• Informacje na temat:

  sand george

Artykuły na temat: sand george
 • Jeremy Irons w historii miłości Chopina i George Sand

  Entuzjastyczną, długą owacją zakończył się wczoraj w teatrze w mieście Cortona w Toskanii spektakl, przedstawiający historię burzliwej miłości Fryderyka Chopina i George Sand. Role te zagrali wybitny brytyjski aktor Jeremy Irons i jego żona Sinead Cusack.

 • Sharon Stone nie zagra roli George Sand w sztuce o Chopinie

  Sharon Stone zrezygnowała z roli George Sand w sztuce o jej związku z Fryderykiem Chopinem. Amerykańska Gwiazda miała wystąpić w sierpniu na festiwalu w Cortonie w Toskanii u boku Jeremy'ego Ironsa. Zastąpi ją znana irlandzka aktorka Sinead Cusack, prywatnie żona Ironsa.

 • "Chopin. Muzyka i miłość" w Bytomiu

  Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina - największego polskiego pianisty i kompozytora, Opera Śląska w Bytomiu przygotowała dla melomanów widowisko "Chopin. Muzyka i miłość" oparty na korespondencji George Sand i Chopina.

 • Giganty, czyli ponad trzymetrowej wysokości lalki z drewna i żywicy, przedstawiające Fryderyka Chopina i George Sand, pojawią się w czwartek na ulicach Warszawy z okazji koncertów laureatów XVI Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

 • Spotkanie z Chopinem w Teatrze Polskim

  Czytanie listów Fryderyka Chopina i George Sand oraz dzieł Cypriana Kamila Norwida, w których nawiązuje on do spotkań z kompozytorem, zaplanowano podczas cyklu spotkań "Chopin w Polskim". Rozpocznie się on w sobotę w stołecznym Teatrze Polskim.

 • Chopin w Krakowie i osobiste po nim pamiątki...

  Na ekspozycji prezentowanej w Muzeum UJ będzie można między innymi zobaczyć rękopisy pięciu utworów Fryderyka Chopina, haft krzyżykowy wykonany dla niego przez George Sand, tekturowe pudełko na cukierki, jak i wiele innych pamiątek po kompozytorze.

 • Niepublikowany dotychczas list Fryderyka Chopina oraz dwa nieznane rysunki autorstwa towarzyszki jego życia George Sand zostaną wystawione w marcu na licytację przez krakowski antykwariat Rara Avis. Korespondencja polskiego kompozytora to rarytas na rynku antykwarycznym.

 • ...1861 - otwarto gmach Towarzystwa Wzajemnych Ubezpieczeń od Szkód, popularnie zwanego Florianką przy ul. Basztowej. 1876 - zmarła George Sand (właśc....

 • Rękopisy pięciu utworów Fryderyka Chopina, haft krzyżykowy wykonany dla niego przez George Sand i tekturowe pudełko na cukierki - to niektóre z pamiątek po kompozytorze, które będzie można zobaczyć na wystawie w Muzeum UJ.

 • ​Luizjana od tygodnia walczy z powodzią

  ..."To najgorsze, co przeżywamy zaraz po huraganie Katrina" - mówią mieszkańcy południowo - wschodniej części tego amerykańskiego stanu. To również największy atak żywiołu w Stanach Zjednoczonych od huraganu Sandy w listopadzie 2012 roku - informuje amerykański Czerwony Krzyż.

Zdjęcia na temat: sand george
Dyskusje na temat: sand george
 • Re: Polscy naukowcy odkryli tajemnicę śmierci Chopina

  George Sand go zaraziła w trakcie zbliżeń miłosnych i to cała prawda.

 • Re: Odnaleziono nieznany dotychczas wizerunek Fryderyka Chopina

  CHOPIN, Chopin... A to nie przypadkiem ten, co pukał George Sand?

 • Re: Weiss dementuje w RMF FM tłumaczenie wywiadu

  George Sand: Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata.

 • Re: Dziś po raz pierwszy obchodzimy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

  Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata.

 • Re: Niecodzienna próba oszustwa. Sprzedawali odmłodzony fortepian

  W środku odkryto autentyczny magnetofon szpulowy z II połowy XIX wieku. Prawdopodobnie pianista mógł grać nie naciskając klawiatury.

 • Re: Polscy naukowcy odkryli tajemnicę śmierci Chopina

  byl chory na gruzlice dlatego wyjechal na Mallorca i zamieszkal w klasztorze w Valldemosa byl zwiazany z George Sand , czesto zwiedzam ten klasztor bo jest wyjatkowo piekne miejsce ktore goraco polecam

 • Re: "Głęboko zaniepokojony" polski rząd "apeluje do Izraela"

  Zawsze to powtarzałem, powtarzam i powtarzać będę: żydzi to plugastwo tej Ziemi i robactwo. Co na ich temat mówili i sądzili najwybitniejsi ludzie swoich czasów, jak: Washington, Ford, Bonaparte, Cyceron, Tacyt, Giordano Bruno, Voltaire, Diderot, Maria Teresa, Goethe, Staszic, George Sand, Wagner, Matejko, Bismarck, Lindbergh, Dmowski, etc, itd. w filmiku (jak puszczą:) sobie obejrzyjcie cytaty

 • Re: Beksiński i Leto. Nieznana korespondencja

  Proszę przeanalizować życie geniuszy, laureatów Nobla i innych uzdolnionych ludzi pod kątem rodzicielstwa. Zaręczam, że niewiele znajdziesz tam przykładów godnych naśladowania. Np. Maria Skłodowska Curie. Proszę poczytać jaką matką była. A mino to, nie można odmówić jej geniuszu ( laureatka 2 Nobli). George Sand? (najbardziej czytliwa pisarka swej epoki we Francji). Śmiem twierdzić że Chopin

 • Re: Netanjahu: Wzywam do potępienia antysemityzmu Abbasa

  chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj. George Sand: Żydzi bogactwo zawdzięczają swej prymitywnej chciwości. Ze swym hardym sercem w stosunku do innych ras chcą uczynić siebie królami świata(...) doby współczesnej, to sępy ludzkości. George Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę

 • Re: Jarosław Kaczyński: Władza terroryzuje sądy

  , niszczyli integralność ekonomiczną, segregowali się od reszty społeczeństwa, wyszydzali i podkopywali chrześcijańską wiarę, na jakiej oparty jest kraj. George Sand: Żydzi bogactwo zawdzięczają swej(...)Napoleon Bonaparte: Nie możemy skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej, to sępy ludzkości. George Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam