• Informacje na temat:

  sąd sześciu miast

Artykuły na temat: sąd sześciu miast
 • Rekonstrukcja po sześciu tygodniach

  ...szachowania wnioskiem Platformy: może dokonać wymiany premiera przed rozpatrzeniem wniosku o wotum nieufności. To oznacza konieczność działania natychmiast, by zdążyć przed czwartkowym porankiem(...) wymiana ta nie nastąpi jutro jednak nie ręczę. Spiętrzenie wydarzeń w Sejmie (drugie czytanie projektów ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym) stanowiłyby doskonałe tło dla zmian w rządzie. Nie pierwszy raz...

 • Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Seria protestów w całej Polsce

  Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym. Ustawa przewiduje m.in. możliwość przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku. Opozycja, według której ustawa jest niekonstytucyjna, apeluje o weto prezydenta. Piątek był także kolejnym dniem protestów przeciwko zmianom w sądownictwie. Kilkaset osób zebrało się przed Sądem Najwyższym w Warszawie, protesty odbyły się również w innych...

 • "Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska". Protest przed Pałacem Prezydenckim

  Pod hasłem „Wolne sądy, Wolne wybory, Wolna Polska" w piątek wieczorem przed sądami w całym kraju odbyły się protesty przeciw m.in. projektowanym zmianom w sądownictwie. W Warszawie demonstracja odbyła się pod Pałacem Prezydenckim.

 • Twoje Miasto w RMF FM: Decyduj, dokąd pojedziemy!

  W pierwszą sobotę jesieni chcemy Was zaprosić do jednego z sześciu miast: Łowicza, Piotrkowa Trybunalskiego, Leżajska, Koła, Jaworzna, a może Działdowa? To Wasze głosy przesądzą o tym, której z tych miejscowości poświęcimy najbliższą odsłonę Twojego Miasta w Faktach RMF FM. Głosowanie trwa do czwartku do godziny 12!

 • Wzięli miasta już w pierwszej turze

  Rafał Trzaskowski, Hanna Zdanowska, Jacek Sutryk czy Krzysztof Żuk - dla nich wybory samorządowe rozstrzygnęły się już pierwszej turze. Nie obyło się bez zaskoczeń. Kto i w jakich okolicznościach wziął największe polskie miasta?

 • Władze Los Angeles zapowiedziały stworzenie funduszu na pomoc prawną nielegalnym imigrantom, którym grozi deportacja. Z podobną inicjatywą wystąpiło Chicago. Nowy Jork ma opinię miasta, które może być pod tym względem wzorem dla innych.

 • Najbardziej kłótliwe miasta w Polsce

  Sprzeczają się między sobą o poziom bezrobocia, szybkość komunikacji miejskiej, jakość oferty kulturalnej, rangę klubów sportowych, a nawet... stopień zanieczyszczenia chodników przez psy. Kto większy? Lepszy? Ważniejszy? Kłótniom i docinkom nie ma końca. O co tak naprawdę chodzi w odwiecznych sporach między polskimi miastami?

 • PKW do całkowitej wymiany. Rezygnuje sześciu kolejnych sędziów

  Cały skład Państwowej Komisji Wyborczej ulegnie zmianie. Rezygnację z członkostwa zapowiedziało sześciu kolejnych sędziów. Wcześniej deklarację o zrzeczeniu się członkostwa w PKW złożył też sędzia Stanisław Zabłocki, a do dymisji podał się szef PKW Stefan Jaworski.

 • Sześciu kandydatów powalczy o prezydenturę Krakowa

  ...tramwajowych i szybkiej kolei aglomeracyjnej skojarzonej z parkingami. Obiecuje, że Kraków będzie współpracował z otaczającymi go gminami; zapowiada wzmocnienie roli i finansów dzielnic miasta. Według(...). Kracik jest popierany przez PO, choć formalnie nie należy do partii. Platforma już cztery lata temu chciała w wyborach wystawić Kracika, ale wycofała się z tego pomysłu, gdy sąd nieprawomocnie skazał...

 • Spór o Sąd Najwyższy. Ustawa w Senacie

  Senat przez ponad 15 godzin debatował w piątek nad ustawą o Sądzie Najwyższym autorstwa posłów PiS. Po godz. 1:55 w nocy senatorowie przyjęli dokument bez poprawek. Teraz ustawa trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy. W wielu miastach Polski trwają protesty w obronie sądów.

Dyskusje na temat: sąd sześciu miast