• Informacje na temat:

  sąd sejmowy

Artykuły na temat: sąd sejmowy
 • Prezesi banków trafią na sejmowy "dywanik" 9 lutego

  ...9 lutego odbędzie się publiczny sąd nad bankierami. Na godzinę 12 sejmowa komisja finansów publicznych zaprosiła szefów największych polskich banków. Mają się tłumaczyć z podwyżek. Posłowie będą chcieli rozmawiać nie tylko z prezesem PKO BP, ale też z szefami banków komercyjnych.

 • Batalia o sądy. Burzliwe obrady sejmowej komisji

  Sejmowa komisja sprawiedliwości za uchwaleniem projektu prezydenta Andrzeja Dudy o Sądzie Najwyższym wraz z przyjętymi poprawkami PiS. Obrady zakończyły się o 21:30.

 • Poniedziałek: Kryzys sejmowy

  Trwa kryzys sejmowy w Polsce. W Warszawie nie ustają demonstracje poparcia dla posłów opozycji, którzy pozostają w sali plenarnej Sejmu. Teren wokół gmachu zabezpiecza policja. W południe odbyło się spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z przedstawicielami mediów. Po południu natomiast prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński...

 • Sejmowa awantura znajdzie swój finał w sądzie

  ​Poseł PO Tomasz Lenz powiedział we wtorek, że słowami wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego o pośle PO Robercie Kropiwnickim powinna zająć się sejmowa komisja etyki. Sam Kropiwnicki zapowiada pozew przeciwko Jakiemu. Wiceminister sprawiedliwości przeprosił posła PO w ubiegłym tygodniu.

 • Biuro Analiz Sejmowych: Sądy powszechne i SN nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa TK

  ..."Sądy Powszechne i Sąd Najwyższy nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa Trybunału Konstytucyjnego" - to stanowisko Biura Analiz Sejmowych zaprezentowane w czwartek na sejmowej komisji ustawodawczej.

 • Biuro Analiz Sejmowych: Sądy powszechne i SN nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa TK

  ..."Sądy Powszechne i Sąd Najwyższy nie mogą badać prawidłowości wyboru prezesa Trybunału Konstytucyjnego" - to stanowisko Biura Analiz Sejmowych zaprezentowane w czwartek na sejmowej komisji ustawodawczej.

 • 10 godzin burzliwej debaty. Sejmowa komisja poparła projekt zmian w ustawach o sądach i prokuraturze

  Po dziesięciogodzinnej burzliwej debacie sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka poparła minionej nocy przyjęcie projektu Prawa i Sprawiedliwości nowelizującego ustawy o Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa, sądach i prokuraturze. Komisja poparła również niemal 40 poprawek: prawie wszystkie przyjęte poprawki zostały zgłoszone przez posła PiS Marka Asta, a tylko jedna przez...

 • Komisja sejmowa zajmie się prezydenckimi projektami

  Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka rozpoczyna we wtorek prace nad projektami ustaw prezydenta Andrzeja Dudy ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Obrady komisji zaplanowano też na środę i czwartek.

 • Sejmowa komisja o zachowaniu tajemnicy o zdrowiu pacjenta

  Sejmowa Komisja ds. Petycji zarekomendowała Ministerstwu Zdrowia zapoznanie się ze stanowiskiem Biura Analiz Sejmowych w sprawie bardziej precyzyjnego określenia kręgu osób zobowiązanych do zachowania tajemnicy na temat stanu zdrowia pacjenta.

 • Amber Gold: Sejmowa komisja śledcza wraca do przesłuchań

  ...- Jerzego Stankiewicza. To były dyrektor delegatury CBA w Gdańsku.  Dzisiejsze przesłuchanie to również pierwszy test dla nowych, sejmowych śledczych: Iwony Arent i Wojciecha Zubowskiego, którzy zastąpili...

Wideo na temat: sąd sejmowy
 • Błaszczak: Niech Sikorski przeprosi Halickiego. To były materiały od niego

  „Halicki straszy mnie sądem. Wczoraj pokazał mi na sejmowym korytarzu bilety i zacząłem się zastanawiać, dlaczego tak histerycznie zareagował” – mówi przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak w Kontrwywiadzie RMF FM. Błaszczak tłumaczy, że oskarżył Halickiego o bilokację na podstawie dokumentów, jakie przekazał mu marszałek Sejmu. „Halickiego powinien przeprosić Sikorski za to

Dyskusje na temat: sąd sejmowy