• Informacje na temat:

  ruszczyc

Artykuły na temat: ruszczyc
 • Nowy kompleks sportowy w Ruszczy

  Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Połaniec, Marcin Perz, członek Zarządu Województwa weźmie udział w uroczystym otwarciu kompleksu sportowego przy Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy.

 • Jak poinformowało dziś Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Ferdynand Ruszczyc został odwołany - przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego - z zajmowanego stanowiska.

 • Ruszyc: Ujazdowski manipuluje faktami

  Ferdynand Ruszczyc, odwołany w piątek przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie, zarzucił ministrowi manipulację faktami, a swoje odwołanie uznał za decyzję polityczną.

 • Niezwykła wystawa NBP. Poznaj fascynującą historię polskiego złota

  ...i rozmawiał z Ferdynandem Ruszczycem z Centrum Pieniądza NBP.

 • Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Ferdynand Ruszczyc został w piątek odwołany ze stanowiska przez ministra kultury Kazimierza Michała Ujazdowskiego - poinformowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN).

 • Dwa ogólnodostępne ogrody urządzą mieszkańcy krakowskiej dzielnicy Nowa Huta na terenie przy budynkach komunalnych w Ruszczy oraz przy nowym bloku na osiedlu Piastów. Ich projekty zwyciężyły w programie "Ogrody Nowej Huty".

 • Plakaty chopinowskie w Łowiczu

  Jest to wystawa pokonkursowa. 26 października 2009 roku jury w składzie: prof. Stanisław Moryto, Ferdynand B. Ruszczyc, prof. Janusz Stanny, prof. Waldemar Świerzy, prof. Stanisław Wieczorek wybrało spośród 80 nadesłanych prac 35 plakatów. Pierwszą nagrodę otrzymał Michał Łojewski, drugą - Marcin Markowski, a trzecią - Marek Freudenreich. Inauguracyjny wernisaż Plakatu Chopinowskiego odbył się...

 • Ferdynand Ruszczyc mówił o tym, że niepokojąca jest prognoza na lata następne. - W tym roku zabrano nam 15 procent dotacji, w latach następnych ma to być co najmniej 10 proc. - w każdym roku. To stawia(...). Protest podpisali we wtorek w Warszawie: dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie Andrzej Seweryn, szef Muzeum Kolejnictwa w Warszawie Ferdynand Ruszczyc, dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana...

 • ...się obrazy, rysunki, akwarele, grafiki oraz fotografie takich twórców jak Józef Pankiewicz, Aleksander Gierymski, Leon Wyczółkowski, Władysław Śliwiński. Ferdynand Ruszczyc, Michał Elwiro Andriolli...

 • Wśród pokazanych prac znajdują się m.in. płótna Meli Muter, Ferdynanda Ruszczyca, Juliana Fałata, Jana Cybisa, Tadeusza Makowskiego, Sotera Jaxy Małachowskiego, Mariana Mokwy i Antoniego Suchanka. Na ekspozycji znalazły się też marynistyczne dzieła zagranicznych twórców. Zdaniem komisarza wystawy, Anny Masztalerz-Gajdy, wśród tych ostatnich na szczególną uwagę zasługuje kolekcja prac urodzonego...

Dyskusje na temat: ruszczyc
 • Re: Politycy PO zażądali przeprosin od PiS

  Dajcie spokój, ani Krzywonos ,ANI Mezydlo nie są winni ze Wałęsa ,Komorowski skompromitowali się uczestniczac w pogrzebach roznych komunistycznych zbrodniarzy i ze nie doprowadzili do ukarania takich bestii jak Kociołek. To Wałęsa i Komorowski powinni ukarani ostracyzmem i wieczna hanba.

 • Re: Stop wariatom futerkowym!

  :) Nie tylko, to był dość popularny mem ponad sto lat temu: http :// www.ur.p l/news/14438,ferdynand-ruszczyc-orka Skojarzenia są dość oczywiste, do dzisiaj: http :// xouted.c om/2011/11/orka-na-ugorze/ (tylko tytuł i ilustracja).

 • przekręty Ruszczyca

  Wszyscy wszędzie wiedzieli, że Ruszczyc kręci z facetami z Policji z PO z SLD i z PIS. Co to za polityka ? To po prostu przekręt o pieniadze.

 • Re: Wspólny list byłych szefów MSZ ws. wypowiedzi Kaczyńskiego o Merkel

  Pamietam jak Gomulka jezdzil do Moskwy lizac tylek Chruszczowa,ci tzw dyplomaci sa na tym samym poziomie niewolnikow.Ten list to hanbi polske.

 • A dlaczego przeniesiono ją

  czemu odsunął od bycia wicedyrektorem . Pan Ruszczyc chyba kpi . Niech sam nie dziwi że go spuszczono

 • Re: Para buch i poszli do sądu

  bronił nierozwojowej dotychczasowej siedziby. Skoro dyr. Ruszczyc mówi, że muzea mają na podstawie ustawy o muzeach po pierwsze obowiązek gromadzenia, przechowywania i konserwowania obiektów(...) najatrakcyjniejszą formę, przyciągało turystów z całego kraju i zagranicy, zarabiało najwięcej pieniędzy. Najlepszą odpowiedzią jest całkowite zlekceważenie oferta dot. Bielan. Ani Dyr. Ruszczyc ani nikt z władz