• Informacje na temat:

  sa'di

Artykuły na temat: sa'di
 • Di Maio: Bawaria to zapowiedź trzęsienia ziemi w UE

  Di Maio z ugrupowania krytycznego wobec obecnej polityki Unii Europejskiej napisał na portalu społecznościowym: "Widzieliście, co dzieje się w Niemczech? W maju Europa zmieni oblicze".  W ten sposób(...) trzęsienie ziemi również w Europie". "Głosowanie w Bawarii to tylko zapowiedź tego, co się wydarzy" - oświadczył Di Maio. Położył nacisk na to, że chadecka CSU i centrolewicowa SPD straciły w tych wyborach...

 • Wicepremier Di Maio: Żadnej wojny z UE na tle budżetu

  Włoski wicepremier Luigi Di Maio zapewnił w piątek, że nie chce "wojny" z Komisją Europejską o budżet, który został przez nią odrzucony. Dziennikowi "La Repubblica" powiedział, że należy prowadzić dialog z UE, ale wykluczył wprowadzenie zmian do projektu.

 • Pomysł władz Rzymu: Nie zatrzymamy się przed fontanną di Trevi

  Władze Rzymu mają coraz większy problem z utrzymaniem porządku i spokoju wokół fontanny di Trevi - masowo odwiedzanej przez turystów. Mimo wysokich kar, mnożą się skoki do wody. Burmistrz chce wprowadzić zakaz zatrzymywania się przed fontanną.

 • Rzymska fontanna di Trevi oświetlona na czerwono ku czci męczenników

  Rzymska fontanna di Trevi została w piątek wieczorem oświetlona na czerwono w hołdzie dla ponad 200 milionów chrześcijan prześladowanych na świecie. Kolor symbolizuje krew męczenników - wyjaśnili inicjatorzy tej akcji z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

 • Spór o pieniądze wrzucane przez turystów do Fontanny di Trevi

  Władze Rzymu i Caritas spierają się o monety wrzucane przez turystów do Fontanny di Trevi w Rzymie. Obecnie wyławiane pieniądze wspierają kościelną organizację dobroczynną.

 • Wiersz Czesława Miłosza Campo di Fiori pochodzi z tomu Ocalony, który poeta wydał w 1945 roku, tuż po zakończeniu wojny. Nic zatem dziwnego, że to rzeczywistość wojenna właśnie jest bezpośrednim odniesieniem tematu utworu. Poeta skupia się na tym wycinku codzienności okupowanej Warszawy, jakim była obecność w niej getta oddzielonego tylko murem od życia po stronie aryjskiej.

 • Widowisko muzyczno-taneczne "Nobilita di Dame"

  Oparte na włoskich traktatach tanecznych z początku XVII wieku widowisko muzyczno - taneczne "Nobilita di Dame" będziemy mogli obejrzeć w Zamojskim Domu Kultury.

 • Spektakularny remont fontanny di Trevi z atrakcjami dla turystów

  Przezroczysty pomost ponad taflą wody będzie największą atrakcją rozpoczętego właśnie wielkiego remontu słynnej rzymskiej fontanny di Trevi. Tak spektakularnych prac przy odnowie zabytku w Wiecznym Mieście jeszcze nie było.

 • Koncert amerykańskiego gitarzysty Ala Di Meoli, benefis aktora Jana Nowickiego oraz wykład mistrza filmowych efektów specjalnych Maksa Naporowskiego są w programie 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cinemagic.pl, który odbędzie się w dniach 19-21 czerwca w Płocku.

 • Al Di Meola na początek Ery Jazzu

  Amerykański gitarzysta jazzowy Al Di Meola wystąpi w marcu na trzech galowych koncertach w Polsce. Będzie to inauguracja wiosennej edycji Ery Jazzu - zapowiada Dionizy Piatkowski, organizator wydarzenia.

Wideo na temat: sa'di
 • Kowalczyk: Wszystkie starty są ze sobą połączone

  Sezon musi przepłynąć, to najważniejsze, ale najbardziej zależy mi na mistrzostwach świata w Val di Fiemme - mówi Justyna Kowalczyk. Żeby przygotować się do nich najlepiej muszę i chcę startować w wielu Pucharach Świata - dodaje. A żeby mieć dobrze miejsce w Pucharze Świata, to trzeba bardzo dobrze wystartować w Tourd de Ski. Wszystko jest ze sobą połączone - podsumowuje.

Dyskusje na temat: sa'di