• Informacje na temat:

  rym

Artykuły na temat: rym
 • "Sieje rym jak zarazę"

  ...podczas tras koncertowych w Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Gural składa teksty z finezją, "sieje rym jak zarazę", stosuje nieprzebraną liczbę porównań i określeń, napędzając nimi swoje...

 • W rytm przebojów muzyki disco z lat 70. i 80. będą bawić się uczestnicy zabawy sylwestrowej na wrocławskim rynku. Na scenie pojawią się m.in. Edyta Górniak, Kora, Justyna Steczkowska, Zbigniew Wodecki oraz Ray Wilson - ostatni wokalista zespołu Genesis.

 • Rymy żeńskie - wyjaśnienie co to są rymy żeńskie, przykłady rymów żeńskich.

 • "Śpiewam miłosny rym" – pierwsza w tym roku premiera Opery Krakowskiej

  To widowisko poetycko-muzyczne, nawiązujące do tradycji biesiad, podczas których zgromadzeni w salonie wokół fortepianu odtwarzali utwory modnych twórców, śpiewali pieśni i dyskutowali o sztuce. Premiera na Scenie kameralnej już w najbliższą sobotę, 6 lutego.

 • Dziecięce spotkania literackie

  ..."Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym" - 22. listopada w Ośrodku Kultury Ochoty spotkanie z poezją dziecięcą: wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.

 • Niezwykła premiera w Operze Krakowskiej

  Nawiązujące do tradycji XIX-wiecznych biesiad salonowych widowisko poetycko-muzyczne "Śpiewam miłosny rym" będzie pierwszą tegoroczną premierą Opery Krakowskiej. Premierowy spektakl odbędzie się w sobotę na Scenie Kameralnej.

 • Słysząc o rymach częstochowskich nie kojarzymy niczego pozytywnego. Tylko skąd akurat określenie rymy częstochowskie? Co ma z tym wspólnego Częstochowa?

 • Festiwal Teatrów dla Dzieci

  Rumcajs, krasnoludki, niebieskie pieski, mała syrenka, sierotka Marysia, Miś Rym Cim Ci... Ulubione postacie dzieciaków spotkają się zimową porą w Nowohuckim Centrum Kultury.

 • Od nieporadnego hipopotama do pechowego nosorożca - biegną moje skojarzenia w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci. Odkryłem nagle tajemniczy zbieg okoliczności - lekturowy rym pomiędzy moim ulubionym chłopięcym komiksem a książeczką ilustrowaną, przeczytaną z zainteresowaniem przez dziewczynkę - moją młodszą córkę.

 • Kongresman rezygnuje ze stanowiska w wyniku skandalu

  Amerykański kongresman z Nowego Jorku Anthony Weiner zrezygnował ze stanowiska w wyniku skandalu seksualnego. Weiner został przyłapany na rym, że wymieniał nieprzyzwoitą erotyczną korespondencję z kobietami przez internet.

Wideo na temat: rym
 • Wisława Szymborska otrzymała honorowe obywatelstwo Krakowa

  W marcu 1998 r. Wisława Szymborska została honorowym obywatelem Krakowa. "Kraków ma jedną wadę" - mówiła poetka po uroczystości. "Limeryki lubią mieć bardzo wyszukane rymy, a w Krakowie rymuję się z tak wieloma słowami, że nie jest to satysfakcja dla prawdziwego limerysty".

 • Juwenaliowe atrakcje we Wrocławiu

  Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy - w skrócie P.I.W.O. - urozmaicił wrocławskie juwenalia. Studenci tamtejszej politechniki zmienili jeden ze swoich akademików w wielki wyświetlacz, na którym pokazano kolorowe animacje. Akcję zorganizowali już po raz czwarty.

 • Kursantka, która spowodowała śmiertelny wypadek, została uniewinniona

  Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił kursantkę szkoły jazdy skazaną w pierwszej instancji za spowodowanie podczas nauki wypadku, w którym zginęły dwie osoby. W grudniu ubiegłego roku kobieta została skazana na karę 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata oraz 3 tys. zł grzywny. Przez cały czas utrzymywała, że to nie ona odpowiada za zdarzenie.