• Informacje na temat:

  salama

Artykuły na temat: salama
 • Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ma zamiar zaprzysiąc dzisiaj nowy gabinet premiera Salama Fajjada - poinformowali przedstawiciele Fatah.

 • UE znów pomaga Palestyńczykom

  Unia Europejska wznowiła wypłacanie palestyńskiemu rządowi tymczasowego premiera Salama Fajada bezpośredniej pomocy finansowej - podały w niedzielę władze Unii.

 • Życie rodzinne pod okiem Bractwa

  Kobiety są kapryśne, emocjonalne. Są dobrymi żonami i matkami, ale nie przywódcami i rządzącymi. To słowa Osamy Abou Salama, profesora botaniki na uniwersytecie w Kairze i członka Bractwa Muzułmańskiego, wypowiedziane do młodych mężczyzn i kobiet podczas wykładów w ramach nauk przedmałżeńskich. Żadna z kobiet nie zaprzeczyła.

 • Rzecznik Pentagonu zaprzecza doniesieniom Talibów o zestrzeleniu amerykańskiego samolotu wojskowego. Wcześniej Afgańska Islamska Agencja Prasowa, powołując się na byłego ambasadora Talibów w Pakistanie Adbula Salama Zaeefa twierdziła, że samolot został zestrzelony przez Talibów podczas bombardowania lotniska w Kandaharze.

 • Przedstawiciele ruchu Fatah w nowym palestyńskim rządzie?

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ma zamiar zaprzysiąc dziś nowy gabinet premiera Salama Fajjada. Do nowego rządu prawdopodobnie wejdą przedstawiciele świeckiego ruchu Fatah - po raz pierwszy odkąd Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy w 2007 r.

 • Nie ustają spekulacje na temat tajnego planu talibańskiego ambasadora w Pakistanie - Abdula Salama Zaifa, który po blisko tygodniowej nieobecności powrócił do Pakistanu.

 • Wirus zika. WHO odwołała stan nadzwyczajny

  Występując w siedzibie WHO w Genewie przewodniczący jej doraźnego komitetu do spraw tej epidemii David Heymann zaznaczył, że rozprzestrzenienie się wirusa na ponad 30 państw stanowi wciąż poważny problem, którego rozwiązanie wymaga dalszych międzynarodowych wysiłków. Jak oświadczył szef departamentu programów doraźnych WHO Peter Salama, wiele kwestii związanych z wirusem jest nadal...

 • Mają mniej niż 15 lat i muszą walczyć

  Większość tych dzieci ma mniej niż 15 lat - powiedział dyrektor regionalny UNICEF-u Peter Salama. Dodał, że najczęściej zmuszane są one do walki na pierwszej linii frontu, niejednokrotnie w tym(...) ponad 4 tys. ataków na obiekty znajdujące się na terenach należących do szkół. W zeszłym roku 47 ataków było skierowanych w same budynki szkolne. Salama podkreślił też, że 2,8 miliona dzieci nie...

 • Arabskie media komentują zamachy. "Alarm w Europie"

  Wszystkie gazety zamieszczają zdjęcia z wczorajszego wieczora kiedy główne budynki w Abu Zabi i w Dubaju na znak solidarności z rodzinami ofiar zamachów rozświetlone zostały kolorami belgijskiej i europejskiej flagi. Analitycy zastanawiają się czy zamach był rewanżem za aresztowanie Abdula Salama odpowiedzialnego za ataki w Paryżu. "To dowód na to, że terror nie zniknie po usunięciu...

 • Zmarła znana francuska piosenkarka France Gall

  O śmierci artystki poinformowała jej agentka, Genevieve Salama, która powiedziała, że Gall zmagała się z chorobą od dwóch lat. Urodzona 9 października 1947 r. w Paryżu Gall (w rzeczywistości Isabelle Gall) wydała pierwszą płytę w wieku 15 lat. Jako młoda reprezentantka Luksemburga zwyciężyła w konkursie Eurowizji w 1965 r. z piosenką "Poupee de cire, poupee de son" napisaną przez francuskiego...

Dyskusje na temat: salama