• Informacje na temat:

  sanacja

Artykuły na temat: sanacja
 • Kandydat na prokuratora generalnego: "To skostniała instytucja"

  Biernaczyk, prezentując swą kandydaturę. Wzywał, by "sanacja prokuratury" była inicjowana z najwyższego szczebla - sygnałem od Prokuratora Generalnego, bo - jak dodał - aby coś naprawić, najpierw trzeba...

 • Pisałem tu przed tygodniem, że model rządów Jarosława Kaczyńskiego najbardziej przypomina czasy sanacji (1926 -1939). Wielu krytyków PiS-u podważa to porównanie, uważając, że jest ono dla PiS-u zbyt nobilitujące. Jak to - pytają - Kaczyński ma w czymkolwiek przypominać Piłsudskiego? Myślę, że słabo znają historię, bo gdyby wiedzieli, jak dalece wskrzesiciel wolnej Polski łamał po 1926 roku prawo i dobry obyczaj, nie byliby tą analogią tak zdziwieni.

 • Grecja: Nowy premier zapowiada kontynuowanie reform

  Nowy premier Grecji Antonis Samaras oświadczył, że jego współtworzony przez trzy partie rząd jest gotów przeprowadzić strukturalne reformy o szerokim zakresie. Przyznał, że dotychczasowe działania na rzecz sanacji finansów państwa były nieskuteczne.

 • A co, jeśli Grekom się nie uda?

  Jak poinformował w sobotę niemiecki tygodnik "Der Spiegel", Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie wierzy, by Grecja była w stanie trwale uporać się ze swym zadłużeniem w ramach dotychczasowych planów sanacji finansów publicznych.

 • Jeśliby się okazało, że SLD wybory do Parlamentu Europejskiego przegra, to przypuszczam, że na tę sanację będzie już za późno - mówi Wiesław Kaczmarek, poseł SLD, były minister skarbu.

 • Nowy premier Grecji zapowiada kontynuowanie reform

  Nowy grecki premier Antonis Samaras oświadczył, że jego współtworzony przez trzy partie rząd jest gotów przeprowadzić strukturalne reformy o szerokim zakresie. Przyznał, że dotychczasowe działania na rzecz sanacji finansów państwa były nieskuteczne.

 • Saryusz-Wolski do Timmermansa: Nie miał pan zahamowań, by wytoczyć działa kłamliwych oskarżeń

  .... "To głębokie niezrozumienie, że w Polsce dokonuje się sanacja chorego państwa i wymiaru sprawiedliwości. To dokończenie nieskończonej rewolucji Solidarności, spóźnione o 25 lat, a nie naruszenie...

 • Ostre oświadczenie Adamowicza ws. ONR. "Wczorajszy marsz wzbudził przerażenie"

  ...oświadczeniu prezydenta Gdańska Paweł Adamowicz. W 1934 roku sanacja zdelegalizowała ONR po 5 miesiącach. W dzisiejszej wolnej Polsce nie udało się to nikomu - zauważył.  "Parasol ochronny obecnej...

 • ...go rozstrzelali. Zresztą, o czym warto pamiętać, sanacja zsyłała ONR-owców do Berezy Kartuskiej. I jeszcze jedno - Piłsudski nienawidził endeków i nimi pogardzał. Co najmniej od czasów rewolucji...

 • ​Słowenia: Premier Bratuszek straciła przywództwo swej partii

  .... Tym  niemniej słoweński sektor bankowy jest wciąż daleki od stabilizacji, a niezbędne są ponadto reformy systemy emerytalnego i rynku pracy oraz sanacja finansów państwowych.