• Informacje na temat:

  sądecka szkoła

Artykuły na temat: sądecka szkoła
 • Sędzia Sądu Rejonowego w Nowym Sączu Barbara Zelek umorzyła sprawę 16-letniego ucznia szkoły średniej z Niskowej Kacpra Szewczyka oskarżonego o znieważenie poprzez oblanie 27 września 2014 roku czerwoną farbą nie istniejącego już pomnika ku czci Armii Czerwonej przy nowosądeckiej Alei Wolności.

 • Sądecki szczyt w "polskim Davos"

  Podczas Forum Ekonomicznego Polska - Wschód, w Czarnym Potoku w Krynicy, w gościnnych progach Karczmy Regionalnej, odbyło się spotkanie Klubu Przyjaciół Ziemi Sądeckiej, zrzeszającego ludzi związanych z Nowym Sączem i Sądecczyzną sentymentem lub rodowodem, miejscami pracy, działalności społecznej, zawodowej.

 • Powiesił się maturzysta z Sądeckiego

  Wczoraj w Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu wśród wchodzących do sal na egzamin maturalny z języka polskiego zabrakło jednego absolwenta technikum.

 • O tym czy lotnisko zostanie zapisane w projektach na najbliższe lata zdecyduje marszałek województwa. Czy zostanie zapisane - nie wiadomo, wiadomo natomiast, gdzie ewentualnie by powstałoby.

 • Ratownicy dotarli do turystów czekających na pomoc w Beskidzie Sądeckim

  Ratownikom Grupy Podhalańskiej GOPR udało się dotrzeć do dwójki turystów, którzy utknęli na szlaku ze Szczawnicy na Przehybę w Beskidzie Sądeckim. Jeden z poszukiwanych był bardzo wychłodzony i potrzebował szybkiej pomocy. Goprowcy dotarli do potrzebujących pomocy na nartach, bo skuter śnieżny nie mógł przebić się przez sięgające dwóch metrów zaspy.

 • Co najmniej do czwartku prawie dwustu uczniów szkół podstawowych w Kiczni w gminie Łącko i Rojówce w gminie Łososina Dolna na Sądecczyźnie nie może pić wody z kranów. Woda w szkolnych studniach jest zanieczyszczona bakteriami coli. Trwa teraz ich czyszczenie i chlorowanie.

 • Polityka wygrała ze szkołą

  ...rezygnacja Andrzeja Bulzaka ma związek z listem absolwentów szkoły, w którym domagali się odwołania go z funkcji w związku z ubieganiem się o mandat radnego Sejmiku Województwa z listy PiS. "Szkoła potrzebuje spokoju" - Szkoła rozpaczliwie potrzebuje spokoju - mówi Krzysztof Pawłowski. - Zaufanie do uczelni jest najważniejsze. Można je zburzyć drobiazgami, a odbudowa wizerunku trwa wiele lat...

 • Inspektorzy sanitarni badają przyczyny zbiorowego zatrucia pokarmowego uczestników "zielonej szkoły" w Piwnicznej Zdroju w regionie sądeckim (woj. małopolskie).

 • Liceum w Piwnicznej do likwidacji

  ...powiat istnieje, nie zrobiono tak dużo jak obecnie, by poprawić standard edukacji w szkołach średnich na terenie sądeckich gmin. Jest doskonała baza, wykształcona kadra z programami autorskimi, coraz...

 • Uczelnia oferuje studia tym, którzy nie zdali matury

  Kontrowersyjny pomysł Wyższej Szkoły Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Jak pisze „Dziennik Polski”, uczniowie, którzy nie zdali matury, lecz nie chcą tracić roku, wykupują specjalne kursy, które muszą zaliczyć. Gdy zdadzą już egzamin dojrzałości, mogą także zaliczyć pierwszy rok studiów. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego uważa, że sądecka uczelnia narusza Ustawę...