• Informacje na temat:

  ruś

Artykuły na temat: ruś
 • Modlitwa za Ruś

  1. To pewnie nie był przypadek, że pierwszymi słowami, które wypowiedziała moja rozmówczyni była fraza "objawienia prywatne". Do rozmowy o stuleciu...

 • "Święta Ruś" ochroni rosyjskie cerkwie. Może zatrzymać za... wygląd

  Nacjonaliści z grupy "Święta Ruś" zapowiadają ochotnicze patrole strzegące cerkwi i monastyrów przed działaniami podobnymi do akcji Pussy Riot. Ta dobrowolna "straż świątynna" już teraz wzbudza w Rosji kontrowersje.

 • Sawka: To będzie mecz Lech kontra Czech, a Rus będzie się przyglądał

  "Czesi mają równie piękne kobiety, ale gorszą kuchnię od polskiej. Lepsze piwo, ale gorszą wódkę. Wysokie góry i więcej śniegu, ale nie mają morza. To wszystko sprawia, że Polacy i Czesi uzupełniają się i dlatego spotkanie we Wrocławiu będzie zaciętym meczem przyjaźni" - twierdzi Henryk Sawka. Satyryk i rysownik przewiduje, że dzisiejsze spotkanie zakończy się zwycięstwem Polaków 1:0.

 • Zatrzymano lidera Państwa Chrześcijańskiego-Świętej Rusi. Wzywał do podpalania kin

  Rosyjskie służby poinformowały o zatrzymaniu Aleksandra Kalinina, przywódcy organizacji o nazwie Państwo Chrześcijańskie-Święta Ruś. Grupa ta rozsyłała do kin groźby związane z filmem "Matylda" o carze Mikołaju II i tancerce Matyldzie Krzesińskiej.

 • Rosyjska firma Intrall Rus chce produkować samochody ciężarowe i dostawcze na terenie byłej stoczni w Szczecinie - informuje "Gazeta Wyborcza". Inwestor ten miał już swój zakład w Lublinie, przejęty po upadłym Daewoo Motor Poland.

 • Moskiewski sąd skazał na dwa i pół roku łagru byłego szpiega za próbę obalenia władzy. Funkcjonariusz wywiadu zagranicznego KGB chciał zorganizować zbrojny zamach stanu, aby odbudować Ruś Kijowską.

 • Z Narwii wyłowiono ciało zaginionego Szymona

  W rzece Narwi, niedaleko miejscowości Ruś (Podlaskie) odnaleziono w czwartek ciało młodego mężczyzny. Jak informuje policja, dokumenty, jakie znaleziono przy zmarłym wskazują, że jest to 23-letni Szymon zaginiony w styczniu w Tykocinie.

 • Wśród książek nominowanych w tegorocznej edycji nagrody KLIO znalazły się "Ruś Wikingów" Władysława Duczko, "Konzentrationslager Warschau" Bogusława Kopki i "Przewodnik po powstańczej Warszawie" Jerzego S. Majewskiego i Tomasza Urzykowskiego.

 • Prawie 40 tys. osób odwiedziło 16. Festyn Archeologiczny w Biskupinie (woj. kujawsko-pomorskie), który zakończył się w niedzielę. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem "Ruś znana i nieznana".

 • Dramatyczny apel z Debalcewe: Utrzymamy się nie dłużej niż 12 godzin

  Dramat na wschodzie Ukrainy. "Utrzymamy się nie dłużej niż 12 godzin. Bez pomocy zginiemy wszyscy" - ten apel ukraińskich żołnierzy z batalionu "Kijowska Ruś" w Debalcewe przekazała ukraińska dziennikarka Olga Germanowa. Jak informuje korespondent RMF FM Przemysław Marzec, prorosyjscy separatyści twierdzą, że zajęli już większą część miasta, o które toczą się ciężkie walki.

Zdjęcia na temat: ruś