• Informacje na temat:

  ryszard iii

Artykuły na temat: ryszard iii
 • Teoria śmiertelnego ciosu zadanego Ryszardowi III

  Historia Anglii jest bogatsza o kolejny fakt z życia króla Ryszard III. Naukowcy ustalili dokładnie od jakiego ciosu zginął. Szkielet utrwalonego w tragedii Szekspira króla znaleziono 3 lata temu pod parkingiem w Leicester.

 • Szczątki Ryszarda III przewieziono do katedry w Leicester

  Szczątki króla Ryszarda III, który zginął w bitwie 530 lat temu, odnalezione w 2012 roku pod parkingiem, zostały przewiezione z Uniwersytetu Leicester do katedry św. Marcina w tym mieście. Tam w czwartek zostaną pochowane.

 • W. Brytania: Szczątki Ryszarda III przewieziono do katedry w Leicester

  Szczątki króla Ryszarda III, który zginął w bitwie 530 lat temu, odnalezione w 2012 roku pod parkingiem, zostały w niedzielę przewiezione z Uniwersytetu Leicester do katedry św. Marcina w tym mieście, gdzie zostaną w czwartek pochowane.

 • Mimo protestów potomków ostatniego angielskiego króla z dynastii Plantagenetów Ryszarda III jego ciało spocznie w katedrze w Leicester - postanowił sąd najwyższy Wielkiej Brytanii. Grupa domagała się, aby monarcha został pochowany w Yorku.

 • "Ryszard III" z Buławą Hetmańską

  Choć impreza nie ma - i nigdy nie miała - charakteru konkursu, najlepszy spektakl, głosami publiczności jest nagradzany Buława Hetmańską. W tradycji Zamojskiego Lata Teatralnego jest, że zwycięzca poprzedniej imprezy otwiera kolejną. Buławę Hetmańską tegorocznego, 32 Zamojskiego Lata Teatralnego, głosami publiczności otrzymał Teatr Ludowy z Krakowa za sztukę "Ryszard III" w reżyserii Jerzego...

 • Filip Frąckowiak wspomina pułkownika Ryszarda Kuklińskiego

  Pułkownik Ryszard Kukliński był introwertykiem, ale przy tym niezwykle skromnym człowiekiem, miał w sobie też trochę optymizmu. W ten sposób zmarłego przed dwunastu laty oficera zapamiętał dyrektor warszawskiej Izby Pamięci Ryszarda Kuklińskiego, Filip Frąckowiak.

 • Ryszard Petru o roku rządu Beaty Szydło

  W ocenie lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru rok rządów PiS był koszmarny. "Gabinet premier Beaty Szydło może doprowadzić Polskę do ruiny gospodarczej i skłócenia z sąsiednimi państwami" – powiedział polityk.

 • Król Ryszard III miał… robaki

  Dokładne badanie szczątków Ryszarda III ujawniło, że zmarły w 1485 roku angielski król cierpiał na glistnicę - informuje pismo "Lancet". Przypadłość ta była powszechna w średniowieczu.

 • Ryszard Petru: Ten "czteropak" może zmienić Polskę

  Rozumiemy wkurzenie tych, którzy nie chcą kontynuacji ani powrotu III RP, ale potrzebna jest pozytywna wizja; zmiana musi bazować na ludziach profesjonalnych - przekonywał przewodniczący Stowarzyszenia Nowoczesna Ryszard Petru, zwracając się m.in. do zwolenników Pawła Kukiza.

 • Ryszard Petru: Wstyd mi za słowa prezydenta

  Ryszard Petru krytycznie odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy na obchodach 45. rocznicy Grudnia 70'. Lider Nowoczesnej powiedział, że wypowiedź prezydenta przyczynia się do budowania nowych podziałów w Polsce.

Zdjęcia na temat: ryszard iii
Wideo na temat: ryszard iii
 • Autorski przegląd prasy Tomasza Skorego

  zdjęcia szkieletu króla Ryszarda III - nic tak nie ożywia gazety jak... król znaleziony pod parkingiem. Oba tabloidy z kolei na całych stronach cytują nasz wczorajszy raport o płacach i nagrodach

Dyskusje na temat: ryszard iii