• Informacje na temat:

  rota

Artykuły na temat: rota
 • Czy ktoś tutaj jeszcze rządzi? Zapomniana rota policyjnego ślubowania…

  Strajk! Tak jednym słowem trzeba nazwać to, co dzieje się dzisiaj w polskiej policji. Pokaz koszmarnej słabości państwa trwa w najlepsze. Ale jeszcze bardziej przeraża to, że większość polityków (wszystkich opcji), obserwatorów i komentatorów nie widzi realnych zagrożeń, na jakie od kilku dni narażeni są Polacy.

 • Dzwony brukselskiej katedry zagrały "Rotę", utwory Chopina, "Warszawiankę" i "Gaude Mater Polonia". Specjalny koncert karylionowy poprzedził polską mszę w 90. rocznicę odzyskania niepodległości.

 • Kaczyński: Sikorski sprzeniewierzył się rocie ślubowania

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił szefowi MSZ Radosławowi Sikorskiemu, że sprzeniewierzył się rocie ministerialnego ślubowania, "występując z tezami znacząco ograniczającymi suwerenność Polski".

 • Plenerową akcją edukacyjną uczczą w sobotę poznaniacy 100. rocznicę powstania pieśni patriotycznej "Rota" - poinformowała w czwartek Arleta Kolasińska z Towarzystwa im. Feliksa Nowowiejskiego.

 • Każdy wieczór ze strażnikami

  Rota strażników to trzej aktorzy toruńskich teatrów: Horzycy i Baja Pomorskiego. Dowódcą roty będzie Paweł Tchórzewski. Strażnicy - tak jak w ubiegłym roku - będą ubrani w stylizowane stroje historyczne toruńskich strażników miejskich. Na godzinny obchód ulicami starówki będą wychodzić o zmierzchu, czyli ok. godz. 21.00. Będą obwieszczać zbliżający się koniec dnia i potrzebę zachowania dobrych...

 • Koncert Niepodległości w Muzeum Powstania Warszawskiego

  VII Koncert Niepodległości "Rok 1980" planuje na 11 listopada Muzeum Powstania Warszawskiego. Zabrzmią utwory historyczne, które w latach 80.nabrały nowego znaczenia jak "Rota" czy "My, Pierwsza Brygada", ale też pieśni bardów z czasów Solidarności - Przemysława Gintrowskiego, Jacka Kaczmarskiego i Andrzeja Garczarka.

 • Smoleński Apel Pamięci podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest odpowiedź MON

  Jest odpowiedź Ministerstwa Obrony Narodowej na pytanie RMF FM o smoleński Apel Pamięci podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorzy rocznicy i powstańcy nie chcą, by rota apelu pamięci, odczytywanego od 20 lat w niezmienionej formie zmieniła się. Wcześniej szef MON wydał polecenie, by w trakcie wszystkich uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej odczytywano...

 • ..."Rota" to swoista przysięga. Każdy kto ją śpiewa lub czyta ślubuje wierność ojczyźnie - mówił szef PSL w łódzkiem Mieczysław Łuczak w Bronowie, gdzie w poniedziałek odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia napisania "Roty" przez Marię Konopnicką.

 • To będzie rok Feliksa Nowowiejskiego

  Wiedza o Feliksie Nowowiejskim, jako autorze melodii do pieśni "Rota" i "Hymnu Warmińskiego", jak też o całości jego dorobku muzycznego potrzebuje upowszechnienia i utrwalenia - dlatego olsztyńscy radni ogłosili na terenie miasta Olsztyn rok 2010 - Rokiem Feliksa Nowowiejskiego.

 • Zgoda na zwiększenie amerykańskiej obecności wojskowej

  Hiszpański rząd wyraził zgodę na znaczące zwiększenie amerykańskiej obecności militarnej w dwóch strategicznych dla obszaru Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu bazach wojskowych na terenie Hiszpanii, w miastach Rota pod Kadyksem i Moron koło Sewilli.

Zdjęcia na temat: rota