• Informacje na temat:

  rops

Artykuły na temat: rops
 • Ropa tanieje!

  Rząd Rosji, wyspecjalizowane agencje w USA i Kanadzie, banki inwestycyjne w ostatnich dniach zredukowały przewidywania dotyczące cen ropy w przyszłym roku. Jeszcze niedawno średnie prognozy oscylowały wokół 90 dolarów za baryłkę. Teraz zakłada się raczej 70 dolarów. Chociaż w ostatnich latach rynek udowodnił ekspertom, że ich prognozy są niewiele warte, dużo wskazuje na to, że era drogiej ropy skończyła się na dobre.

 • "Tygodnik Przegląd": Ropa, religia, narody, interesy

  Bliski Wschód przypomina wielopiętrowy labirynt sprzecznych interesów.

 • Rosja zaopatrywała Koreę Płn. w ropę? MSZ dementuje

  Rosja "całkowicie i ściśle stosuje się do sankcji" nałożonych przez ONZ na Koreę Północną - oświadczyło w sobotę MSZ w Moskwie, cytowane przez RIA Nowosti. To reakcja na doniesienia mediów o rosyjskich tankowcach potajemnie zaopatrujących Pjongjang w ropę naftową.

 • Naprawdę trudne pytania o... ropę. Rozwiąż quiz

  Historia wykorzystania przez człowieka ropy naftowej tak naprawdę zaczyna się w XIX wieku – uważa autor książki „Krew Cywilizacji” Andrzej Krajewski. "Wcześniej ropa była zupełnie marginalna substancją chemiczną" – mówi. Aż trudno w to uwierzyć… Sprawdźcie, co wiecie na temat ropy naftowej i jej wpływu na ludzkość.

 • Norweska ropa tańsza od... łososia

  Cena norweskiego łososia przewyższyła cenę norweskiej ropy. Za 4,5 kilogramową rybę trzeba było we wtorek zapłacić równowartość 33,3 dol., a za baryłkę ropy - 31,6 dol. - podała rosyjska telewizja prywatna TV Dożd.

 • USA grożą krajom, które kupują ropę od Iranu

  Stany Zjednoczone domagają się od innych państw, by do 4 listopada zakończyły import ropy z Iranu. W przeciwnym razie kraje te zostaną obłożone amerykańskimi sankcjami - zagroził Biały Dom.

 • W małopolskiej Trzebini wywróciły się dwie kolejowe cysterny z ropą

  ​Trwa akcja strażaków na terenie rafinerii w małopolskiej Trzebini. Około godzin 16 wykoleiły się tam dwie cysterny przewożące ropę naftową. Cysterny się nie rozszczelniły, nikt też nie ucierpiał.

 • W Miłocinie (Pomorskie) w poniedziałek do rowów melioracyjnych wyciekła surowa ropa naftowa z rurociągu PERN transportującego ten surowiec. Wyciek został zatamowany. Strażacy postawili zapory mające zapobiec rozprzestrzenianiu się ropy.

 • Tankowiec z Hongkongu z ropą naftową dla Korei Północnej

  Korea Południowa pod koniec listopada zajęła pływający pod banderą Hongkongu tankowiec, który potajemnie przekazał ropę naftową północnokoreańskiej jednostce, co jest niezgodne z międzynarodowymi sankcjami - podała w piątek agencja Yonhap.

 • Platforma wiertnicza uderzyła w skały. Do Atlantyku wyciekła ropa

  Z platformy wiertniczej, która w poniedziałek uderzyła w skały brzegowe szkockiej wyspy Lewis, wyciekła ropa. Konstrukcja była holowana z Norwegii na Maltę. Do wypadku doszło podczas sztormu, gdy zerwał się hol.

Zdjęcia na temat: rops
Wideo na temat: rops
 • Eksplozja pociągu przewożącego ropę

  Do potężnej eksplozji pociągu przewożącego ropę w doszło w miejscowości Casselton w Północnej Dakocie. Zapaliło się co najmniej 10 z ponad 100 wagonów. Zapłon nastąpił, gdy skład wykoleił się po zderzeniu z innym pociągiem. Władze ewakuowały około 300 mieszkańców miasta. Do tej pory nie ma doniesień o rannych. Nie wiadomo też w jaki sposób doszło do katastrofy. To kolejny wypadek amerykańskich pociągów w ostatnim czasie. W lecie tego roku również wykoleił się pociąg przewożący ropę. Zginęło...

 • Buzek: Putin jest tak długo mocny, jak długo kupujemy od niego gaz i ropę

  "Jestem przekonany, że na krótką metę Putin ma przewagę. Dobrze, że Ukraińcy stawiają opór, że będą walczyć o swoją niepodległość i suwerenność. To jest dobry sygnał dla całej Unii Europejskiej" - mówi w RMF FM były premier, Jerzy Buzek.

 • Krzysztof Berenda: Ropa drożeje, rosną ceny paliwa na polskich stacjach

  Zamieszki w Libii już niedługo przełożą się na ceny na stacjach paliw w Polsce. Ropa jest najdroższa od dwóch i pół roku i jest to dobra pora dla spekulantów, by dalej podnosić ceny ropy. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia benzyna i ropa podrożeje o kilka lub nawet kilkanaście groszy – wyjaśnia przyczyny wzrostu cen paliw dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Dyskusje na temat: rops