• Informacje na temat:

  sand george

Artykuły na temat: sand george
 • Jeremy Irons w historii miłości Chopina i George Sand

  Entuzjastyczną, długą owacją zakończył się wczoraj w teatrze w mieście Cortona w Toskanii spektakl, przedstawiający historię burzliwej miłości Fryderyka Chopina i George Sand. Role te zagrali wybitny brytyjski aktor Jeremy Irons i jego żona Sinead Cusack.

 • Sharon Stone nie zagra roli George Sand w sztuce o Chopinie

  Sharon Stone zrezygnowała z roli George Sand w sztuce o jej związku z Fryderykiem Chopinem. Amerykańska Gwiazda miała wystąpić w sierpniu na festiwalu w Cortonie w Toskanii u boku Jeremy'ego Ironsa. Zastąpi ją znana irlandzka aktorka Sinead Cusack, prywatnie żona Ironsa.

 • "Chopin. Muzyka i miłość" w Bytomiu

  Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina - największego polskiego pianisty i kompozytora, Opera Śląska w Bytomiu przygotowała dla melomanów widowisko "Chopin. Muzyka i miłość" oparty na korespondencji George Sand i Chopina.

 • Giganty, czyli ponad trzymetrowej wysokości lalki z drewna i żywicy, przedstawiające Fryderyka Chopina i George Sand, pojawią się w czwartek na ulicach Warszawy z okazji koncertów laureatów XVI Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

 • Spotkanie z Chopinem w Teatrze Polskim

  Czytanie listów Fryderyka Chopina i George Sand oraz dzieł Cypriana Kamila Norwida, w których nawiązuje on do spotkań z kompozytorem, zaplanowano podczas cyklu spotkań "Chopin w Polskim". Rozpocznie się on w sobotę w stołecznym Teatrze Polskim.

 • Chopin w Krakowie i osobiste po nim pamiątki...

  Na ekspozycji prezentowanej w Muzeum UJ będzie można między innymi zobaczyć rękopisy pięciu utworów Fryderyka Chopina, haft krzyżykowy wykonany dla niego przez George Sand, tekturowe pudełko na cukierki, jak i wiele innych pamiątek po kompozytorze.

 • Niepublikowany dotychczas list Fryderyka Chopina oraz dwa nieznane rysunki autorstwa towarzyszki jego życia George Sand zostaną wystawione w marcu na licytację przez krakowski antykwariat Rara Avis. Korespondencja polskiego kompozytora to rarytas na rynku antykwarycznym.

 • ...1861 - otwarto gmach Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń od Szkód, popularnie zwanego Florianką przy ul. Basztowej. 1876 - zmarła George Sand (właśc....

 • Rękopisy pięciu utworów Fryderyka Chopina, haft krzyżykowy wykonany dla niego przez George Sand i tekturowe pudełko na cukierki - to niektóre z pamiątek po kompozytorze, które będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum UJ.

 • ​Luizjana od tygodnia walczy z powodzią

  ..."To najgorsze, co przeżywamy zaraz po huraganie Katrina" - mówią mieszkańcy południowo - wschodniej części tego amerykańskiego stanu. To również największy atak żywiołu w Stanach Zjednoczonych od huraganu Sandy w listopadzie 2012 roku - informuje amerykański Czerwony Krzyż.

Zdjęcia na temat: sand george
Dyskusje na temat: sand george