• Informacje na temat:

  salomonowy wyrok

Artykuły na temat: salomonowy wyrok
 • ..."Tyle lat po tym wydarzeniu potrzebny był wyrok salomonowy; to próba dania satysfakcji tym, którzy ucierpieli; winnych osądzi historia" - w ten sposób wyrok w procesie autorów stanu wojennego ocenił poseł PSL Stanisław Żelichowski.

 • Witold Waszczykowski: Komisja Wenecka wyda opinię, nie wyrok

  ..."Komisja Wenecka wyda opinię, nie wyrok, w razie niekorzystnej opinii będziemy dalej rozmawiać" - oświadczył w piątek szef MSZ Witold Waszczykowski. Wniosek Komisji, żeby politycznie rozwiązać problem, jest zgodny z naszym myśleniem - dodał.

 • Wyrok drugiej instancji ws. Nangar Khel: Trzech uniewinnionych

  Trzech żołnierzy: dowódca bazy i dwóch szeregowych jest już prawomocnie uniewinnionych od zarzutu zbrodni wojennej w Nangar Khel w 2007 r. Czterech czeka ponowny proces przed sądem I instancji - taki jest wyrok Izby Wojskowej Sądu Najwyższego w tej sprawie.

 • Hamburski sąd uznał, że 9-letnia muzułmanka może i powinna uczęszczać na szkolne lekcje pływania. Z kolei szkoła nie powinna protestować przeciw noszeniu przez nią zakrywającego całe ciało kostiumu kąpielowego.

 • Politycy komentują wyrok w sprawie stanu wojennego

  ..."Wyrok w procesie autorów stanu wojennego nic nie zmienia" - uważa Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej. "Ja osobiście, jako były więzień, mam dużą satysfakcję. Wygrała demokracja" - zaznacza z kolei Władysław Frasyniuk. "To salomonowa decyzja" - zaznacza poseł PSL Stanisław Żelichowski.

 • Ast po wyroku TK: "Przy wyborze pięciu sędziów w październiku nastąpiło naruszenie procedur"

  ..."Potrzebna jest nowa ustawa o TK, która wyłoni Trybunał, który będzie stał na straży porządku prawnego w Polsce". Tak marszałek Sejmu Marek Kuchciński z PiS komentował wyrok Trybunału Konstytucyjnego. TK uznał, że dwóch sędziów TK wybranych jeszcze w październiku przez Sejm poprzedniej kadencji jest niezgodny z konstytucją. Trzech wybrano zgodnie z przepisami. "Stan faktyczny jest taki, że przy...

 • Szczecin: Kompromis ws. tornistrów na kółkach

  Rodzice i nauczyciele ze szczecińskiej podstawówki doszli do porozumienia w sprawie tornistrów na kółkach. Ten temat stał się przyczyną konfliktu na początku roku szkolnego. Dyrekcja szkoły twierdziła, że takie tornistry są niebezpieczne, a rodzice że dzięki nim dzieci nie krzywią sobie kręgosłupów. Nad plecakami na kółkach odbył się sąd i zapadł wyrok iście salomonowy.

 • Ogień ciągle się tli

  Minęło 75 lat, ale spór o pożar Reichstagu w Berlinie trwa. Nie tylko wśród historyków. W 2008 r. zapadł kolejny wyrok sądowy w tej sprawie!

 • Większe odszkodowanie za niesłuszny areszt

  ...400 tys. zł zadośćuczynienia za niesłuszne aresztowanie przyznał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Lublinie byłemu komendantowi policji w Białej Podlaskiej Władysławowi Szczeklikowi. Wyrok jest prawomocny.

 • "Gazeta Polska Codziennie": Instruktor skazany za odmowę treningu

  ...rzecznik praw obywatelskich. Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu. Wyrok zapadł w zeszłym tygodniu - Rober K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Mec. Aleksander Kowzan uważa, że sąd próbował wydać "salomonowy wyrok", z którym on oraz jego klient, Robert K., nie zgadzają się. "Czekamy na pisemne uzasadnienie, ale na pewno zostanie...

Dyskusje na temat: salomonowy wyrok