• Informacje na temat:

  saara

Artykuły na temat: saara
 • Wielki sukces partii Merkel. Bezsprzeczne zwycięstwo

  Chadecka partia CDU okazała się bezsprzecznym zwycięzcą niedzielnych wyborów do regionalnego parlamentu w kraju związkowym Saara, na zachodzie Niemiec, zdobywając w nich 40,7 proc. głosów - wynika z ogłoszonych wieczorem oficjalnych wstępnych wyników.

 • Zdecydowane zwycięstwo partii Angeli Merkel w Saarze

  Chadecka partia CDU kanclerz Angeli Merkel zdecydowanie wygrała niedzielne wybory do regionalnego parlamentu w kraju związkowym Saara na zachodzie Niemiec, zdobywając 40,4-40,8 proc. głosów - wynika z sondaży exit poll opublikowanych przez telewizje ARD i ZDF.

 • Polscy i niemieccy kibole nie zostali wpuszczeni do Francji

  Niemiecka policja uniemożliwiła wjazd do Francji dwunastu chuliganom z Niemiec i Polski, którzy jechali na mecz piłkarskich reprezentacji tych krajów w podparyskim Saint-Denis - poinformował Juergen Glaub, rzecznik prasowy policji w Bexbach w kraju związkowym Saara. "Osoby te nie zostały zatrzymane, ale otrzymały na piśmie zakaz wjazdu do Francji" - wyjaśnił.

 • Niemcy: Ostatnia kopalnia w Zagłębiu Saary zostanie zamknięta

  Władze niemieckiego kraju Saary, na granicy z Francją zdecydowały o zamknięciu w tym regionie przemysłu górniczego. To konsekwencja sobotniego trzęsienia ziemi w okolicach Saarbrücken spowodowanego tąpnieciami. Zanotowano wtedy wstrząsy o sile ponad 4 stopni w skali Riechtera.

 • Szef MSW niemieckiego landu: Zakręcić kurek z pieniędzmi krajom, które nie chcą uchodźców

  Szef MSW Saary, kraju związkowego w Niemczech, Klaus Bouillon uważa, że próby znalezienia rozwiązania problemu imigrantów skończą się fiaskiem. “Krajom UE, które odmawiają przyjęcia uchodźców trzeba zakręcić kurek z pieniędzmi" - powiedział.

 • Chciał oszukać IS na 180 tys. euro. Został skazany

  Sąd w Saarbruecken w Kraju Saary w Niemczech skazał na dwa lata więzienia Syryjczyka, który udając terrorystę, chciał oszukać na 180 tys. euro tzw. Państwo Islamskie (IS). Sędziowie uznali 39-letniego mężczyznę za winnego oszustwa - informuje w sobotę "Bild".

 • Niemiecki polityk partii AfD sprzedaje ordery ze swastykami

  ​Rudolf Müller jest liderem listy wyborczej partii AfD w Kraju Saary, landzie na zachodzie Niemiec. Jest nie tylko politykiem, ale też właścicielem antykwariatu. Sprzedaje różne pamiątki historyczne. Wśród nich - ordery ze swastykami czy pieniądze, które na własne potrzeby tworzyli więźniowie hitlerowskich obozów koncentracyjnych. I właśnie to wzbudziło zainteresowanie niemieckich mediów.

 • Abiturienci Kraju Saary pewnie będą musieli powtórzyć część egzaminów maturalnych. W ubiegły weekend nieznani sprawcy włamali się do szkoły i ukradli arkusze egzaminacyjne wraz z sejfem, w którym były przechowywane.

 • Kolejne wyłomy w zakazie palenia

  Kolejne dwa niemieckie kraje związkowe: Saksonia i Kraj Saary łagodzą zakazy palenia w miejscach publicznych, obejmujące także bary i restauracje. Wcześniej uczyniły to już Bawaria i Nadrenia-Palatynat.

 • 30-letni mężczyzna dosłownie wjechał policji w ramiona, pędząc publiczną drogą w Kraju Saary (Niemcy) na deskorolce, którą własnoręcznie wyposażył w benzynowy silnik - informuje w piątek agencja dpa.

Zdjęcia na temat: saara
Dyskusje na temat: saara