• Informacje na temat:

  rosyjska wojna domowa

Artykuły na temat: rosyjska wojna domowa
 • "To jest wojna międzynarodowa, nie domowa"

  Ochotnicy z Ukrainy, którzy walczyli na wschodzie kraju, twierdzą, iż nie widać szans na szybkie zakończenie konfliktu, a Ukrainie pomóc może zdecydowana reakcja UE. "To jest wojna międzynarodowa, nie domowa" - przekonują.

 • Moskiewski Komsomolec: Ukrainie grozi wojna domowa?

  ..."Rozstrzelania czy wojna domowa?" - pod takim tytułem dziennikarze "Moskiewskiego Komsomolca" opisują ostatnie wydarzenia na Ukrainie. Rosyjska gazeta przypomina, że "zdusić opozycję można łatwo, ale wojny domowej, jeśli taka się zacznie, nic już nie zatrzyma".

 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? "Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji" - mówi minister obrony Tomasz...

 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? „Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji” - mówi minister obrony Tomasz...

 • "Starcie tytanów. Wojna w Syrii może potrwać 10 lat"

  ...​Ze względu na zaangażowanie wielkich mocarstw wojna domowa w Syrii może potrwać nawet 10 lat - ocenił komendant sprzymierzonych z USA kurdyjskich bojowników z organizacji YPG, walczących w Syrii z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS).

 • "Są dwie Macedonie". Czy krajowi grozi wojna domowa?

  Próba zatuszowania zabójstwa, skandal polityczny, korupcja i machinacje, masowe protesty i manifestacje, wreszcie rzekoma próba naruszenia integralności terytorialnej. Czy Macedonii grozi wojna domowa? O napiętej sytuacji w byłej jugosłowiańskiej republice Interia rozmawiała z przebywającym w Skopje Markiem Matyjanką, publicystą i znawcą problematyki Bałkanów.

 • Tymoszenko: przeciwko Ukrainie prowadzona jest wojna

  Siły ukraińskie przystąpiły do operacji przeciwko separatystom, okupującym komisariaty milicji i inne budynki władz w miastach na wschodzie kraju. Oddziały specjalne odbiły lotnisko w Kramatorsku. Podczas szturmu zginęło czterech prorosyjskich separatystów, dwóch zostało rannych. Rosja twierdzi, że Ukrainie grozi wojna domowa. Zdaniem byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko - wojna trwa.

 • Ekspert: To prawdziwy cel rosyjskiej interwencji w Syrii

  ...drugie, Rosja jest zainteresowana wysokimi cenami ropy naftowej. Wojna domowa w Syrii i niestabilna sytuacja na Bliskim Wschodzie mogą sprzyjać podwyższeniu cen ropy". Podsumowując,  Moskwa jest(...) należy stosować wobec niej sankcji ekonomicznych". Po drugie - kontynuuje ekspert - elita rosyjska  myśli w kategoriach geopolitycznych transakcji. Zdaniem dr Rodkiewicza, naturalne jest, iż Moskwa...

 • Kreml: Na Ukrainie trwa "wojna domowa przechodząca w ludobójstwo"

  Wydarzenia na Ukrainie to "wojna domową przechodzącą w ludobójstwo na własnym narodzie" – uważa szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow. Sytuację z ukraińskimi uchodźcami na południu Rosji ocenił jako "katastrofę humanitarną".

 • Rosyjski myśliwiec rozbił się w Syrii

  Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec odrzutowy Su-30 rozbił się u wybrzeży Syrii. W katastrofie zginęło dwóch pilotów - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Maszyna rozbiła się po starcie i nie została zestrzelona - sprecyzowano.

Wideo na temat: rosyjska wojna domowa
 • Siemoniak: Ukraina - wojna domowa z ingerencją z zewnątrz. Wkroczenie Rosjan jedną z opcji

  Czy to, co dzieje się na Ukrainie, to już wojna? „Nie ma co do tego wątpliwości. To wojna domowa z dużymi elementami ingerencji z zewnątrz. Do zbadania pozostaje skala. Sytuacja jest kompletnie zdestabilizowana. Władze Ukrainy nie panują nad częścią swojego terytorium. To napawa Polskę i świat wielką troską. Wkroczenie wojsk rosyjskich na Ukrainę to jedna z opcji” - mówi minister obrony Tomasz

 • Premier Rosji: Na Ukrainie leje się krew. To bardzo smutne

  Szef rosyjskiego rządu Dmitrij Miedwiediew zabrał głos w sprawie wydarzeń na wschodzie Ukrainy. Co prawda nieoficjalnie, a poprzez wpis na portalu społecznościowym. Premier Rosji napisał: "Na Ukrainie znów przelała się krew. Kraj znalazł się o krok od wojny domowej. To bardzo smutne".

Dyskusje na temat: rosyjska wojna domowa