• Informacje na temat:

  salama

Artykuły na temat: salama
 • WHO: Jemen u progu nowej epidemii cholery

  Jemenowi grozi kolejny wybuch epidemii cholery - ostrzegła w piątek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Szef programów kryzysowych WHO Peter Salama zaapelował do stron konfliktu w tym kraju o trzydniowy rozejm, który umożliwiłby zaszczepienie 500 tys. osób.

 • Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ma zamiar zaprzysiąc dzisiaj nowy gabinet premiera Salama Fajjada - poinformowali przedstawiciele Fatah.

 • UE znów pomaga Palestyńczykom

  Unia Europejska wznowiła wypłacanie palestyńskiemu rządowi tymczasowego premiera Salama Fajada bezpośredniej pomocy finansowej - podały w niedzielę władze Unii.

 • Rzecznik Pentagonu zaprzecza doniesieniom Talibów o zestrzeleniu amerykańskiego samolotu wojskowego. Wcześniej Afgańska Islamska Agencja Prasowa, powołując się na byłego ambasadora Talibów w Pakistanie Adbula Salama Zaeefa twierdziła, że samolot został zestrzelony przez Talibów podczas bombardowania lotniska w Kandaharze.

 • Przedstawiciele ruchu Fatah w nowym palestyńskim rządzie?

  Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas ma zamiar zaprzysiąc dziś nowy gabinet premiera Salama Fajjada. Do nowego rządu prawdopodobnie wejdą przedstawiciele świeckiego ruchu Fatah - po raz pierwszy odkąd Hamas przejął kontrolę nad Strefą Gazy w 2007 r.

 • Epidemia eboli może trwać jeszcze przez pół roku

  ...miesięcy, nim będziemy mogli ogłosić koniec epidemii - powiedział dziennikarzom szef zdrowotnych programów kryzysowych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Peter Salama. Zaznaczył, że wiele osób zachorowało na ebolę, korzystając z usług prowizorycznych ośrodków zdrowia, w których stosowane są zarówno współczesne, jak i tradycyjne metody lecznicze. Salama dodał, że w takich lecznicach zaraziła się...

 • Nie ustają spekulacje na temat tajnego planu talibańskiego ambasadora w Pakistanie - Abdula Salama Zaifa, który po blisko tygodniowej nieobecności powrócił do Pakistanu.

 • Wirus zika. WHO odwołała stan nadzwyczajny

  Występując w siedzibie WHO w Genewie przewodniczący jej doraźnego komitetu do spraw tej epidemii David Heymann zaznaczył, że rozprzestrzenienie się wirusa na ponad 30 państw stanowi wciąż poważny problem, którego rozwiązanie wymaga dalszych międzynarodowych wysiłków. Jak oświadczył szef departamentu programów doraźnych WHO Peter Salama, wiele kwestii związanych z wirusem jest nadal...

 • WHO: Pacjenci z Dumy mają objawy, jakie powodują substancje toksyczne

  W oświadczeniu wicedyrektora WHO i szefa zdrowotnych programów kryzysowych Petera Salamy napisano, że chodzi m.in. "o oznaki poważnego podrażnienia błon śluzowych, zaburzenia oddychania i układu nerwowego". Salama podkreślił, że WHO "domaga się natychmiastowego i nieograniczonego dostępu do dotkniętych (atakiem) obszarów, by móc ocenić skutki zdrowotne oraz zapewnić kompleksową odpowiedź...

 • WHO: 500 pacjentów z Dumy ma objawy, jakie powodują substancje toksyczne

  W oświadczeniu wicedyrektora WHO i szefa zdrowotnych programów kryzysowych Petera Salamy napisano, że chodzi m.in. "o oznaki poważnego podrażnienia błon śluzowych, zaburzenia oddychania i układu nerwowego". Salama podkreślił, że WHO "domaga się natychmiastowego i nieograniczonego dostępu do dotkniętych (atakiem - PAP) obszarów, by móc ocenić skutki zdrowotne oraz zapewnić kompleksową odpowiedź...

Dyskusje na temat: salama