• Informacje na temat:

  sand

Artykuły na temat: sand
 • Tropikalny sztorm "Sandy" uformował się w zachodniej części Morz Karaibskiego i - według prognoz - będzie coraz silniejszy. Może zagrozić Jamajce, Kubie i Haiti.

 • USA: Już 16 ofiar śmiertelnych Sandy

  Co najmniej 16 osób zginęło na wschodzie USA na skutek niszczycielskiego cyklonu Sandy - podaje we wtorek agencja Reutera. Bez prądu jest prawie 6,5 mln ludzi, ewakuowano blisko 500 tysięcy, a towarzyszące Sandy ulewne deszcze zalały nowojorskie metro.

 • Kilkanaście worków z darami od nowojorskiej Polonii trafiło do poszkodowanych przez huragan Sandy. Dary zebrała w ubiegłym tygodniu redakcja nowojorskiego "Nowego Dziennika".

 • Rewolta wśród amerykańskich Republikanów. Część polityków tej partii zbuntowała się przeciwko swoim przywódcom, którzy zablokowali fundusze na usuwanie zniszczeń po huraganie Sandy.

 • USA: Wielu Polaków poszkodowanych przez huragan Sandy

  Straty spowodowane przez huragan Sandy na północnym- wschodzie Stanów Zjednoczonych mogą - według najnowszych przewidywań - przekroczyć 40 miliardów dolarów. Wciąż przybywa tych, którzy nie mają gdzie mieszkać.

 • USA: Już ponad 40 ofiar huraganu Sandy

  Oficjalny bilans ofiar śmiertelnych huraganu Sandy wzrósł do ponad 40 osób. Tylko w Nowym Jorku zginęło 18 osób - poinformował we wtorek burmistrz tego miasta Michael Bloomberg.

 • Huragan Sandy przybiera na sile nad Kubą

  Po przejściu nad Jamajką tropikalny huragan Sandy przybrał na sile, uderzając w nocy ze środy na czwartek w południowo-wschodnie wybrzeże Kuby. Wiatr wiał z prędkością 175 kilometrów na godzinę - poinformował kubański instytut meteorologiczny.

 • Tropikalny huragan "Sandy" przeszedł wczoraj wieczorem miejscowego czasu nad Jamajką, zabijając jedną osobę i wyrządzając poważne szkody materialne. W czwartek sztorm spodziewany jest na wschodzie Kuby - informuje agencja dpa.

 • Ofiary huraganu Sandy otrzymają 9,7 mld dolarów

  Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła udzielenie wstępnej pomocy w wysokości 9,7 mld dolarów z federalnych funduszy dla ofiar huraganu Sandy. Jeszcze tego samego dnia ustawa ma trafić do Senatu.

 • Dlaczego huragan Sandy może być wyjątkowo niszczycielski

  Trzy czynniki potęgują potencjalną destrukcyjność huraganu Sandy: zimny front z północy przynoszący opady śniegu, rekordowo niskie ciśnienie i silne przypływy, które zwiększają ryzyko podtopień - ostrzegły w poniedziałek amerykańskie służby meteorologiczne.

Zdjęcia na temat: sand
Wideo na temat: sand
 • Śmiercionośny Sandy zbiera żniwo!

  Atlantic City, New Jersey, USA. Mieszkańcy Wschodniego Wybrzeża USA zmagają się z coraz większymi falami i nasilającą się wichurą. Ulice opustoszały, ludzie zabezpieczyli domy i miejsca pracy. Huragan Sandy uderzy z pełną siłą w ląd po zachodzie słońca, czyli ok. godz. 2 w nocy czasu polskiego. Szacuje się, że jego skutki mogą dotknąć nawet 50 milionów Amerykanów.

 • Obama uspokaja poszkodowanych przez Sandy

  Barack Obama zapewnił poszkodowanych w wyniku huraganu Amerykanów, że rządy federalny i stanowe zrobią wszystko, by zaspokoić ich potrzeby. "Zapewniłem już wszystkich burmistrzów i gubernatorów, że jeśli jakiekolwiek z ich oczekiwań spotka się z brakiem reakcji urzędników federalnych, mogą zadzwonić bezpośrednio do mnie do Białego Domu" - podkreślił amerykański prezydent.