• Informacje na temat:

  sabah

Artykuły na temat: sabah
 • Uniwersytet w Mosulu odbity z rąk Państwa Islamskiego

  ...​Irackie siły specjalny odbiły z rąk Państwa Islamskiego uniwersytet w Mosulu, przejmując całkowitą kontrolę nad tym obszarem - poinformował rzecznik prasowy oddziałów antyterrorystycznych Sabah al-Numan.

 • Tureckie media: Zatrzymano bratanka i bratanicę Gulena

  Turecka policja zatrzymała w Izmirze na zachodzie kraju bratanka i bratanicę muzułmańskiego kaznodziei Fethullaha Gulena - podał dziennik "Sabah". Ankara oskarża mieszkającego w USA Gulena o zorganizowanie lipcowego nieudanego puczu.

 • Media: Zatrzymano bratanka i bratanicę Gulena

  Turecka policja zatrzymała w Izmirze na zachodzie kraju bratanka i bratanicę muzułmańskiego kaznodziei Fethullaha Gulena - podaje w poniedziałek dziennik "Sabah". Ankara oskarża mieszkającego w USA Gulena o zorganizowanie lipcowego nieudanego puczu.

 • Sukces irackich sił w walce z dżihadystami

  Irackie siły specjalne oswobodziły z bojowników Państwa Islamskiego (IS) uniwersytet w Mosulu, przejmując całkowitą kontrolę nad tym obszarem - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy oddziałów antyterrorystycznych Sabah al-Numan.

 • Tankowiec w Bosforze staranował rezydencję z XVIII wieku

  Tankowiec przepływający przez cieśninę Bosfor w Stambule staranował położoną na brzegu rezydencję z XVIII wieku - informuje Reuters. Jak podaje gazeta "Daily Sabah", statek płynął z Egiptu na Ukrainę. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

 • Turcja: Nie będzie przedłużenia stanu wyjątkowego

  Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i jego sojusznik w koalicji rządowej, szef Nacjonalistycznej Partii Działania (MHP) Devlet Bahceli uzgodnili, że nie przedłużą kończącego się w lipcu stanu wyjątkowego - podała w czwartek prorządowa gazeta "Sabah".

 • Turcja: Przechwycono rogi nosorożca o wartości ponad 2 milionów dolarów

  Tureckie służby, udaremniając próbę międzynarodowego przemytu, przechwyciły na tureckim lotnisku rogi nosorożca o łącznej wartości ok. 12 milionów lirów tureckich, czyli ok. 2,2 milionów dolarów - podają zagraniczne media, m.in. Daily Sabah.

 • Irackie wojska rządowe podjęły we wtorek atak na centrum zajętego w maju przez bojowników Państwa Islamskiego (IS) miasta Ramadi w zachodnim Iraku, starając się wyprzeć rebeliantów - poinformował rzecznik jednostek antyterrorystycznych Sabah al-Numani.

 • W Turcji zatrzymano 40 cudzoziemców podejrzanych o związki z Państwem Islamskim

  Podczas operacji antyterrorystycznej w Stambule policja zatrzymała 40 cudzoziemców podejrzanych o związki z Państwem Islamskim (IS) - poinformował turecki dziennik "Daily Sabah". ​Według gazety podejrzani pochodzą z Azerbejdżanu, Iranu, Iraku i Afganistanu. Niektórzy z nich przebywali wcześniej w Syrii, na obszarach ogarniętych wojną.

 • 22-letnia Brytyjka chciała zostać dżihadystką

  Turcja deportowała młodą Brytyjkę, która próbowała przedostać się do Syrii, żeby dołączyć do bojowników samozwańczego Państwa Islamskiego – informuje turecki dziennik "Sabah". Według tamtejszych władz, tylko od początku tego roku z Turcji odesłano 1100 osób, zamierzających walczyć u boku dżihadystów.

Zdjęcia na temat: sabah
Dyskusje na temat: sabah