• Informacje na temat:

  rozjemcza komisja

Artykuły na temat: rozjemcza komisja
 • Międzyrządowa Organizacja ds. Rozwoju (IGAD) poinformowała w piątek wieczorem, po posiedzeniu Zgromadzenia Szefów Państw i Rządów, że władze Sudanu Płd. zgodziły się na obecność regionalnych sił rozjemczych na terytorium kraju "bez żadnych warunków wstępnych".

 • Spór o A4: GDDKiA zlekceważyła opinię komisji rozjemczej

  Kontrakt na budowę odcinka autostrady A4 Wierzchosławice -Brzesko rozwiązano wbrew opinii komisji rozjemczej - dowiedział się reporter RMF FM Wojciech Jankowski. Komisja została powołana przez obie strony sporu: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum budowlane NDI.

 • Waszczykowski: Wrak tupolewa to polskie mienie "zagarnięte przez Rosję"

  ...międzynarodowych. Ale po pierwsze trzeba stworzyć w Polsce własną komisję, suwerenną, która nie będzie miała oporów badać wszystkich wątków tej katastrofy. Być może taka komisja poprosi o wsparcie międzynarodowe...

 • Czy proces pokojowy na Bliskim Wschodzie zostanie wznowiony? Od spotkania z premierem Izraela Ehudem Barakiem rozpoczęła w Jerozolimie pracę komisja rozjemcza badająca konflikt.

 • Prezydent Duda odwiedził strefę zdemilitaryzowaną w Korei Południowej

  Prezydent Andrzej Duda zwiedził w piątek strefę zdemilitaryzowaną w Korei Płd. Podczas rozmowy z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ zapewnił, że Polska chce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim.

 • Izrael: 6 ofiar wybuchu w centrum Jerozolimy

  Kilka minut po godz. 15.00 na przystanku autobusowym w centrum Jerozolimy doszło do wybuchu. Do zamachu, w wyniku którego zginęło 6 osób a ok. 90 zostało rannych, przyznały się brygady męczenników Al Aksa - grupa zbrojna powiązana z ruchem Fatah Jasera Arafata. Wybuch nastąpił na przystanku autobusowym koło bazaru Mahane Jehuda, gdzie w przeszłości Palestyńczycy dokonywali już zamachów terrorystycznych. Rzecznik władz izraelskich oświadczył, że zamach jest "przesłaniem Palestyńczyków do...

 • Prezydent Andrzej Duda w strefie zdemilitaryzowanej w Korei Płd.

  Andrzej Duda pojawił się w piątek w strefie zdemilitaryzowanej w Korei Płd. Wieczorem para prezydencka weźmie udział w ceremonii otwarcia Igrzysk na stadionie olimpijskim w Pjongczangu. Podczas rozmowy z przedstawicielami Wojskowej Komisji Rozejmowej Dowództwa ONZ prezydent zapewnił, że Polska chce na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ angażować się w proces deeskalacji napięcia na Półwyspie Koreańskim. Koreańska Strefa Zdemilitaryzowana powstała w 1953 roku na mocy porozumienia z Panmundżom....

 • „Miesiące” mogą pozostawać w południowym Libanie izraelscy żołnierze – uważa szef sztabu izraelskiej armii generał Dan Haluc. Tyle może bowiem trwać całkowite rozlokowanie sił rozjemczych ONZ.

 • Trump i Kim Dzong Un spotkają się w Warszawie? Jest komentarz szefa MSZ

  Chciałbym, żeby do spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem doszło w Warszawie, ale nie sądzę, by odbyło się w stolicy Polski – stwierdził szef MSZ Jacek Czaputowicz w Polsat News. Jak podkreślił, jego zdaniem "USA mają już to spotkanie opracowane".

 • Separatyści zapowiadają "wygnanie okupantów"

  ​Szanujemy wolę ludzi wyrażoną w referendum w obwodach donieckim i ługańskim na wschodzie Ukrainy - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji. Siergiej Ławrow podkreślił, że wyniki głosowania powinny być wdrożone w cywilizowany, pokojowy sposób na drodze dialogu z władzami w Kijowie.

Dyskusje na temat: rozjemcza komisja