• Informacje na temat:

  sacharow andriej

Artykuły na temat: sacharow andriej
 • Rosyjskie stowarzyszenie Memoriał, walczące o przestrzeganie praw człowieka w krajach byłego ZSRR został laureatem tegorocznej nagrody im. Andrieja Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski - zdecydowała Konferencja Przewodniczących grup politycznych PE.

 • Guillermo Farinas laureatem nagrody Sacharowa

  Kubański dysydent Guillermo Farinas został laureatem tegorocznej nagrody im. Sacharowa przyznawanej przez Parlament Europejski. Decyzję podjęła dziś w Strasburgu Konferencja Przewodniczących frakcji politycznych PE.

 • Rosja: Zmarła Jelena Bonner, żona Andrieja Sacharowa

  Jelena Bonner, legendarna rosyjska dysydentka i wdowa po profesorze Andrieju Sacharowie zmarła w wieku 88 lat po długiej chorobie - poinformowała w niedzielę jej córka.

 • Kongijski ginekolog specjalizujący się w leczeniu ofiar gwałtów i założyciel szpitala Panzi w Bukavu w Demokratycznej Republice Konga został laureatem tegorocznej Nagrody na Rzecz Wolności Myśli im. Andrieja Sacharowa. Decyzja w tej sprawie zapadła na spotkaniu przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza z liderami grup politycznych PE. Nagroda zostanie wręczona 26 listopada...

 • Atak na Centrum Sacharowa: UE krytykuje Rosję

  Unia Europejska skrytykowała Rosję za atak na Centrum Sacharowa. Chodzi o decyzję władz w Moskwie dotyczącą umieszczenia organizacji na liście tak zwanych zagranicznych agentów.

 • Włoscy eurodeputowani proponują: Nagroda Sacharowa dla Franciszka

  Z propozycją przyznania papieżowi Franciszkowi nagrody imienia Andrieja Sacharowa wystąpili włoscy eurodeputowani z Europejskiej Partii Ludowej, Enzo Rivellini i Potito Salatto. Będą zabiegać o poparcie wszystkich frakcji Parlamentu Europejskiego.

 • Nagroda im. Sacharowa dla Milinkiewicza

  Przywódca białoruskiej opozycji Aleksandr Milinkiewicz odebrał w Strasburgu prestiżową nagrodę Parlamentu Europejskiego imienia Andrieja Sacharowa, przyznawaną osobom zaangażowanym w obronę praw człowieka i działania na rzecz demokracji.

 • Talibowie: Malala nie zasłużyła na Nagrodę Sacharowa

  Młoda Pakistanka Malala Yousafzai "nie zrobiła nic", by zasłużyć na przyznawaną przez Parlament Europejski Nagrodę Sacharowa - oświadczyli talibowie, którzy w dalszym ciągu grożą nastolatce śmiercią. Ich zdaniem Malalę wyróżniono za walkę z islamem.

 • 16-letnia Malala Yousafzai laureatką Nagrody Sacharowa

  Młoda Pakistanka Malala Yousafzai, walcząca o prawa dzieci i prawo kobiet do edukacji w krajach islamskich, została laureatką tegorocznej Nagrody Sacharowa, przyznawanej przez PE za zasługi w walce o prawa człowieka - poinformował szef PE Martin Schulz.

 • Andriej Czerkizow, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy rosyjskich, komentator polityczny radia Echo Moskwy, zmarł w niedzielę wieczorem w Moskwie po ciężkiej chorobie - poinformowała w poniedziałek ta popularna rozgłośnia. Miał 52 lata.

Dyskusje na temat: sacharow andriej
 • Re: "Konfrontacja amerykańsko-rosyjska w Syrii była blisko"

  Jedni pewnie powiedzą, że z Ameryką mają problem. Bo gdyby nie ona, to dzięki swoim tankom, już od dawna by moczyli nogi w Atlantyku gdzieś na plażach zachodniej Portugalii. Drudzy zaś, że gdyby nie Ameryka, to odśnieżaliby dzisiaj Sybir zagryzając przy tym zamarzniętą trawą. Jedno jest wszakże pewne, że dzięki USA jedni i drudzy pozostają jak dotąd w swoich ukochanych domach...

 • Re: Amerykańskie myśliwce rozlokowano na japońskiej Okinawie

  Jedni pewnie powiedzą, że z Ameryką mają problem. Bo gdyby nie ona, to dzięki swoim tankom, już od dawna moczyliby nogi w Atlantyku gdzieś na plażach zachodniej Portugalii. Drudzy zaś, że gdyby nie Ameryka, to by dzisiaj odśnieżali Sybir zagryzając przy tym zamarzniętą trawą. Jedno jest wszakże pewne, że dzięki USA jedni i drudzy pozostają jak dotąd w swoich ukochanych domach...

 • Re: Brygada pancerna USA wjechała do Polski

  Jedni pewnie powiedzą, że z Ameryką mają problem. Bo gdyby nie ona, to dzięki swoim tankom, już od dawna by moczyli nogi w Atlantyku gdzieś na plażach zachodniej Portugalii. Drudzy zaś, że gdyby nie Ameryka, to odśnieżaliby dzisiaj Sybir zagryzając przy tym zamarzniętą trawą. Jedno jest wszakże pewne, że dzięki USA jedni i drudzy pozostają jak dotąd w swoich ukochanych domach...

 • Re: ​Iran grozi: Możemy zaatakować, jeśli USA zrobią jakikolwiek ruch

  Masz większe kwalifikacje do wyznaczenia mocy takiej bomby niż Andriej Sacharow? Jeśli nie zrobiłeś w życiu ani jednej bomby, jeśli nie wiesz co to sacharyzacja neutronów, to napisz jak ci teraz głupio w skali od 1 do 10.

 • Re: ​Brytyjski minister: Rosja dokonała ataku na terytorium Wielkiej Brytanii

  Andriej Sacharow (twórca car-bomby) miał świetny pomysł już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Zdetonować 200-megatonową bombę w Morzu Północnym i zalać Angoli. Może warto by to było dzisiaj rozważyć, powie sie że to tsunami takie wystąpiło, taka anomalia.

 • Re: ​Czarnecki: Totalnej opozycji chodzi tylko o obalenie rządu

  Od 1979 r. Jako zwolennik "otwartych społeczeństw" Soros finansowo wspierał dysydentów, w tym Solidarność, Kartę 77 w Czechosłowacji i Andriej Sacharow w Związku Radzieckim [98]. W 1984 założył swój pierwszy Instytut Społeczeństwa Otwartego na Węgrzech, dysponujący budżetem w wysokości 3 milionów dolarów - wikipedia

 • Re: Rosja ostrzega: Sytuacja skrajnie napięta

  Andriej Sacharow już w 1951 roku zaproponował plan zniszczenia Zachodu, który właśnie stworzył sojusz przeciwko ZSRR zwany NATO, by w południowo-zachodniej części Morza Północnego umieścić ładunek o mocy 200 Mt (7 tysięcy razy mocniejszy niż nad Hiroszimą)i go zdetonować, by potężne tsunami zmiotło z powierzchni ziemi, kraje NATO. Przypomnę, że największy do tej pory ładunek nuklearny odpalono

 • Re: Były więzień KL Auschwitz szuka sprawiedliwości

  George Soros „Od 1979 roku rozprowadzano 3.000.000 dolarów rocznie do dysydentów, w tym ruchu solidarnościowego w Polsce, Kart 77 w Czechosłowacji i Andriej Sacharow w ZSRR… W 1984 roku założył swój pierwszy Open Society Institute na Węgrzech i pompuje miliony dolarów w ruchy opozycyjne i niezależne media. Rzekomo na celu budowania „społeczeństwa obywatelskiego”, inicjatywy te zostały

 • Re: Likwidacja Memoriału odroczona. "Ukłon rosyjskich władz"

  stycznia 1989 r. odbyła się konferencja założycielska Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Historyczno- Oświatowego "Memoriał". Inicjatorami powołania stowarzyszenia byli m.in. Andriej Sacharow, Jewgienij Jewtuszenko i Andriej Wozniesienski . Od tego roku Memoriał podjął działania monitorujące i nagłaśniające aktualny stan praw człowieka w państwach byłego ZSRR, nasilone zwłaszcza po 1991.

 • Re: Burza wokół podpisu płk. Mazguły pod apelem ws. 13 grudnia. Schetyna: To nieporozumienie

  „ Od 1979 roku rozprowadzano 3.000.000 dolarów rocznie do dysydentów, w tym ruchu solidarnościowego w Polsce, Kart 77 w Czechosłowacji i Andriej Sacharow w ZSRR… W 1984 roku założył swój pierwszy Open Society Institute na Węgrzech i pompuje miliony dolarów w ruchy opozycyjne i niezależne media. Rzekomo na celu budowania „społeczeństwa obywatelskiego”, inicjatywy te zostały zaprojektowane tak, aby