• Informacje na temat:

  sąd sejmowy

Artykuły na temat: sąd sejmowy
 • Prezesi banków trafią na sejmowy "dywanik" 9 lutego

  ...9 lutego odbędzie się publiczny sąd nad bankierami. Na godzinę 12 sejmowa komisja finansów publicznych zaprosiła szefów największych polskich banków. Mają się tłumaczyć z podwyżek. Posłowie będą chcieli rozmawiać nie tylko z prezesem PKO BP, ale też z szefami banków komercyjnych.

 • Poniedziałek: Kryzys sejmowy

  Trwa kryzys sejmowy w Polsce. W Warszawie nie ustają demonstracje poparcia dla posłów opozycji, którzy pozostają w sali plenarnej Sejmu. Teren wokół gmachu zabezpiecza policja. W południe odbyło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z przedstawicielami mediów. Po południu natomiast prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński...

 • Sejmowa awantura znajdzie swój finał w sądzie

  ​Poseł PO Tomasz Lenz powiedział we wtorek, że słowami wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego o pośle PO Robercie Kropiwnickim powinna zająć się sejmowa komisja etyki. Sam Kropiwnicki zapowiada pozew przeciwko Jakiemu. Wiceminister sprawiedliwości przeprosił posła PO w ubiegłym tygodniu.

 • Biuro Analiz Sejmowych: Sądy powszechne i SN nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa TK

  ..."Sądy Powszechne i Sąd Najwyższy nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa Trybunału Konstytucyjnego" - to stanowisko Biura Analiz Sejmowych zaprezentowane w czwartek na sejmowej komisji ustawodawczej.

 • Biuro Analiz Sejmowych: Sądy powszechne i SN nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa TK

  ..."Sądy Powszechne i Sąd Najwyższy nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa Trybunału Konstytucyjnego" - to stanowisko Biura Analiz Sejmowych zaprezentowane w czwartek na sejmowej komisji ustawodawczej.

 • Spór o Sąd Najwyższy w Sejmie

  Po wtorkowej awanturze w Sejmie i emocjonalnym przemówieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, w środę o godz. 10.00 Sejm wznowił obrady. Posłowie zadecydowali o skierowaniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym do prac w komisji sprawiedliwości. Protesty przeciw reformie sądownictwa trwają w Warszawie i innych miastach Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

 • Posiedzenie sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold

  ...od 21 marca przed gdańskim Sądem Okręgowym.

 • Propozycje sejmowego zespołu ekspertów ds. TK

  ...organy jak Sąd Najwyższy, czy Naczelny Sąd Administracyjny. "To się nie mieści w naszym porządku konstytucyjnym. Taka ocena jest też zawarta w raporcie" - podkreślił Dziadzio. Jak dodał, w raporcie...

 • Biuro Analiz Sejmowych: Projekt o SN nie narusza prawa Unii Europejskiej

  ...​Poselski projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym nie narusza prawa Unii Europejskiej i nie jest projektem wykonującym prawo UE - wynika z opinii Biura Analiz Sejmowych zamieszczonych na stronach Sejmu.

 • Dziś przesłuchanie byłego szefa Amber Gold przed sejmową komisją śledczą

  Dziś o godzinie 10 sejmowa komisja śledcza w warszawskim Sądzie Okręgowym przesłucha byłego szefa Amber Gold Marcina P. Posłowie mają pytać między innymi o to, kto stał za pomysłem stworzenia piramidy finansowej. Jutro przed komisją ma stanąć żona Marcina P. - Katarzyna P.

Wideo na temat: sąd sejmowy
 • Błaszczak: Niech Sikorski przeprosi Halickiego. To były materiały od niego

  „Halicki straszy mnie sądem. Wczoraj pokazał mi na sejmowym korytarzu bilety i zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak histerycznie zareagował” – mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM. Błaszczak tłumaczy, że oskarżył Halickiego o bilokację na podstawie dokumentów, jakie przekazał mu marszałek Sejmu. „Halickiego powinien przeprosić Sikorski za to

Dyskusje na temat: sąd sejmowy