• Informacje na temat:

  rudolf i

Artykuły na temat: rudolf i
 • Niemcy: Marsz neonazistów w 30. rocznicę śmierci Rudolfa Hessa

  Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszło w sobotę kilkuset neonazistów, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Przeciwko marszowi demonstrowali antyfaszyści.

 • Sensacyjne odkrycie: Odnaleziono listy pożegnalne kochanki Rudolfa Habsburga

  W skrytce jednego z austriackich banków odnaleziono listy pożegnalne kochanki arcyksięcia Rudolfa Habsburga - Marii Vetsery, poinformowała w piątek austriacka Biblioteka Narodowa. Odkrycie uznano za sensacyjne. Arcyksiążę i Maria zginęli w tragicznych okolicznościach.

 • ...52-letni Witold Rudolf został wybrany na burmistrza Piechowic (Dolnośląskie). Zdobył 56,67 proc. ważnych głosów. Jego kontrkandydatka Zofia Grabias-Baranowska otrzymała 43,33 proc. poparcia - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza w Piechowicach.

 • Rudolf Vrba

  W wieku 82 lat zmarł Rudolf Vrba, były więzień obozu koncentracyjnego Auschwitz. Był jednym z niewielu, którym udało się zbiec z obozu.

 • Jest zgoda na proces beatyfikacyjny o. Rudolfa

  Konferencja Episkopatu Polski zgodziła się na wszczęcie procedury wstępnej procesu beatyfikacyjnego wadowickiego karmelity ojca Rudolfa, który zmarł w 1999 roku - poinformował w czwartek ojciec Szczepan Praśkiewicz z wadowickiego Karmelu.

 • ...2 kwietnia 1947 r. Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie skazał na karę śmierci Rudolfa Hoessa - nazistowskiego zbrodniarza, komendanta KL Auschwitz, współautora Holokaustu. Wyrok przez powieszenie wykonano w Oświęcimiu 16 kwietnia 1947 r.

 • ...2 kwietnia 1947 r. Najwyższy Trybunał Narodowy w Warszawie skazał na karę śmierci Rudolfa Hoessa - nazistowskiego zbrodniarza, komendanta KL Auschwitz, współautora Holokaustu. Wyrok przez powieszenie wykonano w Oświęcimiu 16 kwietnia 1947 r.

 • ...17 sierpnia 1987 r. w więzieniu w Berlinie samobójstwo popełnił Rudolf Hess, zastępca Adolfa Hitlera w NSDAP. W 1941 r. w tajemnicy poleciał do Wielkiej Brytanii, aby negocjować warunki pokoju. Po wojnie Trybunał w Norymberdze skazał go na dożywotnie więzienie.

 • Z wizytą do Jerozolimy przyjechał wczoraj burmistrz Nowego Jorku, Rudolf Giuliani. Giuliani przyjechał z Nowego Jorku - miasta, które doświadczyło najstraszniejszego ataku terrorystów - do Jerozolimy, która wciąż jest pod ostrzałem.

 • Grób Rudolfa Hessa w jego rodzinnym mieście Wunsiedel, który był celem pielgrzymek neonazistów, został usunięty - potwierdziły w czwartek miejscowe władze. Szczątki zastępcy wodza III Rzeszy ekshumowano i po kremacji zostaną one wrzucone do morza.

Zdjęcia na temat: rudolf i
Dyskusje na temat: rudolf i