• Informacje na temat:

  ruch państw niezaangażowanych

Artykuły na temat: ruch państw niezaangażowanych
 • Rozpoczęło się spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych

  Otwierając w niedzielę spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych w Teheranie, minister spraw zagranicznych Iranu Ali Akbar Salehi skrytykował Radę Bezpieczeństwa ONZ twierdząc, że gremium to dysponuje zbyt wielką władzą.

 • Iran: izraelski bojkot Szczytu Niezaangażowanych nie powiedzie się

  Iran nie sądzi, aby wysiłki podejmowane przez Izrael w celu doprowadzenia do bojkotu szczytu Ruchu Państw Niezaangażowanych planowanego na 26-31 sierpnia w Teheranie miały odnieść skutek - oświadczył w sobotę wysoki irański dygnitarz.

 • Snyder: Oto prawdziwe przyczyny zaangażowania Rosji w Syrii

  Prezydent Rosji Władimir Putin tłumaczy rosyjską interwencję w Syrii koniecznością walki z Państwem Islamskim i innymi ugrupowaniami terrorystycznymi oraz koniecznością opanowania kryzysu(...) interweniowała po to, by "zdusić za pomocą akcji militarnej ruch demokratyczny, a w Syrii pomaga (prezydentowi Baszarowi) el-Asadowi dławić opór, nie tylko w wydaniu islamistycznym" - kontynuuje Snyder...

 • Schetyna: Kościół nie będzie współpracował? Zastąpi go państwo

  ...- Jeśli Kościół nie będzie współpracować ws. pedofilii duchownych, państwo zastąpi aktywność Kościoła - stwierdził lider PO Grzegorz Schetyna. Kościół powinien ujawnić archiwa, biskupi, którzy kryli pedofilię księży, nawet zasłużeni dla opozycji w l. 80-tych, muszą za to odpowiedzieć - dodał.

 • Dulkiewicz: Nie było mowy, że tworzymy nowy ruch

  ..."Nie było mowy, że tworzymy nowy ruch, 'ruch 4 czerwca', o którym cała Polska huczy od paru miesięcy" - podkreśliła we wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pytana, czy samorządowcy tworzą ruch pod szyldem Donalda Tuska, co mogło wynikać z jego przemówienia na wiecu na Długim Targu w Gdańsku.

 • Biedroń przedstawił propozycje programowe swojego ruchu

  Likwidacja do 2035 r. funkcjonujących w Polsce kopalni węgla, powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem, poprawa jakości opieki zdrowotnej i likwidacja funduszu kościelnego znalazły się wśród przedstawionych w piątek propozycji programowych ruchu byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia.

 • ​Moja rekonstrukcja intencji "głębokiego państwa" III RP

  ...w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po to by Błaszczak mógł przejąć wojsko? Zatrzymam się dłużej na tym ostatnim ruchu, bo oczywiście to on jest tutaj najważniejszy.

 • ​Iran grozi: Możemy zaatakować, jeśli USA zrobią jakikolwiek ruch

  ...700 kilometrów. "Możemy zaatakować, jeśli (Amerykanie) zrobią jakikolwiek ruch" - zaznaczył. W jego opinii zagrożone powinny się czuć amerykańska baza powietrzna w Al-Udeid w Katarze i baza lotnicza Al(...) o zaangażowanie w atak w Ahwazie, grożąc obu krajom "miażdżącą reakcją". Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie organizacja dżihadystyczna Państwo Islamskie (IS); jej rzecznik zagroził, że atak nie będzie...

 • Rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. "Państwo ma krew na rękach"

  ...​"7. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej - państwo ma krew na rękach" - pod takim hasłem Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów oraz Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza protestowały przed Komendą Stołeczną Policji. Zdaniem działaczy funkcjonariusze, którzy ich zdaniem są uwikłani w zacieranie śladów zbrodni, powinni zostać ukarani.

 • Polska i siedem innych państw UE apelują ws. ataków w Idlib

  Osiem państw UE wezwało Rosję i Iran do utrzymania uzgodnionego wcześniej zawieszenia broni i uniknięcia eskalacji militarnej w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii, gdyż mogłoby to doprowadzić do katastroficznych skutków humanitarnych dla cywilów.

Zdjęcia na temat: ruch państw niezaangażowanych