• Informacje na temat:

  rycerz

Artykuły na temat: rycerz
 • Michaił Chodorkowski "Rycerzem Wolności"

  Michaił Chodorkowski - rosyjski opozycjonista oraz założyciel Fundacji Open Russia - otrzymał w sobotę nagrodę "Rycerz Wolności". Jest ona corocznie przyznawana przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego wybitnym postaciom, które przyczyniły się do promocji wartości demokratycznych.

 • Karol Karski jako rycerz. Tak europoseł ubiega się reelekcję

  Dwóch rycerzy w polskich barwach z białym orłem na tarczach rzuca się na odzianych w pancerze krzyżaków. Po krótkiej walce wojacy z czarnym krzyżem na białym tle zostają zdecydowanie pokonani przez polskich rycerzy. Wtedy na polu walki pojawia się Karol Karski. Ubiegający się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim polityk przekonuje, że będzie równie efektywnie i efektownie walczył...

 • Chybiony obiekt westchnień, grubiański giermek i walka z wiatrakami - ostatni błędny rycerz, Don Kichot, wbił się w pamięć ludzi tak silnie, że często to on jest pierwszym skojarzeniem na to hasło. Tymczasem był nie właściwym rycerzem, a raczej parodią takiego.

 • Przyznano Rycerza Wolności

  Byli prezydenci Litwy i Polski Valdas Adamkus i Aleksander Kwaśniewski oraz były szef unijnej dyplomacji Javier Solana zostali uhonorowani nagrodami Rycerz Wolności, przyznawanymi przez Fundację im. Kazimierza Pułaskiego. Uroczystość odbyła się w sobotę w Warszawie.

 • Rycerze wiosny…

  Tak właśnie nazywała się kiedyś piłkarska tabela, w której liczono jedynie postępy drużyn w wiosennej części sezonu. Za nami 2 ligowe kolejki po wznowieniu rozgrywek i już tylko jedna drużyna może pochwalić się kompletem 6 punktów. To Legia.

 • O sukcesie może mówić też polska drużyna, która zajęła drugie miejsce. Oprócz zawodników z Europy w turnieju wzięli udział również rycerze z USA, Japonii i Nowej Zelandii.  

 • Wybory samorządowe: Startują rycerz i miss

  Namiestnik Opolskiego Bractwa Rycerskiego wystartuje w wyborach samorządowych z listy PSL do opolskiego sejmiku. Do rady miasta Opola kandydować będzie sztangista Bartłomiej Bonk - z SLD i Miss Opolszczyzny - z komitetu jednego z kandydatów na prezydenta Opola.

 • "Nocny rycerz" z mieczem szalał na ulicach Kalisza

  Mężczyzna uzbrojony w miecz szalał na ulicach Kalisza. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Mieszkaniec Kalisza rozbił butelkę po piwie i zaatakował śmietnik.

 • Policjanci z Płocka ustalili tożsamość mężczyzny, który będąc graczem internetowej gry tibia, sprzedał innemu graczowi wirtualną postać rycerza, a następnie bezprawnie przejął ponownie nad nią kontrolę.

 • ..."Zawisza Czarny wraca do domu" - pod takim hasłem w niedzielę w Garbowie w gminie Dwikozy (woj. świętokrzyskie) odbędzie się uroczystość odsłonięcia pomnika słynnego średniowiecznego rycerza.

Zdjęcia na temat: rycerz
Wideo na temat: rycerz