• Informacje na temat:

  ruch państw niezaangażowanych

Artykuły na temat: ruch państw niezaangażowanych
 • Rozpoczęło się spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych

  Otwierając w niedzielę spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych w Teheranie, minister spraw zagranicznych Iranu Ali Akbar Salehi skrytykował Radę Bezpieczeństwa ONZ twierdząc, że gremium to dysponuje zbyt wielką władzą.

 • Iran: izraelski bojkot Szczytu Niezaangażowanych nie powiedzie się

  Iran nie sądzi, aby wysiłki podejmowane przez Izrael w celu doprowadzenia do bojkotu szczytu Ruchu Państw Niezaangażowanych planowanego na 26-31 sierpnia w Teheranie miały odnieść skutek - oświadczył w sobotę wysoki irański dygnitarz.

 • Snyder: Oto prawdziwe przyczyny zaangażowania Rosji w Syrii

  Prezydent Rosji Władimir Putin tłumaczy rosyjską interwencję w Syrii koniecznością walki z Państwem Islamskim i innymi ugrupowaniami terrorystycznymi oraz koniecznością opanowania kryzysu(...) interweniowała po to, by "zdusić za pomocą akcji militarnej ruch demokratyczny, a w Syrii pomaga (prezydentowi Baszarowi) el-Asadowi dławić opór, nie tylko w wydaniu islamistycznym" - kontynuuje Snyder...

 • ​Moja rekonstrukcja intencji "głębokiego państwa" III RP

  ...w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po to by Błaszczak mógł przejąć wojsko? Zatrzymam się dłużej na tym ostatnim ruchu, bo oczywiście to on jest tutaj najważniejszy.

 • Rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. "Państwo ma krew na rękach"

  ...​"7. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej - państwo ma krew na rękach" - pod takim hasłem Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów oraz Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza protestowały przed Komendą Stołeczną Policji. Zdaniem działaczy funkcjonariusze, którzy ich zdaniem są uwikłani w zacieranie śladów zbrodni, powinni zostać ukarani.

 • Polska i siedem innych państw UE apelują ws. ataków w Idlib

  Osiem państw UE wezwało Rosję i Iran do utrzymania uzgodnionego wcześniej zawieszenia broni i uniknięcia eskalacji militarnej w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii, gdyż mogłoby to doprowadzić do katastroficznych skutków humanitarnych dla cywilów.

 • Rząd Beaty Szydło o poprzednikach: To 8 lat państwa teoretycznego

  ..."Przez 8 lat budowano państwo teoretyczne, w którym obywatele się nie liczyli" - powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło. Szefowa rządu przedstawiła raport o rządach PO-PSL. Według premier, w ciągu ośmiu lat rządów poprzedniej ekipy Polacy stracili ok. 340 mld zł. Zapowiedziała też, że zwróci się o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold. "Niestety, dzisiaj ci, którzy mówią: nie realizujecie...

 • Ruch Kontroli Wyborów: By "przypilnować" wyborów trzeba 200 tys. wolontariuszy

  ..."Wybory samorządowe są najbardziej zagrożone fałszerstwami i najtrudniejsze do przypilnowania; by "obstawić" wszystkie komisje wyborcze potrzeba ok. 200 tys. wolontariuszy" – mówiła w sobotę Ewa Stankiewicz z Ruchu Kontroli Wyborów. Poinformowała, że RKW tworzy "bazę naruszeń wyborczych".

 • Działacze ruchu "Wolność i Pokój" odznaczeni przez prezydenta

  W piątek we Wrocławiu 25 działaczy ruchu "Wolność i Pokój" zostało odznaczonych Krzyżami Wolności i Solidarności za zasługi w działalności na rzecz niepodległości Polski. Odznaczenia przyznawane są przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej.

 • Szefowie dyplomacji 6 państw założycielskich UE: Nie podważać Schengen

  ...wyobrazić tego, aby decyzje poszczególnych państw kwestionowały zdobycze ostatnich dekad, zwłaszcza Schengen - stwierdził szef dyplomacji Rzymu. Krytyczny moment dla Europy W komunikacie wydanym po(...) - dodali szefowie dyplomacji. Podkreślili, że Unia Europejska to coś więcej niż zwykła suma 28 państw członkowskich. Apel o solidarność i odpowiedzialność To samo odnosi się też - zaznaczyli - do...

Zdjęcia na temat: ruch państw niezaangażowanych