• Informacje na temat:

  roslin

Artykuły na temat: roslin
 • Gdańsk: Ktoś ukradł środki ochrony roślin. Uwaga! Są niebezpieczne

  Z magazynu znajdującego się na terenie jednej z firm w Gdańsku, skradziono środki ochrony roślin, które mogą stwarzać zagrożenie dla osób, które mogą mieć z nimi kontakt. Policja wyjaśnia sprawę i apeluje o pomoc. Komenda Miejska Policji w Gdańsku w sobotę wieczorem poinformowała, że "policjanci ze Stogów prowadzą czynności w sprawie włamania do magazynu i kradzieży środków ochrony roślin". "Środki te mogą stwarzać zagrożenie dla osób, które mają z nimi bezpośredni kontakt" - czytamy.

 • Na świecie w szybkim tempie rozprzestrzeniają się tak zwane obce gatunki roślin i zwierząt - sugerują naukowcy. Specjalną analizę zamieszcza tygodnik "Nature". Wiewiórki, komary, ptaki i różne rośliny pojawiają się w coraz to nowych miejscach; tam, gdzie wcześniej ich nie było.

 • Neony zaburzają rozwój roślin

  O tym, że sztuczne oświetlenie może zaburzać zegar biologiczny ludzi, czy zwierząt naukowcy przekonują od lat. Badacze z University of Exeter poszli jednak krok dalej, weszli na trawę i odkryli, że i tam światło neonów, czy latarni nie pozostaje niezauważone.

 • Wystawa roślin mięsożernych znalazła się wśród atrakcji Dnia Roślin organizowanego przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. Program imprezy nawiązuje do ogólnoświatowej akcji - "Fascynujący Świat Roślin", która odbywa się pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach.

 • Ciepła pogoda sprzyja zimowaniu roślin. Obecnie warunki są lepsze dla upraw niż na jesieni, gdy w wielu rejonach kraju wystąpiła susza - poinformował dr Andrzej Doroszewski z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

 • Medycyna roślin to nowy kierunek inżynierskich studiów stacjonarnych, jaki zostanie otwarty od nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Studenci będą uczyć się m.in. jak leczyć rośliny. Nabór rozpoczyna się już w czerwcu.

 • Łódzcy policjanci rozbili grupę, która na terenie kilku województw okradała punkty sprzedaży środków ochrony roślin. Szacuje się, że łupem złodziei padły pestycydy warte prawie miliona zł; były one odsprzedawane rolnikom po zaniżonych cenach.

 • Sztuczne pszczoły pomogą w hodowli roślin

  Na Politechnice Warszawskiej ma w ciągu trzech lat powstać prototypowy rój sztucznych pszczół. Ich zadaniem będzie pomoc w hodowli roślin. Jeżeli urządzenie uda się zbudować, będzie pierwszym tego typu układem na świecie.

 • Na Opolszczyźnie coraz większą popularnością wśród złodziei cieszą się środki ochrony roślin. Policjanci z Nysy zatrzymali wczoraj wieczorem dwóch dwudziestolatków, którzy przewozili w samochodzie skradzione chemikalia do ochrony roślin o wartości prawie 2 tysięcy złotych.

 • Zdaniem naukowców z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy w badaniach cytogenetycznych zajęli się spokrewnioną z pszenicą i żytem kłosownicą Brachypodium distachyon, droga do nowoczesnej uprawy roślin zaczyna się w laboratorium .

Zdjęcia na temat: roslin
Wideo na temat: roslin
Dyskusje na temat: roslin