• Informacje na temat:

  rząd pułkowników

Artykuły na temat: rząd pułkowników
 • Pułkownik północnokoreańskiego wywiadu uciekł do Korei Płd.

  ...upubliczniane przypadki ucieczek z Korei Płn. mogą służyć partiom rządzącym w Korei Płd. do zdobycia głosów wyborców przeciwnych zbliżeniu z Pjongjangiem w zaplanowanych na środę wyborach parlamentarnych. Jednak rząd odpiera te oskarżenia, mówiąc, że informację o zbiegłych pracownikach restauracji upubliczniono, ponieważ był to niecodzienny przypadek, a dane na temat pojedynczych dezercji podano...

 • Republice. Zamachowcem był także Józef Piłsudski, obalając legalny rząd i legalnego prezydenta w roku 1926. Zamachy stanu, kończące się śmiercią urzędujących prezydentów dyktatorów, to wciąż norma w wielu(...) przez CIA, pomagał Amerykanom w rozszyfrowywaniu tajemnic stalinowskiej dyktatury. Ba, występował w Radiu Wolna Europa demaskując rządzących i na pewno osłabiając ustrój. Obaj pułkownicy zdradzali...

 • Nowy rząd Włoch zaprzysiężony

  Włoski rząd, na którego czele stoi profesor prawa Giuseppe Conte, został w piątek zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę. Nowy rząd Włoch utworzyły po prawie trzech miesiącach impasu politycznego antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i prawicowa Liga.

 • Nowy rząd Włoch został zaprzysiężony

  Nowy rząd Włoch, na którego czele stoi profesor prawa Giuseppe Conte, został zaprzysiężony przez prezydenta Sergio Mattarellę. Rząd utworzyły po prawie trzech miesiącach impasu politycznego antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd i prawicowa Liga.

 • Brytyjski rząd gotowy odpowiedzieć na eskalację ze strony Rosji

  Wysokiej rangi źródło w brytyjskim rządzie powiedziało w środę, że Wielka Brytania "jest gotowa adekwatnie odpowiedzieć, jeśli Rosja zdecyduje się na eskalację" konfliktu po próbie zabójstwa byłego pułkownika GRU i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala.

 • Wielka Brytania: Rząd zadowolony z nowych sankcji USA wobec Rosji

  Brytyjski rząd z zadowoleniem przyjął decyzję USA o nałożeniu nowych sankcji na Rosję w związku z wykazaniem, iż Moskwa użyła środka paralityczno-drgawkowego przeciwko byłemu rosyjskiemu agentowi Siergiejowi Skripalowi i jego córce w Wielkiej Brytanii.

 • Brytyjski rząd zbada ponownie zgony 14 osób powiązanych z Rosją

  Deklaracja szefowej MSW padła we wtorek w liście odpowiadającym na pytanie przewodniczącej komisji spraw wewnętrznych w Izbie Gmin, Yvette Cooper, która w ubiegłym tygodniu zwróciła się do rządu(...) służby poinformowały brytyjski rząd o tym, że rosyjski sygnalista Aleksander Perepiliczny, który zmarł w hrabstwie Surrey w 2012 roku, został prawdopodobnie zabity na zlecenie Rosji, podobnie jak 13

 • ​W dniu poświęconym niezłomnym patriotom rząd rozliczy ich katów

  Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego najbliższe posiedzenie rządu, na którym zajmie się on projektem ustawy o pozbawianiu stopni wojskowych takich osób jak generałowie Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak oraz inni członkowie uznanej przez Sąd Okręgowy w Warszawie w styczniu 2012 roku za związek przestępczy o charakterze zbrojnym Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, czy dowódca plutonu...

 • Brytyjski rząd rozważa wniosek Rosji o dostęp konsularny do Julii Skripal

  Brytyjskie MSZ podało w sobotę, że analizuje wniosek ze strony Moskwy o umożliwienie dostępu konsularnego do przebywającej w szpitalu w Wielkiej Brytanii Julii Skripal. Stan córki byłego rosyjskiego szpiega Siergieja Skripala poprawia się.

 • Brytyjski rząd: Rosja zhakowała e-maila Julii Skripal, badała użycie nowiczoka

  ...​Wielka Brytania ma dowody na to, że Rosja przez co najmniej pięć lat miała nieuprawniony dostęp do e-maila Julii Skripal i badała możliwość wykorzystania broni chemicznej w celu próby zabójstwa - wynika z opublikowanego w piątek, odtajnionego dokumentu rządu.

Dyskusje na temat: rząd pułkowników