• Informacje na temat:

  rubens

Artykuły na temat: rubens
 • Arcydzieło Rubensa sprzedane za ponad 50 mln euro

  Dzieło Petera Paula Rubensa z ważnego okresu jego twórczości zostało sprzedane na aukcji malarstwa dawnego w londyńskim domu Christie's za 52,4 mln euro. To cena dwukrotnie wyższa od szacunkowej.

 • Płótno Rubensa może stać się powodem niesnasek podczas wizyty Gerharda Schrödera w Rosji. Wywieziony z Niemiec w czasie II wojny światowej obraz flamandzkiego mistrza został niedawno "wytropiony" w Moskwie; znajduje się rękach tamtejszego potentata na rynku nieruchomości.

 • Skarby carycy Katarzyny. Dzieła Rembrandta, Rubensa

  Zwiedzający mogą podziwiać m.in. dzieła Rembrandta, Rubensa czy Velazqueza. Na ekspozycję trafiło także 60 sztuk zastawy obiadowej z 700-częściowego kompletu, który caryca Katarzyna kupiła w 1777 roku swojemu kochankowi księciu Grigorijowi Potiomkinowi. Skarby zostały wypożyczone do Australii z petersburskiego Muzeum Ermitażu. Wystawa potrwa do 8 listopada.

 • Obraz Rubensa za 50 mln funtów

  Od dawna zaginiony obraz Petera Paula Rubensa, którego właścicielka do tego stopnia go nie lubiła, że wypożyczyła jednemu z klasztorów, przeszedł do historii jako najdroższy sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. "Rzeź Niewiniątek" wylicytowano na kwotę 50 mln funtów.

 • Rubens w Wiedniu to kopia? Rosjanie twierdzą, że oryginał jest na Uralu

  Sensacja w świecie malarstwa. W sławnym Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu znajduje się kopia płótna Rubensa, oryginał jest u nas - tak twierdzą Rosjanie. Chodzi o płótno z 1620 roku przedstawiające Marię Magdalenę z siostrą Martą.

 • Skradziony dziesięć lat temu z belgijskiego muzeum siedemnastowieczny obraz Petera Paula Rubensa został odnaleziony - ogłosiła grecka policja. W związku z prowadzonym śledztwem zatrzymano dwóch Greków.

 • Od dawna zaginiony obraz Petera Paula Rubensa, którego właścicielka do tego stopnia go nie lubiła, że wypożyczyła jednemu z klasztorów, przeszedł do historii jako najdroższy sprzedany na aukcji w Wielkiej Brytanii. "Rzeź Niewiniątek" wylicytowano na kwotę 50 mln funtów.

 • Grecka policja odnalazła skradziony dziesięć lat temu z belgijskiego muzeum siedemnastowieczny obraz Petera Paula Rubensa. W związku z prowadzonym śledztwem zatrzymano dwóch Greków. Obraz został sprawdzony przez ekspertów z Ministerstwa Kultury, którzy potwierdzili, że jest on autentyczny.

 • Płótno Rubensa może stać się powodem niesnasek podczas wizyty Gerharda Schrödera w Rosji. Wywieziony z Niemiec w czasie II wojny światowej obraz flamandzkiego mistrza został niedawno "wytropiony" w Moskwie; znajduje się w rękach tamtejszego potentata na rynku nieruchomości.

 • ...strawić słynny obraz Piotra Pawła Rubensa "Zdjęcie z krzyża" , ale do dziś wielu historyków, duchownych i wiernych nie daje wiary, że to dzieło rzeczywiście wtedy spłonęło. Sześć lat temu...

Zdjęcia na temat: rubens
Dyskusje na temat: rubens