• Informacje na temat:

  rómmel

Artykuły na temat: rómmel
 • ...wzbudzić wątpliwości. O tym, że Rómmel straci stanowisko, decyzja miała zapaść podobno już na pierwszym posiedzeniu Konwentu Seniorów po wybuchu afery madryckiej. Pan dyrektor za chwilę będzie w wieku emerytalnym i oficjalnie przejdzie na emeryturę. "Fakt" podkreśla, że jak dowiedziała się "Polityka", gdyby nie sprawa wątpliwych delegacji poselskich, Rómmel na pewno mógłby jeszcze pracować...

 • Przymykał oko na machlojki posłów. Straci pracę

  ...wzbudzić wątpliwości. O tym, że Rómmel straci stanowisko, decyzja miała zapaść podobno już na pierwszym posiedzeniu Konwentu Seniorów po wybuchu afery madryckiej. Pan dyrektor za chwilę będzie w wieku emerytalnym i oficjalnie przejdzie na emeryturę. "Fakt" podkreśla, że jak dowiedziała się "Polityka", gdyby nie sprawa wątpliwych delegacji poselskich, Rómmel na pewno mógłby jeszcze pracować...

 • ...1652 - rozpoczęła się dwudniowa polsko-kozacka bitwa pod Batohem. 1881 - urodził się Juliusz Rómmel, generał, dowódca armii "Łódź" w wojnie obronnej...

 • ...1881 - urodził się Juliusz Rómmel, generał, dowódca armii "Łódz" w wojnie obronnej 1939 r. 1882 - zmarł Giuseppe Garibaldi, włoski generał, bojownik...

 • "Łowca nazistów" namierzył pracowników obozu koncentracyjnego Stutthof

  Jens Rommel nazywany jest niemieckim „łowcą nazistów”. Jego zadaniem jest poszukiwanie osób, które są współwinne przestępstw popełnianych przez niemieckich nazistów. Teraz namierzył i doprowadził do zatrzymania ośmiu osób. Cztery kobiety i czterej mężczyźni pracowali w obozie koncentracyjnym Stutthoff pod Gdańskiem.

 • 59 ofiar meksykańskiej wojny gangów

  59 ofiar pochłonęła trwająca od tygodnia krwawa wojna gangów narkotykowych w rejonie meksykańskiego miasta Tijuana w pobliżu granicy z USA. Jak poinformował prokurator stanowy Rommel Moreno, zamieszki są rezultatem porachunków rywalizujących ze sobą przywódców gangu narkotykowego Arellano Felix.

 • Niemcy: Kolejni esesmani mogą stanąć przed sądem

  Niemiecki Centralny Urząd Ścigania Zbrodni Nazistowskich w Ludwigsburgu zakończył wstępne postępowanie przeciwko kolejnym dziewięciu esesmanom służącym w czasie wojny w niemieckich obozach koncentracyjnych. O postawieniu ich przed sądem zadecydują prokuratury.

 • "SZ": Trzy kolejne postępowania przeciw byłym esesmanom z Auschwitz

  ​Po potwierdzeniu przez Federalny Trybunał Konstytucyjny wyroku skazującego byłego strażnika z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Oskara Groeninga może dojść do kolejnych procesów przeciwko trzem byłym esesmanom - pisze "Sueddeutsche Zeitung".

 • USA deportowały 95-letniego strażnika w byłym nazistowskim obozie pracy

  Władze USA deportowały do Niemiec 95-letniego Jakiwa Palija, strażnika w byłym niemieckim nazistowskim obozie pracy SS w Trawnikach. Szanse na wszczęcie wobec niego postępowania i skazanie go za udział w zbrodniach III Rzeszy są jednak niewielkie.

 • 59 śmiertelnych ofiar pochłonęła trwająca od tygodnia krwawa wojna gangów przemytników narkotyków w rejonie meksykańskiego miasta Tijuana, położonego w pobliżu granicy z USA.

Zdjęcia na temat: rómmel
Dyskusje na temat: rómmel