• Informacje na temat:

  rushdie salman

Artykuły na temat: rushdie salman
 • Salman Rushdie: Jak można utrzymywać, że dżihadyści nie mają nic wspólnego z islamem?

  Zachód powinien skończyć z głupim zaślepieniem wobec dżihadyzmu, które polega na twierdzeniu, że nie ma on nic wspólnego z islamem - mówi brytyjski pisarz Salman Rushdie w wywiadzie dla francuskiego tygodnika "L'Obs".

 • Autor kontrowersyjnych "Szatańskich Wersetów" przyjechał do Indii po raz pierwszy od dwunastu lat. - To wspaniałe być tutaj, pokazać mojemu synkowi kraj, którego nigdy nie widział. Mam nadzieję, że długi spór między mną a Indiami wreszcie się zakończył - stwierdził Rushdie po przyjeździe do Delhi.

 • Nagroda za zabicie Salmana Rushdiego powiększona o 600 tys. dolarów

  Państwowe media irańskie dołożyły 600 tys. dolarów do nagrody za zabicie Salmana Rushdiego, autora słynnych "Szatańskich wersetów". Śmierci pisarza zażądał w 1989 roku przywódca islamskiej rewolucji ajatollah Ruhollah Chomeini.

 • "Szatańskie wersety" Rushdiego w nowym przekładzie

  Ukazał się nowy przekład "Szatańskich wersetów" - książki, za którą Salmana Rushdiego obłożono fatwą. Przy pierwszym polskim wydaniu powieści w obawie przed islamistami utajniono wydawcę i tłumacza. Tłumaczem drugiego wydania jest Jerzy Kozłowski, a wydawcą - Rebis.

 • Salman Rushdi od 25 lat w cieniu fatwy

  ...25 lat temu ajatollah Chomeini ogłosił, że każdy muzułmanin ma moralny obowiązek dążyć do zabicia Salmana Rushdiego, autora książki "Szatańskie wersety". Wymieniany wśród kandydatów do nagrody Nobla pisarz żyje w cieniu fatwy już ćwierć wieku.

 • Zamknęli Rushdiego w szafie i poszli na piwo

  Salman Rushdie, autor "Szatańskich wersetów", tak zdenerwował swoich ochroniarzy, że zamknęli go w szafie i poszli do pubu - ujawnia w swojej autobiografii Ron Evans, który przez trzy lata strzegł bezpieczeństwa pisarza.

 • Salman Rushdie napisze autobiografię

  Angielski prozaik Salman Rushdie podpisał umowę na wydanie autobiografii. Książka prawdopodobnie ukaże się w 2012 roku. Opowie m.in. o wyroku śmierci wydanym na pisarza przez islamskich fundamentalistów - podało w Londynie wydawnictwo Random House.

 • Za głowę Rushdiego obiecują już 3,3 miliona dolarów

  Irańska fundacja islamska wykorzystała "koniunkturę", jaką są dla niej demonstracje przeciwko rozpowszechnieniu filmu "Niewinność muzułmanów", i podniosła o pół miliona - do 3,3 mln dolarów nagrodę za głowę pisarza Salmana Rushdiego.

 • Wzrosła nagroda za głowę Salmana Rushdiego. Teraz wynosi 3,3 mln dolarów

  Irańska fundacja islamska wykorzystała "koniunkturę", jaką są demonstracje przeciwko rozpowszechnieniu filmu "Niewinność muzułmanów", i podniosła wysokość nagrody za głowę Salmana Rushdiego. Teraz, za zamordowanie wyklętego brytyjskiego pisarza hinduskiego pochodzenia, organizacja oferuje 3,3 mln dolarów.

 • Al-Kaida przygotowuje w Wielkiej Brytanii serię zamachów w związku z nadaniem pisarzowi Salmanowi Rushdiemu tytułu szlacheckiego przez królową Elżbietę II. Taką informację podał Ayman al-Zawahiri w nagraniu, które zostało umieszczone na stronie internetowej grupy powiązanej z Al-Kaidą.

Dyskusje na temat: rushdie salman