• Informacje na temat:

  rosen

Artykuły na temat: rosen
 • Śledztwo ws. budowy na terenie obozu Gross-Rosen

  Wałbrzyska prokuratura wszczęła śledztwo ws. wydawania pozwoleń na budowę na terenie filii byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w gminie Walim. Z zawiadomienia w tej sprawie wynika, że na terenie tym mogą znajdować się miejsca pochówków więźniów.

 • IPN wznowił prace na terenie dawnego niemieckiego obozu śmierci Gross-Rosen

  IPN rozpoczął kolejny etap prac archeologicznych w Gross-Rosen - Rogoźnicy, byłym niemieckim obozie śmierci z okresu II wojny światowej. Prace wznowiono po jesienno-zimowej przerwie. Do tej pory odnaleziono szczątki 64 ofiar, a także wiele dokumentów i rzeczy należących do więźniów.

 • Kolejne ekshumacje w niemieckim obozie Gross-Rosen w Rogoźnicy

  ...​Kolejne szczątki ludzkie odkryto w czasie rozpoczętego dziś drugiego etapu badań w hitlerowskim obozie Gross-Rosen na terenie Rogoźnicy na Dolnym Śląsku. W czasie pierwszych prace we wrześniu ekshumowano szczątki sześciu osób, które zginęły prawdopodobnie od postrzału w głowę. Zdaniem pracujących na miejscu specjalistów, w tym miejscu mogą być szczątki ponad trzydziestu osób. Zeznania świadka...

 • Koniec prac archeologicznych w Gross Rosen. Odnaleziono szczątki 92 osób

  ...​Szczątki 92 osób odnaleziono w rowie przeciwlotniczym na terenie byłego, niemieckiego obozu koncentracyjnego, a obecnie muzeum w Gross Rosen na Dolnym Śląsku. Poszukiwania śledczy i archeologowie Instytutu Pamięci Narodowej rozpoczęli jesienią ubiegłego roku po odnalezieniu relacji belgijskiego lekarza, byłego więźnia obozu z czasów II wojny światowej. Wskazał on miejsce, w którym przed...

 • W obecności Ministra Kultury, ambasadorów Izraela i Stanów Zjednoczonych i marszałka województwa dziś w Gross Rosen podpisany zostanie list intencyjny.

 • Płetwonurkowie z Ochotniczej Straży Pożarnej przeprowadzą w niedzielę akcję sprzątania dna kamieniołomu na terenie Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy (woj. dolnośląskie). W przedsięwzięciu weźmie udział ok. 50 nurków.

 • Studio architektoniczne Nizio Design International wygrało przetarg na realizację dokumentacji architektonicznej projektu "Kamienne Piekło-KL Gross-Rosen" upamiętniającego ofiary obozu koncentracyjnego KL Gross-Rosen.

 • Bułgaria: Rosen Plewnelijew objął funkcję prezydenta

  Nowy prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew, wybrany w październiku ub.r., objął w niedzielę swą funkcję podczas uroczystej ceremonii, poprzedzonej przeglądem gwardii honorowej i mszą w katedrze pod wezwaniem św. Aleksandra Newskiego w Sofii.

 • Prezydent Bułgarii ostrzega: Rosja próbuje podzielić Europę

  Prezydent Bułgarii Rosen Plewneliew w rozmowie z BBC ostrzegł, że Władimir Putin próbuje podzielić i osłabić państwa europejskie.

 • ...- Prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew w liście do prezydenta elekta Donalda Trumpa wyraził w środę nadzieję, żе zniesienie przez USA wiz dla bułgarskich obywateli pozostanie jednym z wiodących tematów w dwustronnym dialogu.

Zdjęcia na temat: rosen
 • Aktorka Beatrice Rosen