pochody gorszyły, podobnie jak różnego rodzaju egzaltacje. "Wielu ludzi nie umie o polityce myśleć spokojnie i logicznie, reagują na nią przede wszystkim uczuciowo" - pisał. Odnoszę zresztą wrażenie, że na dzisiejszej prawicy, także wśród tzw. narodowców, mało kto Dmowskiego czytał, a tych co...

 • Roman Giertych nie ma lekko. Nie dość, że jego wzrost utrudnia przeprowadzanie normalnych wywiadów (historia z dziennikarzami, którzy musieli szukać jakiegoś krzesła, żeby nagrać wywiad z wicepremierem unikając filmowania go w pozie "jakby na wszystko i wszystkich patrzył z góry"), to jeszcze teraz musi cierpieć za swojego dziadka, różnych przedwojennych pisarzy i endeckich ideologów.

 • Deskur i Dmowski w MSW. Nowy Komendant Główny Policji

  Michał Deskur i Roman Dmowski zostali nowymi zastępcami szefa MSW Jacka Cichockiego. Pierwszy z nich do tej pory był księgowym i ma niewielkie doświadczenie w pracy w administracji. Będzie także zmiana na stanowisku komendanta głównego policji; Andrzeja Matejuka zastąpi Marek Działoszyński, który do tej pory kierował komendą w Łodzi, mającą jedne z najgorszych statystyk skuteczności w kraju. We...

 • Szewach Weiss: Komorowski pod pomnikiem Dmowskiego – mam odruch sprzeciwu

  ...„Dmowski jest może waszym bohaterem, ale nie moim. Każdy antysemita jest nieludzki. Nie chce krytykować polskiego prezydenta, ale czuje sprzeciw, gdy widzę, jak Bronisław Komorowski składa kwiaty pod pomnikiem Dmowskiego. Ja bym nie zaniósł kwiatów człowiekowi, który mordował z powodów etnicznych czy religijnych. Słowami i przemowami tez można mordować" – twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM, były...

 • Prezydent ogłosił listę osób pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego

  ...​Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski znaleźli się wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego. Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę 25 osób, które 11 listopada zostaną uhonorowane za zasługi dla polskiej niepodległości.

Zdjęcia na temat: roman dmowski
Wideo na temat: roman dmowski
 • Początek Marszu Niepodległości

  Z ronda im. Romana Dmowskiego ruszył warszawski Marsz Niepodległości. Marsz przejdzie mostem Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego. Wcześniej policja zatrzymała ok. kilkadziesiąt osób, które miały przy sobie materiały pirotechniczne.

 • Marsz "Razem dla Niepodległej"

  Prezydent Bronisław Komorowski podczas marszu "Razem dla Niepodległej" uczcił pamięć Stefana Roweckiego "Grota" składając wieniec przed jego pomnikiem. Upamiętnił też współtwórcę Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego, który w 1919 roku podpisywał w imieniu Polski traktat pokojowy w Wersalu. Z kolei przed pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego kwiaty złożyli także premierzy III RP.

 • "Marsz Niepodległości" na ulicach Warszawy

  Planowana trasa marszu wiedzie ulicami: Marszałkowską, Waryńskiego, Puławską, Goworka, Spacerową, Belwederską, Al. Ujazdowskimi do pl. na Rozdrożu; po drodze zostaną złożone kwiaty pod pomnikami: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Na koniec marszu zaplanowano przemówienia. Organizatorzy zapowiedzieli udział nawet 50 tys. osób.

Dyskusje na temat: roman dmowski