• Informacje na temat:

  sagi

Artykuły na temat: sagi
 • 8-letnia Saga kąpała się w jeziorze. Znalazła ponad 1000-letni miecz

  Rodzina Sagi ma na wyspie Tånn letni domek, w którym spędza wakacje. Tak było też w tym roku. Byłam w wodzie i jak zawsze bawiłam się - opowiada Saga. Dziewczynka podniosła z dna coś, co wyglądało jak kij. Już miałam go wyrzucić, kiedy zauważyłam, że kij ma rękojeść. Krzyknęłam do taty! Znalazłam miecz! - relacjonuje. Ale nawet on sądził początkowo, że to zwykły kij. Wziął go ręki...

 • Robotyczna szachownica jak z sagi o Harrym Potterze. Zbudowali ją wrocławscy studenci

  "Magiczne szachy" zbudowali studenci Politechniki Wrocławskiej. Pionki same poruszają się po planszy, podobnie jak w sadze o Harrym Potterze. Tylko skala jest mniejsza i za magią kryją się skomplikowane mechanizmy, które poruszają pionkami. Projekt studentów z Koła Naukowego Robotyków KoNaR zdobył złoty medal w konkurencji freestyle w czasie Robot Challenge 2017 w Pekinie.

 • W ramach Sagi zorganizowanych zostanie osiem pięciogodzinnych lekcji kreatywnego pisania oraz pięć kilkugodzinnych spotkań z literatami i publicystami, podczas których będzie można rozmawiać(...) najciekawszych tekstów, przewidujemy dla uczestników Sagi drobne nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy ukończenia warsztatów - powiedział Marcin Dyrcz z zespołu prasowego Stowarzyszenia Willi Decjusza...

 • Książkę "Kapelusz cały w czereśniach" Oriana Fallaci sama określała jako "dzieło swojego życia". Jak pisze w przedmowie, o napisaniu rodzinnej sagi marzyła od dzieciństwa. Ostatecznie zabrała się za jej pisanie w ostatnich latach życia, gdy walczyła już z chorobą nowotworową. W pracy połączyła swoje doświadczenie dziennikarskie w zbieraniu materiałów z fantazją pisarki - na kanwie prawdziwych...

 • "Czarna Pantera" na czele laureatów nagród SAG. Close i Malek najlepszymi aktorami

  W Shrine Auditorium w Los Angeles rozdano w niedzielę wieczorem nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych (SAG). Za najlepszą obsadę w filmie kinowym uznano aktorów "Czarnej Pantery" w reżyserii Ryana Cooglera.

 • Radni województwa przyznali sportowcowi Kazimierzowi Szczepaniakowi Honorową Odznakę Zasłużony dla Województwa Lubuskiego. Jednocześnie marszałek Marcin Jabłoński otrzymał specjalne podziękowania za wsparcie rozwoju klubu LKS POM Strzelce Krajeńskie.

 • Finał "Sagi Zmierzch" na czele nominacji do Złotych Malin

  Na czele tegorocznych nominacji do Złotych Malin jest "Saga Zmierzch: Przed świtem. Część druga". Ma aż 11 nominacji w 10 kategoriach - m.in najgorszy aktor i aktorka oraz najgorsza ekranowa para. Rozdanie anty-Oscarów 23 lutego w Los Angeles. "Gala" odbędzie się po raz 33.

 • Skandal wokół portretu księżnej Kate. "Wygląda jak postać z sagi o wampirach"

  ...". "Zamiast tego, wygląda jak postać z sagi "Zmierzch" o młodych wampirach" - dodaje gazeta.  To "portret oszczędnościowy" Większość brytyjskich mediów jest zgodna, że księżna Cambridge, która w tym...

 • Paliwowa saga Oleksych

  Michał Oleksy, syn marszałka Sejmu, do niedawna był pracownikiem firmy JK Energy & Logistic. Firmy, która dzięki koneksjom i powiązaniom towarzyskim w ciągu niespełna roku stała się potentatem na rynku paliwowym w Polsce.

 • Muzyka z sagi "Obcy" na zakończenie FMF w Krakowie

  W Wielkim Finale krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej zabrzmiała muzyka z sagi science-fiction "Obcy". Niezwykłe widowisko uświetniła obecność legendarnego tandemu artystycznego: Julii Taymor i Elliota Goldenthala.

Zdjęcia na temat: sagi
 • USA: Premiera czwartej części „Zmierzchu”
Wideo na temat: sagi
 • Fani ,,Gwiezdnych Wojen" stoczyli w Kolorado bitwę na miecze świetlne

  Mieszkańcy miasteczka Grand Junction w Kolorado stoczyli wielką bitwę na miecze świetlne. W ten sposób lokalni fani "Gwiezdnych Wojen" okazywali swoją radość z powodu premiery siódmej części kosmicznej sagi, która właśnie wchodzi do amerykańskich kin.

 • Miecze świetlne, hełmy i miniaturki statków kosmicznych. Niecodzienna aukcja w Londynie

  Nie lada atrakcja czeka 23 września w Londynie na fanów „Gwiezdnych Wojen”. W jednym z kin IMAX będzie można nabyć oryginalne gadżety kosmicznej sagi. Niestety, za każdy z nich miłośnicy filmu będą musieli słono zapłacić. Najdroższy w całej kolekcji będzie hełm szturmowca oszacowany na 93 tysiące dolarów.

 • Szturmowcy nad Moskwą. Gigantyczny mural z żołnierzami "Gwiezdnych wojen"

  Pojawią się oni w kolejnej części sagi "Gwiezdne Wojny", która już w grudniu wejdzie do kin. Chodzi o szturmowców, żołnierzy-klony w charakterystycznych białych pancerzach, nad powstaniem których pracuje również rosyjski artysta. Tylko, że na jednym z murali w Moskwie. Gigantycznych szturmowców Artur Kassak maluje za pomocą farby w spreju i podnośnika.