• Informacje na temat:

  samaria

Artykuły na temat: samaria
 • Po 5 latach będzie akt oskarżenia za śmierć turystów na Krecie

  Po pięciu latach śledztwa w sprawie tragicznej śmierci rodzeństwa w wąwozie Samaria wrocławska prokuratura mówi: oskarżam. Dziś do sądu trafi akt oskarżenia przeciwko pracownikowi biura podróży, który zorganizował feralna wycieczkę na greckiej Krecie.

 • Klęska Madianitów

  Plemię Madianitów było bitne i plenne. Wszyscy, w tym plemiona Judy, Samarii i Izraela, lękali się ich łupieżczych napadów. W końcu jasnym się stało, że na Madianitów nie ma sposobu - i poszczególne plemiona, zamiast cierpieć w wyniku kolejnych najazdów, zaczęły płacić Madianitom okup.

 • Dwoje Polaków, którzy zmarli w wyniku upałów w Grecji, nie poinformowało opiekuna wycieczki, że odłączają się od grupy – dowiedział się RMF FM. Rodzeństwo odnaleziono w Wąwozie Samaria na Krecie. Niestety nie udało się ich uratować.

 • Dwoje turystów z Polski zaginęło w lipcu w wąwozie Samaria na Krecie - zmarli z wycieńczenia, zanim po kilku dniach dotarła do nich pomoc. Rzeczniczka prasowa wrocławskiej Prokuratury Okręgowej(...) wyjaśnienia. "Obaj panowie obarczają winą zmarłych turystów" - mówiła Klaus. Piotr P. jest podejrzany o to, że nie tylko nie sprawdził ilu turystów wchodzi z nim do wąwozu Samaria, ale gdy zorientował się...

 • Polscy turyści - brat i siostra - zmarli po odłączeniu się w sobotę od grupy w parku narodowym Wąwóz Samaria. Jest to bardzo uczęszczany szlak na południowym zachodzie Krety. Również na Krecie 22-letnia turystka pochodząca z Francji została poważnie ranna w głowę podczas zwiedzania wąwozu Zaros na południowy zachód od Iraklionu na Krecie. Nie podano w jaki sposób doszło do zranienia.

 • Jest śledztwo w sprawie śmierci wrocławskich turystów

  Kilka tygodni temu dwoje młodych ludzi z Wrocławia wykupiło wycieczkę do Grecji we wrocławskim oddziale poznańskiego biura turystycznego. Młodzi ludzie kobieta i mężczyzna podczas wycieczki do Parku Narodowego Wąwóz Samaria zgubili się. Nieprzytomny mężczyzna został znaleziony po kilku dniach, mimo podjętych działań terapeutycznych, młody człowiek zmarł w szpitalu. Jego towarzyszka gdy ją...

 • Izrael wprowadza zakaz wjazdu dla wszystkich Palestyńczyków

  Izraelska armia ogłosiła objęcie wszystkich Palestyńczyków zakazem wjazdu do Izraela. Wzmocnione zostały tym samym restrykcje ogłoszone dzień wcześniej w reakcji na atak w Tel Awiwie, w którym zginęły cztery osoby.

 • Zakaz wjazdu do Izraela dla wszystkich Palestyńczyków

  Izraelska armia ogłosiła w piątek objęcie wszystkich Palestyńczyków zakazem wjazdu do Izraela. Wzmocnione zostały tym samym restrykcje ogłoszone dzień wcześniej w reakcji na atak w Tel Awiwie, w którym zginęły cztery osoby.

 • Amerykańsko-izraelskie porozumienie ws. osiedli

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił w niedzielę, w trzy dni po spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem, powołanie izraelsko-amerykańskiej komisji mającej przedyskutować kwestie osiedli zakładanych przez Izrael na okupowanych ziemiach palestyńskich.

 • HRW: Izraelskie banki wspierają osadnictwo na terytoriach palestyńskich

  Izraelskie banki wspierają osadnictwo na terytoriach palestyńskich, co stanowi pogwałcenie prawa międzynarodowego, zapewniają bowiem finansowanie deweloperom i przejmują udziały w nowych osiedlach - głosi opublikowany raport Human Rights Watch (HRW).

Zdjęcia na temat: samaria
Dyskusje na temat: samaria