• Informacje na temat:

  ryt

Artykuły na temat: ryt
 • Trójwymiarową dokumentację zabytkowych rytów naskalnych w Samaipata w Boliwii - stanowisku wpisanym na listę UNESCO - wykonali polscy specjaliści. O jej przekazaniu boliwijskiemu resortowi kultury poinformował PAP prof. Mariusz Ziółkowski.

 • Minister rolnictwa Stanisław Kalemba zapowiedział, że powstaje poselski projekt, który ma legalizować ubój rytualny. Z informacji PAP zbliżonych do klubu PSL wynika jednak, że politycy tej partii zastanawiają się, czy nie zrezygnować z pomysłu składania takiego projektu.

 • Skupisko rytów naskalnych, starożytne cmentarzyska i kilkadziesiąt figurek terakotowych odkryli polscy archeolodzy podczas badań w górach nad Morzem Czerwonym na północ od Portu Sudan.

 • ..."Fasola niepodległości" - biała fasolka z bordowym rytem przypominającym orła w koronie, której uprawa zaczyna odradzać się w Polsce - będzie w Święto Niepodległości serwowana w wybranych restauracjach w uzdrowisku Szczawnica w Pieninach.

 • Skupisko rytów naskalnych, starożytne cmentarzyska i kilkadziesiąt figurek terakotowych odkryli polscy archeolodzy podczas badań w górach nad Morzem Czerwonym na północ od Portu Sudan.

 • Strzygi to nieszczęśliwe, samotne dusze zmarłych, które nie trafiły w zaświaty. Aby zapobiec przemianie w strzygę do ubrania zmarłego przypina się igłę lub zasłania telewizor tkaniną. W Rumunii, szczególnie na wsi, nadal praktykuje się wiele takich rytów pogrzebowych. Opowiada o tym wystawa "Wampiry, strzygi i spółka".

 • Sellin: Potępiamy budowanie pozycji politycznych opartych na antysemityzmie

  .... - Lublin w swej różnorodności etnicznej i religijnej zawsze miał swój żydowski ryt. Wszystko to zostało zniweczone przez opętanych pogańską ideologią barbarzyńców - dodał Sellin. Wystawa "Dzielnice...

 • Błogosławieństwo podczas popołudniowego nabożeństwa miało podwójny charakter. Najpierw odbyły się zaręczyny par, które pragną zawierzyć czas narzeczeństwa Leśniowskiej Patronce Rodzin. Później pary już zaręczone otrzymały indywidualne błogosławieństwo. Ryt tego obrzędu przygotowali specjalnie na to spotkanie leśniowscy duszpasterze. Leśniów jest jedynym w Polsce sanktuarium rodzinnych...

 • ...112 twórców z całego świata, m.in. Rosji, Argentyny, Białorusi, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Belgii i Słowenii wzięło udział w VI Międzynarodowym Przeglądzie Ekslibrisu Drzeworytniczego i Linorytniczego im. Pawła Stellera.

 • Ostatnie pożegnanie Igora Mitoraja - 13 października w Toskanii

  ..., Centauro, Eros, Mars, Gorgona, Paesaggio Ithaka. Jak zauważają krytycy sztuki, artysta - przywołując piękno i idealne proporcje rzeźb klasycznych - jednocześnie je reinterpretował, uwspółcześniał(...). One nawiązują do antyku, do sprawdzonej formy. To jest forma piękna, co do tego nie ma wątpliwości. On dodał do niej własny, mitorajowski ryt. Czasem mu się wyrzuca, że to greckie. A to nie greckie...