• Informacje na temat:

  rymkiewicz jarosław marek

Artykuły na temat: rymkiewicz jarosław marek
 • Kaczyński wręczył Rymkiewiczowi nagrodę im. L. Kaczyńskiego

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński wręczył w sobotę nagrodę im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego poecie i pisarzowi Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi. Rymkiewicz przeszedł do historii polskiego ducha - podkreślił Kaczyński.

 • Tegorocznym laureatem literackiej nagrody im. Józefa Mackiewicza został Jarosław Marek Rymkiewicz za książkę "Wieszanie", opowiadającą o wydarzeniach Insurekcji Kościuszkowskiej w Warszawie.

 • Sąd: Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "GW"

  Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny za słowa m.in., że redaktorzy "GW" nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako "duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski" - orzekł sąd. Poeta apeluje.

 • Czy Hrabia z "Pana Tadeusza" nosił kolczyki? Co to jest "świerzop"? Jak zmarł Adam Mickiewicz? - na te pytania szuka odpowiedzi Jarosław Marek Rymkiewicz w swojej najnowszej książce "Głowa owinięta koszulą".

 • Adam Michnik i jego prawnicy atakowali dotychczas polityków, publicystów, dziennikarzy, naukowców. Teraz po raz pierwszy zaatakowali pisarza, za to, co mówi i myśli. Podsunęli mi przez prawnika pismo do podpisania, żebym wyznał, że jestem nikczemnikiem. Po raz pierwszy od lat 80. chcą sądownie cenzurować i zakneblować pisarza. Procesy sadowe wytaczano kiedyś Szpotańskiemu, Wańkowiczowi, Orłosiowi, ale to było w PRL-u!

 • Ukażą się kolejne "Rozmowy polskie" Rymkiewicza

  Wybór rozmów, jakie przeprowadził Jarosław Marek Rymkiewicz z różnymi rozmówcami - poetami, muzykologami, krytykami literackimi, publicystami i dziennikarzami, ukaże się w formie książkowej jako "Rozmowy polskie 1995-2008". Tom trafi do księgarń 18 maja.

 • Tegorocznym laureatem literackiej nagrody Nike jest Jarosław Marek Rymkiewicz. Jury doceniło tom jego wierszy pt. "Zachód słońca w Milanówku", opublikowany rok temu przez wydawnictwo Sic!.

 • Sąd: Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "GW"

  Poeta i pisarz Jarosław Marek Rymkiewicz ma przeprosić wydawcę "Gazety Wyborczej" i wpłacić 5 tys. zł na cel społeczny za swe słowa m.in., że redaktorzy "GW" nienawidzą Polski i chrześcijaństwa jako "duchowi spadkobiercy Komunistycznej Partii Polski".

 • Jarosław Kaczyński "Człowiekiem Wolności 2016 roku"

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński został "Człowiekiem Wolności" tygodnika "wSieci" w 2016 r. - ogłoszono w środę podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej.

 • Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "wSieci"

  Jarosław Kaczyński został Człowiekiem Wolności Tygodnika "wSieci" w 2016 roku. Występując podczas uroczystej gali w Filharmonii Narodowej prezes PiS podkreślił, że strefę wolności i demokracji może stworzyć tylko i wyłącznie państwo narodowe.

Zdjęcia na temat: rymkiewicz jarosław marek
Dyskusje na temat: rymkiewicz jarosław marek