• Informacje na temat:

  rops

Artykuły na temat: rops
 • ​Czysta ropa przypłynęła na Białoruś

  Białoruś doczekała się pełnowartościowej, czystej ropy. Dotarcie surowca dobrej jakości do granicy rosyjsko-białoruskiej potwierdził w czwartek państwowy białoruski koncern Biełnieftiechim.

 • Rosyjskie tankowce z zanieczyszczoną ropą odesłane przez Orlen

  Orlen - Litwa odprawił z portu w Butyndze dwa rosyjskie tankowce z zanieczyszczoną ropą. Surowiec miał trafić do rafinerii polskiego giganta naftowego w Możejkach.

 • Iran przyznaje: Sprzedajemy ropę w szarej strefie

  Iran zmobilizował wszystkie swoje zasoby, by sprzedawać swoją ropę naftową w "szarej strefie" i w ten sposób obchodzić "bezprawne" sankcje USA - oświadczył w niedzielę cytowany przez irańskie media państwowe wiceminister ds. ropy Amir Hosejn Zamaninia.

 • Ropa tanieje!

  Rząd Rosji, wyspecjalizowane agencje w USA i Kanadzie, banki inwestycyjne w ostatnich dniach zredukowały przewidywania dotyczące cen ropy w przyszłym roku. Jeszcze niedawno średnie prognozy oscylowały wokół 90 dolarów za baryłkę. Teraz zakłada się raczej 70 dolarów. Chociaż w ostatnich latach rynek udowodnił ekspertom, że ich prognozy są niewiele warte, dużo wskazuje na to, że era drogiej ropy skończyła się na dobre.

 • "Tygodnik Przegląd": Ropa, religia, narody, interesy

  Bliski Wschód przypomina wielopiętrowy labirynt sprzecznych interesów.

 • Małopolska: Wypadek w miejscowości Ropa. Paralotniarz utknął na drzewie

  Wypadek paralotni w okolicach miejscowości Ropa w powiecie gorlickim w Małopolsce. Mężczyzna spadając utknął na drzewie na wysokości około 15 metrów.

 • Zanieczyszczona ropa z Rosji nie spowodowała szkód w Polsce

  Zanieczyszczona ropa z Rosji nie spowodowała szkód w polskich rurociągach ani rafineriach – dowiedział się reporter RMF FM. Zgodnie z doniesieniami rosyjskiego koncernu Rosnieft - do zanieczyszczenia surowca doszło poprzez prywatny Samaratransnieft - terminal - firmę, która przyjmuje ropę od kilku małych producentów i analizuje jej jakość.

 • Ropa coraz droższa. Dojdzie do powtórki z 2014 roku?

  ​Ropa naftowa jest coraz droższa. Może być powtórka z 2014 roku, czyli cena ropy może wzrosnąć do 100 USD za baryłkę - podają maklerzy.

 • Zanieczyszczona ropa z Rosji: Niemcy chcą przerzucić problem na Polskę?

  Czy Niemcy chcą przerzucić na Polskę problem oczyszczenia zanieczyszczonej rosyjskiej ropy naftowej z rurociągu Przyjaźń? Dziś o północy Rosjanie mają wznowić przesyłanie do Polski czystego surowca. Problem w tym, że rurociąg Przyjaźń cały czas wypełniony jest zanieczyszczoną ropą, którą Rosja zaczęła nam wysyłać 19 kwietnia. ​Polska miała ją oczyścić razem z Niemcami. Tu jednak pojawia się kłopot.

 • Rosja zaopatrywała Koreę Płn. w ropę? MSZ dementuje

  Rosja "całkowicie i ściśle stosuje się do sankcji" nałożonych przez ONZ na Koreę Północną - oświadczyło w sobotę MSZ w Moskwie, cytowane przez RIA Nowosti. To reakcja na doniesienia mediów o rosyjskich tankowcach potajemnie zaopatrujących Pjongjang w ropę naftową.

Zdjęcia na temat: rops
Wideo na temat: rops
 • Eksplozja pociągu przewożącego ropę

  Do potężnej eksplozji pociągu przewożącego ropę w doszło w miejscowości Casselton w Północnej Dakocie. Zapaliło się co najmniej 10 z ponad 100 wagonów. Zapłon nastąpił, gdy skład wykoleił się po zderzeniu z innym pociągiem. Władze ewakuowały około 300 mieszkańców miasta. Do tej pory nie ma doniesień o rannych. Nie wiadomo też w jaki sposób doszło do katastrofy. To kolejny wypadek amerykańskich pociągów w ostatnim czasie. W lecie tego roku również wykoleił się pociąg przewożący ropę. Zginęło...

 • Buzek: Putin jest tak długo mocny, jak długo kupujemy od niego gaz i ropę

  "Jestem przekonany, że na krótką metę Putin ma przewagę. Dobrze, że Ukraińcy stawiają opór, że będą walczyć o swoją niepodległość i suwerenność. To jest dobry sygnał dla całej Unii Europejskiej" - mówi w RMF FM były premier, Jerzy Buzek.

 • Krzysztof Berenda: Ropa drożeje, rosną ceny paliwa na polskich stacjach

  Zamieszki w Libii już niedługo przełożą się na ceny na stacjach paliw w Polsce. Ropa jest najdroższa od dwóch i pół roku i jest to dobra pora dla spekulantów, by dalej podnosić ceny ropy. Prawdopodobnie pod koniec tygodnia benzyna i ropa podrożeje o kilka lub nawet kilkanaście groszy – wyjaśnia przyczyny wzrostu cen paliw dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Dyskusje na temat: rops