• Informacje na temat:

  sade

Artykuły na temat: sade
 • Spektakl "Marat/Sade", na podstawie sztuki niemieckiego dramatopisarza Petera Weissa, reżyseruje w warszawskim Teatrze Narodowym Maja Kleczewska. W rolę markiza de Sade'a wciela się Danuta Stenka.

 • Beyonce dziękuje Sade: "Inspirowała i pomagała przetrwać"

  Niedawno do inspiracji twórczością Sade przyznała się Beyonce. "Jej muzyka zawsze była moim przyjacielem" - głosi odręczna notatka zamieszczona na stronie internetowej amerykańskiej wokalistki. "Trudno mi nawet zliczyć noce, dni i trudne chwile w życiu, kiedy mnie inspirowała czy pomagała przetrwać" - czytamy.

 • Sade już jutro zaśpiewa w Łodzi

  Koncert Sade odbędzie się jutro w łódzkiej Atlas Arenie. W czasie dwugodzinnego występu artystka zabierze fanów w niezwykłą podróż w czasie. Od uwielbianej przez wielu piosenki "Smooth Operator" do namiętnej bluesowej ballady "Jezebel" Sade zaśpiewa też kompozycje z najnowszego albumu "Soldier of Love".

 • Fani po koncercie Sade: Fenomenalna, zachwycająca

  Fenomenalna, świetna i zachwycająca - takie opinie można było usłyszeć po koncercie Sade w łódzkiej Atlas Arenie. Piosenkarka zabrała swoich fanów w ponad 2-godzinną muzyczną podróż. Był to pierwszy występ artystki w naszym kraju.

 • Sade po raz pierwszy w Polsce

  ..."Smooth Operator" i "Jezebel" - takie utwory Sade mogą usłyszeć fani piosenkarki, którzy przyjechali do Łodzi na jej koncert w Atlas Arenie. To pierwszy występ tej znanej artystki w naszym kraju.

 • Gilotyna w domu wariatów

  Fragmenty dramatu "Marat-Sade" Petera Weissa w reżyserii Lecha Raczaka obejrzeli dziennikarze na specjalnym pokazie w legnickim Teatrze Modrzejewskiej. Premiera spektaklu w najbliższą sobotę 10 maja.

 • Jessie Ware i LemON - kolejne gwiazdy Life Festival Oświęcim!

  Jessie Ware, nazywana księżniczką popu i nową Sade, oraz nietuzinkowy i nieoczywisty LemON dołączają do składu tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim. Zwieńczeniem festiwalu będzie wyjątkowy koncert "Europa przeciwko wojnie", z udziałem m.in. duetu Goran Bregović & Kayah.

 • Stenka dała się oszpecić: Efekt spektakularny

  ..."Czy poznajecie kto to jest?", "Co to za aktorka?" - tego rodzaju pytania pojawiły się w mediach, gdy na plakatach teatralnych ukazał się wizerunek Markiza de Sade ze spektaklu "Marat/Sade". Kto krył się za obliczem tej szpetnej postaci? Niezwykle piękna aktorka, Danuta Stenka.

 • Mężczyzna zmarł przy drodze. Został wcześniej potrącony?

  ...​Policja z Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą wyjaśnia okoliczności śmierci 60-latka, który został znaleziony przy drodze w miejscowości Sade Budy. Mężczyzna zmarł mimo reanimacji. Funkcjonariusze szukają kierowcy samochodu, który mógł go śmiertelnie potrącić. Informację o tragedii dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

 • ...1740 - urodził się Donatien Alphonse Francois Marquis De Sade, francuski pisarz; od jego nazwiska pochodzi określenie sadyzm...

Dyskusje na temat: sade