• Informacje na temat:

  rząd tymczasowy rzeczypospolitej polskiej

Artykuły na temat: rząd tymczasowy rzeczypospolitej polskiej
 • Litzmannstadt - piekło polskich dzieci

  ...sposób sprawdzić. Ile z nich wróciło do kraju? - Po wojnie, Tymczasowy Rząd Jedności Narodowej, który narzuciła nam strona sowiecka, poszukiwał tych dzieci. Według szacunków, udało się repatriować(...) w Niemczech jeszcze przed wojną. Kontynuowano je potem na ziemiach podbitych. Na przykład w 1940 roku w Poznaniu zrobiono przesiewowe badania społeczności polskiej. Uznano wówczas, że liczba osób, która...

 • Prawa Brytyjczyków w Polsce. Polski rząd przygotował projekt ustawy

  Polski rząd przygotował projekt ustawy regulującej status imigracyjny brytyjskich obywateli mieszkających w Polsce po planowanym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nowe przepisy zakładają obowiązek rejestracji w ciągu roku od brexitu.

 • Rząd przygotował ustawę ws. Brytyjczyków w Polsce po Brexicie

  Polski rząd przygotował projekt ustawy regulującej status imigracyjny brytyjskich obywateli mieszkających w Polsce po planowanym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Nowe przepisy zakładają obowiązek rejestracji w ciągu roku od Brexitu.

 • Brudziński: Chcemy niepartyjnego premiera tymczasowego. Czas popaprańców się kończy!

  Komisja śledcza w sprawie podsłuchów, Trybunał Stanu dla Marka Belki? - Wykorzystamy wszystkie dostępne instrumenty konstytucyjne. Jesteśmy gotowi zaakceptować też na stanowisku premiera rządu tymczasowego kandydata innych ugrupowań, ale nie powinien to być przedstawiciel żadnej z partii - deklaruje Joachim Brudziński w Kontrwywiadzie RMF FM. - Dość polityki w wykonaniu tych popaprańców - dodaje.

 • Rząd chce wyłączenia wiceprezesa Trybunału UE z postępowania ws. Puszczy Białowieskiej

  Polski rząd wystąpił o wyłączenie wiceprezesa Trybunału Sprawiedliwości UE Antonio Tizzano z postępowania dotyczącego wycinki w Puszczy Białowieskiej - dowiedziała się PAP z dwóch źródeł w Komisji Europejskiej zbliżonych do sprawy.

 • ​Schetyna: Rząd PiS wyprowadza nas z Unii Europejskiej

  ..."Rząd Prawa i Sprawiedliwości wyprowadza nas z Unii Europejskiej. Polityka PiS jest antyeuropejska" - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna. Jako przykład antyeuropejskich działań rządu, Schetyna podał niszczenie Puszczy Białowieskiej.

 • Brudziński: Chcemy niepartyjnego premiera tymczasowego. Czas popaprańców się kończy!

  Komisja śledcza w sprawie podsłuchów, Trybunał Stanu dla Marka Belki? „Wykorzystamy wszystkie dostępne instrumenty konstytucyjne. Jesteśmy gotowi zaakceptować też na stanowisku premiera rządu(...)-Piechociński nie sprowadza się do tego, ile stanowisk otrzyma PSL za nieodwoływanie rządu. Dziś partie mają okazję dać świadectwo, czy są częścią sitwy”- mówi pytany, czy PiS może poprzeć kandydaturę kogoś...

 • "Rzeczpospolita": Unijna agencja ochrony granic może opuścić Polskę. Z powodu zaniechań PO

  Z powodu zaniechań PO Polskę może opuścić unijna agencja ochrony granic (Frontex). Nowy rząd chce temu zapobiec - informuje "Rzeczpospolita".

 • Paweł Samecki będzie tymczasowym komisarzem z ramienia Polski w Komisji Europejskiej - potwierdziła KE w wydanym komunikacie. Wcześniej o desygnowaniu przez Polskę Sameckiego do Komisji poinformował rzecznik rządu Paweł Graś.

 • Pomalowany w narodowe barwy nowy Embraer 175 odbył dziś swój pierwszy lot z przedstawicielami polskiego rządu na pokładzie. Samolot poleciał do Brukseli.

Dyskusje na temat: rząd tymczasowy rzeczypospolitej polskiej
 • Re: Prezydent: W Lublinie zaczęła się niepodległość

  Do szkoły ruSSka q-wo!..:"31 grudnia 1944 roku PKWN został przekształcony w Rząd Tymczasowy Rzeczypospolitej Polskiej. ... komunikat o powstaniu PKWN i objęciu przez niego władzy nad wyzwoloną ziemią polską w „wolnym” Chełmie."

 • Re: Mariusz Błaszczak: Jeśli nastąpi zmiana władzy, rząd Beaty Szydło obniży wiek emerytalny

  przed przekazaniem obowiązków głowy państwa Andrzejowi Dudzie. Jak można przeczytać w zapisach RCL, „zarządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zmieniające zarządzenie w sprawie zasad wynagradzania pracowników Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej” jest „w trakcie ustalania”. Okazuje się, że decyzja dotyczy likwidacji jednego z najważniejszych stanowisk w KPRP – szefa gabinetu

 • Re: Rewolucja w naszym patrzenu na Powstanie Warszawskie. Dziś ujawniono zwiastun

  w San Francisco z powodu braku rządu uznawanego przez wszystkie mocarstwa – Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i przeważająca większość krajów świata – uczestników konferencji uznawały za rząd Rzeczypospolitej Polskiej Rząd RP na uchodźstwie z siedzibą w Londynie, z kolei ZSRR uznawał podporządkowany sobie Rząd Tymczasowy w Warszawie

 • Re: Powstaniec w ruinach kościoła św. Krzyża, fot. Eugeniusz Haneman

  Gwoli przypomnienia panie BACA PKWN Komitet Lubelski samozwańczy tymczasowy organ władzy wykonawczej w Rzeczypospolitej Polskiej, działający od 21 lipca 1944 do 31 grudnia 1944, na obszarze(...) o jego powstaniu podjął Stalin. Rząd Londyński nie miał niestety pojęcia o knowaniach Churchilla z Stalinem a największym zdrajcą Polaków okazał się Roosvellt, który do końca nie dawał wiary w obozy