• Informacje na temat:

  salut

Artykuły na temat: salut
 • Włochy: Salut rzymski jako upamiętnienie nie jest przestępstwem

  Jeśli gest faszystowskiego salutu rzymskiego oddawany jest po to, by uczcić czyjąś pamięć i nie jest wyrazem przemocy, nie jest przestępstwem - orzekł włoski Sąd Najwyższy. W takim przypadku sędziowie interpretują ten gest jako "wolne wyrażenie myśli".

 • Włoski sąd: Salut rzymski jako upamiętnienie to nie przestępstwo

  Jeśli gest faszystowskiego salutu rzymskiego oddawany jest po to, by uczcić czyjąś pamięć i nie jest wyrazem przemocy, nie jest przestępstwem - orzekł włoski Sąd Najwyższy. Według sędziów w takim przypadku gest ten należy uznać za "wolne wyrażenie myśli".

 • Przywódcy obu państw nie mogli ukryć uśmiechu, gdy witający ich oficer podczas zamaszystego salutu szablą, zrzucił sobie czapkę z głowy... Żołnierz popisał się jednocześnie niezwykłym refleksem i iście cyrkowymi umiejętnościami, nie pozwalając czapce spaść na ziemię. Zachowując zimną krew, jak gdyby nigdy nic, kontynuował powitanie.

 • Na lotnisku w Balicach zainaugurowano loty do Chicago

  Na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice zainaugurowano bezpośrednie połączenie LOT-u z Krakowa do Chicago. Rejsy będą odbywać się raz w tygodniu. W ten sposób Kraków ponownie zyskał połączenie z USA. Opóźniony samolot z USA przywitał salut wodny.

 • Kolejny nazistowski skandal w brytyjskiej rodzinie królewskiej

  Według doniesień IAR, na aukcji w Walii zostanie wkrótce wystawione zdjęcie księcia Windsoru, byłego króla Edwarda VIII, oddającego nazistowski salut podczas wizyty w Niemczech, już po swej abdykacji.

 • Salut armatni to nieodłączny element wojskowych uroczystości pogrzebowych. W ten sposób zwykło się honorować osoby o wyjątkowych zasługach. Podczas pogrzebu w miejscowości Spartanburg w Karolinie Południowej z armaty wystrzelono natomiast... prochy zmarłego.

 • Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii odbędzie się z elementami ceremoniału wojskowego należnego najważniejszym osobom w państwie, stąd salut armatni - powiedział rzecznik Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Mariusz Kubarek.

 • Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii odbędzie się z elementami ceremoniału wojskowego należnego najważniejszym osobom w państwie, stąd salut armatni - powiedział rzecznik Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Mariusz Kubarek.

 • BOCz-RWF 260602

  Antena, Elektryfikacja czy Salut - niegdyś takie imiona były bardzo popularne w Rosji. Kilka lat temu urodziło się sporo Isaur i Leonciów. Od dwóch lat pewne małżeństwo chce, by ich pociecha nosiła imię: BOCz-RWF 260602.

 • Pogrzeb prezydenta będzie miał wojskowy charakter

  Pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii odbędzie się z elementami ceremoniału wojskowego należnego najważniejszym osobom w państwie, stąd salut armatni - powiedział rzecznik Dowództwa Garnizonu Warszawa ppłk Mariusz Kubarek.

Zdjęcia na temat: salut
Wideo na temat: salut
 • Niezwykły salut żołnierza. To się nazywa refleks!

  Prezydent Azerbejdżanu Ilham Aliyev przyjechał w poniedziałek (18.11) do Kijowa z oficjalną wizytą. Spotkanie z prezydentem Janukowyczem z początku przebiegało zgodnie z protokołem - było uroczyste powitanie, prezentacja oddziałów reprezentacyjnych, wysłuchanie hymnów. Do czasu. Przywódcy obu państw nie mogli ukryć uśmiechu, gdy witający ich oficer podczas zamaszystego salutu szablą, zrzucił

 • Salut w Moskwie na Dzień Zwycięstwa. 9 maja 2013 roku

  Rosjanie hucznie świętowali 68. rocznicę kapitulacji hitlerowskich Niemiec. W niemal każdym rosyjskim mieście odbyły się parady wojskowe. O zmierzchu już tradycyjnie mieszkańcy Moskwy mogli zobaczyć Salut Zwycięstwa, czyli pokaz sztucznych ogni.