• Informacje na temat:

  rushdie

Artykuły na temat: rushdie
 • Salman Rushdie: Jak można utrzymywać, że dżihadyści nie mają nic wspólnego z islamem?

  Zachód powinien skończyć z głupim zaślepieniem wobec dżihadyzmu, które polega na twierdzeniu, że nie ma on nic wspólnego z islamem - mówi brytyjski pisarz Salman Rushdie w wywiadzie dla francuskiego tygodnika "L'Obs".

 • "Szatańskie wersety" Rushdiego w nowym przekładzie

  Ukazał się nowy przekład "Szatańskich wersetów" - książki, za którą Salmana Rushdiego obłożono fatwą. Przy pierwszym polskim wydaniu powieści w obawie przed islamistami utajniono wydawcę i tłumacza. Tłumaczem drugiego wydania jest Jerzy Kozłowski, a wydawcą - Rebis.

 • Autor kontrowersyjnych "Szatańskich Wersetów" przyjechał do Indii po raz pierwszy od dwunastu lat. - To wspaniałe być tutaj, pokazać mojemu synkowi kraj, którego nigdy nie widział. Mam nadzieję, że długi spór między mną a Indiami wreszcie się zakończył - stwierdził Rushdie po przyjeździe do Delhi.

 • Nagroda za zabicie Salmana Rushdiego powiększona o 600 tys. dolarów

  Państwowe media irańskie dołożyły 600 tys. dolarów do nagrody za zabicie Salmana Rushdiego, autora słynnych "Szatańskich wersetów". Śmierci pisarza zażądał w 1989 roku przywódca islamskiej rewolucji ajatollah Ruhollah Chomeini.

 • Zamknęli Rushdiego w szafie i poszli na piwo

  Salman Rushdie, autor "Szatańskich wersetów", tak zdenerwował swoich ochroniarzy, że zamknęli go w szafie i poszli do pubu - ujawnia w swojej autobiografii Ron Evans, który przez trzy lata strzegł bezpieczeństwa pisarza.

 • Za głowę Rushdiego obiecują już 3,3 miliona dolarów

  Irańska fundacja islamska wykorzystała "koniunkturę", jaką są dla niej demonstracje przeciwko rozpowszechnieniu filmu "Niewinność muzułmanów", i podniosła o pół miliona - do 3,3 mln dolarów nagrodę za głowę pisarza Salmana Rushdiego.

 • Salman Rushdie napisze autobiografię

  Angielski prozaik Salman Rushdie podpisał umowę na wydanie autobiografii. Książka prawdopodobnie ukaże się w 2012 roku. Opowie m.in. o wyroku śmierci wydanym na pisarza przez islamskich fundamentalistów - podało w Londynie wydawnictwo Random House.

 • Sławny pisarz twierdzi, że terroryzm może zostać pokonany tylko wtedy, jeśli świat islamski uzna za swoje wartości świeckie i humanistyczne, które tworzą podstawy nowoczesnego świata. I rzeczywiście - wszystkie dotychczasowe ataki terrorystyczne odbywały się według schematu zarysowanego przez Salmana Rushdiego. Terroryści rzeczywiście wykorzystywali środki, którymi dysponuje współczesna...

 • Wzrosła nagroda za głowę Salmana Rushdiego. Teraz wynosi 3,3 mln dolarów

  Irańska fundacja islamska wykorzystała "koniunkturę", jaką są demonstracje przeciwko rozpowszechnieniu filmu "Niewinność muzułmanów", i podniosła wysokość nagrody za głowę Salmana Rushdiego. Teraz, za zamordowanie wyklętego brytyjskiego pisarza hinduskiego pochodzenia, organizacja oferuje 3,3 mln dolarów.

 • Al-Kaida przygotowuje w Wielkiej Brytanii serię zamachów w związku z nadaniem pisarzowi Salmanowi Rushdiemu tytułu szlacheckiego przez królową Elżbietę II. Taką informację podał Ayman al-Zawahiri w nagraniu, które zostało umieszczone na stronie internetowej grupy powiązanej z Al-Kaidą.

Dyskusje na temat: rushdie