• Informacje na temat:

  samuraj

Artykuły na temat: samuraj
 • Samuraj tnie raz!

  Na co dzień zwykli śmiertelnicy. W wolnym czasie.. samuraje. W ich gronie są uczniowie poznańskich szkół, studenci i przedstawiciele najróżniejszych zawodów.

 • "Vaclav Klaus - ostatni samuraj"

  ...partnerom w UE trzeba to "jakoś wyjaśnić, prosić o wyrozumiałość" i wszystkich przeprosić. Dla gazety "Mlada fronta Dnes" Klaus jest "ostatnim samurajem", który wprawdzie "zachowuje swoje ideały, ale ich nie(...) o ostatnim samuraju w walce o Lizbonę" - konkluduje "Mlada fronta Dnes". Sekretarz prezydenta Ladislav Jakl oświadczył w niedzielę, że przed podpisaniem Traktatu Reformującego Unię Europejską Klaus...

 • Krakowska policja zatrzymała 38-letniego mężczyznę, który biegał po jednym z osiedli w Nowej Hucie wymachując mieczem samurajskim i wykrzykując wulgarne słowa.

 • Kunsztownie wykonaną broń japońskich wojowników można zobaczyć od piątku na wystawie "Tajemnice samurajów" w toruńskim Muzeum Okręgowym. W przygotowaniu ekspozycji pomogli członkowie Polskiej Sekcji Miecza Japońskiego Stowarzyszenia Miłośników Dawnej Broni.

 • Członkowie "Naszości" na kilkanaście minut przed oficjalnym rozpoczęciem wiecu lewicy weszli na Plac Mickiewicza, przebrani za japońskich samurajów. Mieli srebrne atrapy mieczów samurajskich i transparent "Pierwszy maja dniem Samuraja". - Uważamy, że w obecnej sytuacji politycznej postkomunistycznej lewicy jedynym dobrym dla niej rozwiązaniem jest rytualne seppuku. Partia nie ma poparcia...

 • Festiwal samurajów przywraca życiu region nuklearnej katastrofy

  ..., udało się zorganizować imprezę. W wyniku tsunami w mieście zginęło wówczas 400 osób, a 1100 uznano za zaginione. 69-letni Ishin Takahashi, ubrany w tradycyjną zbroję samuraja z okresu X wieku naszej(...), obserwowały dziesiątki tysięcy widzów. Rekonstrukcja historyczna ma na celu odtworzyć średniowieczne pole bitewne i wywodzi się z tajnych ćwiczeń militarnych organizowanych przez samurajów z klanu Soma...

 • Podwójny sukces braci Bednarczuków

  Dwa piąte miejsca podczas Mistrzostw Świata Młodzieżowców rozgrywanych w niemieckim Hanau zajęli zawodnicy Zamojskiego Klubu Sportowego Ju-Jitsu "Samuraj", bracia Michał i Paweł Bednarczukowie.

 • Stragany i samuraje na drodze 1-majowych pochodów

  Stragany z chlebem i szynkami zablokowały pochód pierwszomajowy w Warszawie. Działacze lewicy musieli zmienić trasę przemarszu. Z kolei w Poznaniu wiec z okazji Święta Pracy został zakłócony przez członków prawicowej „Naszości” przebranych za japońskich samurajów.

 • Niezwykłe prezenty dla władz Warszawy

  W gabinecie prezydent Warszawy na komodzie stoi kilkadziesiąt upominków od oficjalnych delegacji. W oczy rzuca się japoński samuraj z mieczem w złocistym kimono - lalka z Japonii.

 • Japońscy biznesmeni zrzucają wełniane garnitury, by na rozkaz władz walczyć z ocieplaniem się klimatu. Przedstawiciel handlowy w podkoszulku to niczym samuraj bez miecza. To największa rewolucja obyczajowa w Japonii od 150 lat - pisze "The Times".

Zdjęcia na temat: samuraj