• Informacje na temat:

  rylski

Artykuły na temat: rylski
 • Ostatnia droga gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego

  Mszą św. żałobną w ceremoniale wojskowym rozpoczęły się w piątek w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach uroczystości pogrzebowe gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. W ostatnim pożegnaniu zmarłego w wieku 101 lat generała biorą udział m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marek Suski, Bronisław Komorowski, Jan Józef Kasprzyk, Jan Ołdakowski.

 • ​Ołdakowski: Gen. Ścibor-Rylski przekazywał etos "braterstwa i służby"

  Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski w młodzieży widział wyjątkowego odbiorcę pamięci o powstaniu. Przekazywał jej etos "braterstwa i służby" - powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski. Przypomniał, że zmarły w piątek generał był współtwórcą kierowanej przez niego placówki.

 • Proces lustracyjny gen. Ścibora-Rylskiego. Biegli orzekli

  Za "przeciwwskazany" z powodu wieku i stanu zdrowia biegli lekarze uznali udział 99-letniego gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego w jego procesie lustracyjnym - dowiedziała się PAP w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga.

 • Proces lustracyjny gen. Ścibora-Rylskiego. Decyzja sądu

  Z powodu złego stanu zdrowia lustrowanego sąd zawiesił proces lustracyjny 99-letniego gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego, prezesa Związku Powstańców Warszawskich, którego pion lustracyjny IPN podejrzewa o zatajenie związków ze służbami PRL...

 • Podano datę pogrzebu gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego

  Urząd miasta stołecznego Warszawa poinformował, że pogrzeb generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego odbędzie się 10 sierpnia o godzinie 13. "Zgodnie z wolą generała msza święta odprawiona zostanie w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach w Warszawie. Po nabożeństwie generał zostanie odprowadzony do rodzinnego grobu na powązkowskim cmentarzu" - można przeczytać w komunikacie magistratu.

 • Nie żyje generał Zbigniew Ścibor-Rylski ps. "Motyl". Miał 101 lat

  W wieku 101 lat odszedł generał Zbigniew Ścibor-Rylski ps. "Motyl". O jego śmierci poinformowało w mediach społecznościowych m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • "Żegnam Was". Zobacz wzruszające przemówienie gen. Ścibor-Rylskiego sprzed roku

  ..."W najśmielszych marzeniach nie myślałem, że uda mi się w tej uroczystości uczestniczyć i od serca parę słów powiedzieć" - mówił generał Zbigniew Ścibor-Rylski, obecny przed rokiem na 73. obchodach(...) Warszawskiego przekazało smutną wiadomość: gen. Zbigniew Ścibor-Rylski zmarł w wieku 101 lat.

 • Pogrzeb gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. "Swoim życiem dowiodłeś, że zło nie wygrywa"

  Na Starych Powązkach zakończyły się uroczystości pogrzebowe gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego. W ostatnim pożegnaniu zmarłego w wieku 101 lat generała wzięli udział m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Marek Suski, Bronisław Komorowski, Jan Józef Kasprzyk, Jan Ołdakowski.

 • Biegli: Udział gen. Zbigniewa Ścibor-Rylskiego w procesie lustracyjnym przeciwwskazany

  Udział 99-letniego gen. Zbigniewa Ścibora-Rylskiego w jego procesie lustracyjnym jest przeciwwskazany. Taka jest opinia biegłych. Powodem jest wiek i stan zdrowia prezesa Związku Powstańców Warszawskich.

 • Gen. Zbigniew Ścibor-Rylski kończy dzisiaj 100 lat

  ...​Żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, prezes Związku Powstańców Warszawskich, członek grupy inicjatywnej Muzeum Powstania Warszawskiego gen. Zbigniew Ścibor-Rylski ps. Motyl skończył 100 lat.

Zdjęcia na temat: rylski
Wideo na temat: rylski
Dyskusje na temat: rylski