• Informacje na temat:

sagan

Artykuły na temat: sagan
  • Peter Sagan wyrzucony z Tour de France

Słowak Peter Sagan – aktualny mistrz świata – został wykluczony z tegorocznego Tour de France. To efekt incydentu, do jakiego doszło na finiszowych metrach 4. etapu. Sagan spowodował upadek jednego z najlepszych sprinterów peletonu – Brytyjczyka Marka Cavendisha.

• Sagan porozumiał się z Międzynarodową Unią Kolarską. Nie będzie rozprawy przed sądem

Słowacki kolarz, trzykrotny mistrz świata Peter Sagan i jego grupa Bora-Hansgrohe doszły do porozumienia z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI). Chodzi o wykluczenie Sagana z tegorocznego Tour de France i incydent na finiszu 4. etapu.

• Internauci zdecydowali - Peter Sagan został kolarzem roku

Peter Sagan został wybrany kolarzem 2015 roku w głosowaniu internautów na stronie cyclingnews. Słowak uzyskał aż 48 procent głosów. Zdecydowanie wyprzedził triumfatora Tour de France Brytyjczyka Chrisa Froome'a (9 proc.).

• MŚ w kolarstwie: Sagan po raz trzeci mistrzem świata, Kwiatkowski na 11. miejscu

Słowacki kolarz Peter Sagan po raz trzeci z rzędu został mistrzem elity w wyścigu ze startu wspólnego. W Bergen wyprzedził na finiszu faworyta gospodarzy Alexandra Kristoffa oraz Australijczyka Michaela Matthewsa.

• Ranking UCI: Peter Sagan nowym liderem, Michał Kwiatkowski na dziesiątym miejscu

Mistrz świata Słowak Peter Sagan (Tinkoff) po zwycięstwie w klasyku Gandawa-Wevelgem został nowym liderem rankingu World Tour Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Michał Kwiatkowski (Sky), który w niedzielę nie startował, spadł z ósmego na dziesiąte miejsce.

• MŚ w kolarstwie: Triumf Sagana, Michał Kwiatkowski ósmy

Słowak Peter Sagan zdobył w amerykańskim Richmond tęczową koszulkę kolarskiego mistrza świata w wyścigu ze startu wspólnego elity. Broniący tytułu Michał Kwiatkowski finiszował na ósmym miejscu.

• Francoise Sagan

...24 września we Francji, w szpitalu w Honfleur zmarła w wieku 69 lat znana francuska pisarka Francoise Sagan, znana powszechnie jako "Saganka".

• Peter Sagan zwycięzcą Tour de Pologne

Słowak Peter Sagan wygrał 68. wyścig Tour de Pologne. Słowacki kolarz z grupy Liquigas zajął drugie miejsce na ostatnim etapie. Sprinterski finisz przy krakowskich Błoniach wygrał Marcel Kittel. W klasyfikacji generalnej Sagan o pięć sekund wyprzedził Irlandczyka Daniela Martina.

• TdP: Peter Sagan pierwszy na mecie w Zakopanem

Słowacki kolarz Peter Sagan z grupy Liquigas wygrał piąty etap wyścigu Tour de Pologne i utrzymał żółtą koszulkę lidera. Dzisiejszy górski etap ze startem i metą w Zakopanem liczył 201,5 kilometra. Sagan zwyciężył po finiszu z dość licznej grupy, wyprzedzając Australijczyka Michaela Matthewsa.

• Triumf Michała Kwiatkowskiego w Grand Prix E3

Michał Kwiatkowski (Sky) wygrał w belgijskim Harelbeke kolarski klasyk Grand Prix E3. Polak o trzy sekundy wyprzedził mistrza świata Słowaka Petera Sagana (Tinkoff) i o 11 kolegę z zespołu Brytyjczyka Iana Stannarda.

Zdjęcia na temat: sagan
Wideo na temat: sagan