• Informacje na temat:

  ruch oporu

Artykuły na temat: ruch oporu
 • Szefowa niemieckiego MON: Musimy wspierać ruch oporu w Polsce

  Ursula von der Leyen, niemiecka minister obrony, wypowiedziała się w telewizji ZDF o sytuacji politycznej w Polsce. Jej zdaniem powinnością Niemiec jest "wspieranie zdrowego demokratycznego ruchu oporu młodego pokolenia" nad Wisłą. Na te słowa zareagował już Witold Waszczykowski, który nazwał wypowiedź "próbą ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski". Antoni Macierewicz zapowiedział natomiast, że...

 • Teatralny Ruch Oporu w Sopocie

  Występ teatru zaangażowanego społecznie - 15, 16 listopada godz. 18 w Teatrze Na Plaży w Sopocie (Al. Mamuszki 2).

 • ..."Reforma nie wejdzie w życie. Ignorancja rządu w tej sprawie, nieliczenie się z potrzebami dzieci i zdaniem rodziców doprowadziło do tego, że powstał prawdziwy ruch oporu - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Karolina Elbanowska ze Stowarzyszenia i Fundacji Rzecznik Praw Rodziców.

 • Media: Niemiecki ruch oporu prosił Piusa XII o milczenie

  To niemiecki ruch oporu prosił papieża Piusa XII, by nie wypowiadał się otwarcie przeciwko nazizmowi i Hitlerowi - ujawnił watykański dziennik "L'Osservatore Romano". W jego najnowszym numerze powołano się na dokumenty, opublikowane przez włoskiego historyka.

 • ​Ukraina: Tymoszenko ogłosiła powstanie ruchu oporu przeciw agresji Rosji

  Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko ogłosiła we wtorek powstanie narodowego ruchu oporu przeciwko rosyjskiej agresji i przekazała na jego potrzeby sztaby swojej partii Batkiwszczyna na terenie całego kraju.

 • Niemcy: Rośnie opór wobec polityki Angeli Merkel

  ...również ponowny wzrost popularności antyislamskiego ruchu Pegida. W Dreźnie w ostatniej demonstracji ruchu Pegida wzięło udział ok. 9 tys. osób. dpa, rtr / Andrzej Pawlak...

 • W wieku 90 lat zmarła w Phoenix w stanie Arizona Vladka Meed, pochodząca z Polski bohaterka żydowskiego ruchu oporu i działaczka ruchu ocalonych z Zagłady, która w czasie drugiej wojny światowej szmuglowała broń dla powstańców w getcie warszawskim.

 • "Woda Toaletowa Ruchu Oporu"

  Zwolennicy szyickich bojowników Hezbollahu (Partii Boga) w Libanie mogą obdarowywać się z okazji Nowego Roku "Wodą Toaletową Ruchu Oporu", do której dołączane jest przesłanie polityczne i fotografia przywódcy ugrupowania, szejka Hasana Nasrallaha.

 • Ruch Okupuj Wall Street stawia opór policji

  Tłum zebrał się w parku Zuchotti w Nowym Jorku, protestując przeciw próbom wyrzucenia uczestników ruchu Okupuj Wall Street pod pozorem sprzątania skweru. Sprzątanie odwołano, policja zatrzymała trzy osoby; interweniowała też w Denver.

 • Tusk: Nie mam żadnego oporu przed głosowaniem na Annę Grodzką

  ..."Nie widzę żadnego problemu, by pani Grodzka pełniła funkcje państwowe czy sejmowe" - powiedział Donald Tusk odnosząc się do kandydatury posłanki Ruchu Palikota na nowego wicemarszałka Sejmu. "Osobiście nie mam żadnego problemu z głosowaniem za panią Grodzką, dlatego że jest transseksualistką" – podkreślił.

Zdjęcia na temat: ruch oporu
Wideo na temat: ruch oporu
 • Szarpanina policji z kierowcą po pościgu.

  Policjanci z Bytowa wdali się w szarpaninę z kierowcą, którego zatrzymali po pościgu. Na umieszczonym w internecie filmie widać, jak funkcjonariusze nie mogli założyć mężczyźnie kajdanek, bo ten skutecznie stawiał bierny opór. Zdaniem policji, mężczyznę trzeba było zatrzymać, bo złamał przepisy ruchu drogowego i nie dostosował się do poleceń funkcjonariuszy. Mężczyzna został ukarany grzywną