• Informacje na temat:

  safjan

Artykuły na temat: safjan
 • PiS o zaangażowaniu politycznym sędziego Marka Safjana. Politycy chcą wyjaśnień

  Rolą sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE nie jest angażowanie się w spory polityczne w danym kraju, bo to podważa jego niezależność i niezawisłość - ocenili europosłowie PiS Ryszard Legutko oraz Tomasz Poręba w liście do prezesa TSUE Koena Lenaertsa w sprawie Marka Safjana.

 • Marek Safjan: To standardy z Białorusi

  Kwestionowanie roli sądu konstytucyjnego to nie są standardy znane w Unii Europejskiej, a standardy znane z Białorusi Łukaszenki i Ukrainy Janukowycza - stwierdził prof. Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, a obecnie sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE.

 • Europosłowie PiS chcą wyjaśnień ws. Marka Safjana. "Bryluje w mediach"

  ..."Rolą sędziego Trybunału Sprawiedliwości UE nie jest angażowanie się w spory polityczne w danym kraju, bo to podważa jego niezależność i niezawisłość" - piszą europosłowie PiS Ryszard Legutko oraz Tomasz Poręba w liście do prezesa TSUE Koena Lenaertsa w sprawie Marka Safjana. Były prezes Trybunału Konstytucyjnego w kwietniu 2015 roku został mianowany na kolejną sześcioletnią kadencję na sędziego...

 • Marek Safjan: Warunkiem wstępnym rozwiązania kryzysu jest realizacja orzeczeń TK

  Trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez PiS jest sędziami? Miałbym tutaj istotne wątpliwości – odpowiada prof. Marek Safjan, gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Były członek TK podkreślił, że warunkiem rozwiązania kryzysu wokół Trybunału jest realizacja orzeczeń TK. "Przy dobrej woli istnieją ciągle ścieżki do tego, żeby wyjść z tego klinczu" – uznał. Podkreślił, że przy wyborze...

 • Prof. Safjan: Kryzys wokół TK może komplikować wykonywanie orzeczeń Trybunału UE

  Kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego może prowadzić do niejasności, co jest obowiązującym prawem w Polsce i skomplikować wykonywanie przez Polskę orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE - ocenia sędzia unijnego Trybunału profesor Marek Safjan.

 • Zmarł Zbigniew Safjan

  W nocy z poniedziałku na wtorek zmarł w Warszawie Zbigniew Safjan, pisarz i scenarzysta - poinformował syn pisarza Piotr Safjan. Zmarły był autorem znanych powieści "Pole niczyje", "Kanclerz" i współautorem - z Andrzejem Szypulskim - "Stawki większej niż życie". Miał 89 lat.

 • Prof. Safjan dla "GW": Nowelizacja ustawy o TK nie sprawiła, że sędziowie utracili mandat

  Prezydent nie jest upoważniony do samodzielnego orzekania o niekonstytucyjności ustaw. "Gdyby uznać, że prezydent sam ocenia (...), to miałby władzę absolutną" - wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prof. Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

 • Prof. Marek Safjan, b. prezes Trybunału Konstytucyjnego został mianowany na stanowisko sędziego Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w Luksemburgu - poinformowało oficjalnie MSZ.

 • ...2 października były prezes TK, prof. Marek Safjan rozpocznie swoją sześcioletnią kadencję sędziego Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Jego kandydaturę zgłosił polski rząd, teraz zatwierdzi ją Rada Europejska.

 • Podczas uroczystej sesji inauguracyjnej Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) w Luksemburgu były prezes Trybunału Konstytucyjnego Marek Safjan złożył ślubowanie jako nowy sędzia ETS, zastępując na tym stanowisku dotychczasowego sędziego z Polski Jerzego Makarczyka.

Zdjęcia na temat: safjan
Wideo na temat: safjan
Dyskusje na temat: safjan