• Informacje na temat:

  ruch państw niezaangażowanych

Artykuły na temat: ruch państw niezaangażowanych
 • Rozpoczęło się spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych

  Otwierając w niedzielę spotkanie Ruchu Państw Niezaangażowanych w Teheranie, minister spraw zagranicznych Iranu Ali Akbar Salehi skrytykował Radę Bezpieczeństwa ONZ twierdząc, że gremium to dysponuje zbyt wielką władzą.

 • Iran: izraelski bojkot Szczytu Niezaangażowanych nie powiedzie się

  Iran nie sądzi, aby wysiłki podejmowane przez Izrael w celu doprowadzenia do bojkotu szczytu Ruchu Państw Niezaangażowanych planowanego na 26-31 sierpnia w Teheranie miały odnieść skutek - oświadczył w sobotę wysoki irański dygnitarz.

 • Snyder: Oto prawdziwe przyczyny zaangażowania Rosji w Syrii

  Prezydent Rosji Władimir Putin tłumaczy rosyjską interwencję w Syrii koniecznością walki z Państwem Islamskim i innymi ugrupowaniami terrorystycznymi oraz koniecznością opanowania kryzysu(...) interweniowała po to, by "zdusić za pomocą akcji militarnej ruch demokratyczny, a w Syrii pomaga (prezydentowi Baszarowi) el-Asadowi dławić opór, nie tylko w wydaniu islamistycznym" - kontynuuje Snyder...

 • Schetyna: Kościół nie będzie współpracował? Zastąpi go państwo

  ...- Jeśli Kościół nie będzie współpracować ws. pedofilii duchownych, państwo zastąpi aktywność Kościoła - stwierdził lider PO Grzegorz Schetyna. Kościół powinien ujawnić archiwa, biskupi, którzy kryli pedofilię księży, nawet zasłużeni dla opozycji w l. 80-tych, muszą za to odpowiedzieć - dodał.

 • Premier Morawiecki: Ruch "Solidarności" ma cały czas wielką moc

  ...- Ruch "Solidarności", jak mało które wydarzenia z przeszłości, ma dziś cały czas wielką moc zmiany rzeczywistości na lepsze - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 39. rocznicy Sierpnia'80. Jak dodał, "to ruch, jakiego w historii świata nie było".

 • Dulkiewicz: Nie było mowy, że tworzymy nowy ruch

  ..."Nie było mowy, że tworzymy nowy ruch, 'ruch 4 czerwca', o którym cała Polska huczy od paru miesięcy" - podkreśliła we wtorek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, pytana, czy samorządowcy tworzą ruch pod szyldem Donalda Tuska, co mogło wynikać z jego przemówienia na wiecu na Długim Targu w Gdańsku.

 • Polska na ostatniej prostej przed dołączeniem do ruchu bezwizowego

  Wszelkie procedury związane ze zniesieniem obowiązku wizowego dla Polaków mogą zostać zakończone przed 1 stycznia 2020 roku - wskazują eksperci. Decyzje o dacie przystąpienia Polski do programu ruchu bezwizowego ogłosi szef resortu bezpieczeństwa narodowego USA, współpracującego z Departamentem Stanu.

 • Biedroń przedstawił propozycje programowe swojego ruchu

  Likwidacja do 2035 r. funkcjonujących w Polsce kopalni węgla, powiązanie płacy minimalnej ze średnim wynagrodzeniem, poprawa jakości opieki zdrowotnej i likwidacja funduszu kościelnego znalazły się wśród przedstawionych w piątek propozycji programowych ruchu byłego prezydenta Słupska Roberta Biedronia.

 • ​Moja rekonstrukcja intencji "głębokiego państwa" III RP

  ...w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, po to by Błaszczak mógł przejąć wojsko? Zatrzymam się dłużej na tym ostatnim ruchu, bo oczywiście to on jest tutaj najważniejszy.

 • Polonia i Polacy w USA z radością o nominacji Polski do ruchu bezwizowego

  Zarówno Polonia, jak też przebywający w USA Polacy z radością powitali nominację Polski przez Biały Dom do Programu Ruchu Bezwizowego. Podkreślali korzyści płynące z tego faktu m.in. dla rodzin i biznesów.

Zdjęcia na temat: ruch państw niezaangażowanych