• Informacje na temat:

  rzeczpospolita polska

Artykuły na temat: rzeczpospolita polska
 • "Rzeczpospolita": Czy Polska wykona wyroki TSUE?

  Myślę, że tak - powiedział we wtorkowej "Rzeczpospolitej" Jacek Czaputowicz, szef MSZ o tym, czy Polska zrealizuje przyszłe wyroki TSUE w sprawie art. 7.

 • Dwie Rzeczypospolite

  Gdy przed 100 laty powstawała II Rzeczpospolita, znalazła się od razu w konflikcie z wszystkimi sąsiadami i z każdym musiała stoczyć mniej lub bardziej krwawe walki, a nawet regularną wojnę.

 • "Rzeczpospolita": Polska nie będzie szatanem dla Iranu

  Zamiast izolować Teheran, warszawska konferencja ma wypracować kompromisową ofertę dla Irańczyków - informuje w środę "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Polska ucieka z szarej strefy

  Firmy ukrywają coraz mniej dochodów, a pracownicy rzadziej godzą się na zatrudnienie na czarno – podaje „Rzeczpospolita”.

 • ​"Rzeczpospolita": Polska rośnie w siłę

  Polska znalazła się w pierwszej trzydziestce najsilniejszych krajów świata - wynika z Index Mocy Państw, który analizuje czwartkowa "Rzeczpospolita". Awansowaliśmy z 35. na 27. miejsce rankingu - czytamy.

 • "Rzeczpospolita": Skarb sekretarza Piłsudskiego

  Polska odzyskała bezcenne archiwum dyplomaty Michała Sokolnickiego, bliskiego współpracownika Marszałka - donosi w piątek "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Polska flota szybko nabiera wody

  Systematycznie spada zdolność Marynarki Wojennej do obrony granicy morskiej. Najnowszym pomysłem na kryzys ma być zakup australijskich fregat - podaje piątkowa "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Jared Kushner i Polska

  Dziadkowie zięcia Donalda Trumpa byli obywatelami II RP, a teraz ich potomkowie budują memoriał w Nowogródku - pisze w środę "Rzeczpospolita".

 • "Rzeczpospolita": Szkocka zalewa Polskę

  ..."Polska jest w czołówce krajów, gdzie import whisky rośnie najszybciej" – pisze "Rzeczpospolita". "W 2016 r. trafiło do nas według szacunków Scotch Whisky Association aż 11 mln 0,7-litrowych butelek tego trunku – o 20 proc. więcej niż rok wcześniej" - wylicza dziennik.

 • Nasz kraj jest dla zagranicznych inwestorów atrakcyjną lokalizacją centrów badawczo-rozwojowych. Magnesem są renoma i umiejętności polskich naukowców - wskazuje czwartkowa "Rzeczpospolita".

Zdjęcia na temat: rzeczpospolita polska
 • Uroczystość pożegnania żaglowca "Dar Młodzieży"
Wideo na temat: rzeczpospolita polska
Dyskusje na temat: rzeczpospolita polska
 • Re: Anonymous Polska blokują ACTA?

  międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową." art. 90.1. "Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy

 • Re: PiS nadal na czele, SLD w Sejmie. Sondaż Kantar Public

  Oj głupiś. Polska to tylko kadłub dawnej wielkiej Rzeczpospolitej. Dzięki ograniczonemu Dmowskiemu tacy jak Ty w 1920 roku zostawili bardzo dużo ziem Rzeczpospolitej na pastwę bolszewii. Ponad milion Polaków i jeszcze więcej Rusinów zapłaciło za to życiem. Jesteście wasalami watykanskimi i zdrajcami wartości i tradycji jagiellońskich. Pomij w końcu, że Polska bez Litwy i Rusi nie ma potencjału

 • Re: Czy Komorowski spełni nasze oczekiwania?

  , gdyby probowal sie wbic na pierwszy plan, zaraz zarzucilibyscie mu ze chce profitowac w sytuacji tragedii konkurentow - jestem o tym przekonana. Obecnie Polska stoi przed waznym wyborem, ktory zawazy(...) ?Rzeczpospolita? Wirtualne studio, mapy, wyniki sondaży - takie efekty specjalne wymagały profesjonalnego sprzętu. Grupa ITI pomagała w realizacji prawyborczego show Platformy. (Rzeczpospolita

 • Re: Rozwiązano marsz narodowców we Wrocławiu

  sobie nienawiści do siebie, jak Polska to zrobiła że swoimi Rusinami na Ukrainie. I rozpadła się potężna Rzeczpospolita. Potem była rzeź Humania i Wołynia. Właśnie przez taką postawę jak dziś. W 1918 roku nie powstała Rzeczpospolita a tylko Polska. Polska dla Polaków. Mała namiastka dawnej Rzeczpospolitej, która nie miała i nie mogła mieć potencjału aby przeciwstawić się Niemcom i Rosji. Endecy

 • Re: ACTA to nie tylko Internet

  międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową." art. 90.1. "Rzeczpospolita Polska może na podstawie umowy

 • Re: Polacy bez pracy

  u nas klamliwie powstaniami kozackimi a na Ukrainie kłamliwie wojnami polsko-ukraińskimi. Źle robi i Ukraina i Polska. Na Ukrainie nie pamiętają o bohaterskich hetmanach Rusinach - Karol Chodkiewicz(...) zainwestowali te pieniądze I adze w siebie. I dobrze na tym wyszli. Portugalia, Hiszpania, Rzeczpospolita tego nie zrobiły i są biedne do dziś.

 • Re: "Rz": Rząd PiS nie chce teraz wizyty Macrona w Polsce

  "Polska pod żadami partii Kaczyńskiego" - NIECH TEN CYTAT JEST MIARĄ UPADKU GAZETY PRZEJMOWANEJ PRZY ŚMIETNIKU.