• Informacje na temat:

  sanktuarium

Artykuły na temat: sanktuarium
 • Zamach na sanktuarium. Co najmniej 43 zabitych

  Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad sto zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w sobotę w muzułmańskim sanktuarium w prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie - podały miejscowe władze. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

 • Relikwie Polaków trafią do sanktuarium w Rzymie

  Do sanktuarium męczenników XX i XXI wieku w rzymskiej bazylice św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej trafią w czwartek relikwie pierwszych polskich Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników: koszula koloratkowa bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i sandały bł. Michała Tomaszka. Uroczystość odbędzie się w obecności wyższych przełożonych (prowincjałów, kustoszów) i sekretarzy prowincji zakonu franciszkanów...

 • Wielkanoc w Świętym Krzyżu - najstarszym sanktuarium na polskich ziemiach

  To najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. W Faktach RMF FM odwiedziliśmy dziś Bazylikę Mniejszą pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – sanktuarium znajdujące się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, na terenie diecezji sandomierskiej.

 • Hazardem w sanktuarium

  W sąsiedztwie znanego w świecie sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku i tamtejszego klasztoru ma powstać kasyno - alarmuje "Nasz Dziennik".

 • Upadłe państwo nowym "sanktuarium" Państwa Islamskiego?

  ...​Terroryści z tzw. Państwa Islamskiego (Da`ish) rozpoczęli działania, mające na celu zwiększenie kontrolowanego przez siebie terytorium w Libii. Właśnie to upadłe państwo w Północnej Afryce może stać się kolejnym sanktuarium dla najgroźniejszej obecnie organizacji terrorystycznej na świecie - pisze w analizie dla Defence24.pl dr Jacek Raubo.

 • Sanktuarium na krańcu Polski

  ...i cicho, czyli tak jak lubił św. Jan. Jedno sanktuarium - trzy miejsca - Sanktuarium św. Jana tworzą trzy miejsca: kościół klasztorny w Dukli, kościół Na Puszczy i kaplica przy Złotej Studzience na Cergowej - wymienia o. Dobromił Godzik OFM. Dla miejscowych sanktuarium to kościół św. Jana Na Puszczy. I rzeczywiście, kiedy pytamy mieszkankę Dukli o drogę do sanktuarium św. Jana, ta kieruje nas...

 • W tym sanktuarium w Hawanie pracuje polski ksiądz. Budynek grozi zawaleniem

  W tym kościele nie było święcenia pokarmów. Nie było też mszy rezurekcyjnej. Być może już nigdy nie zostanie odprawiona tam msza święta. Sanktuarium Niepokalanego Serca Maryi w Hawanie, gdzie pracuje ksiądz Paweł Szulac, odwiedził korespondent RMF FM Paweł Żuchowski.

 • Wielkanoc w licheńskim sanktuarium

  Do tradycyjnego wielkanocnego śniadania w Domu Pielgrzyma "Arka" Sanktuarium Maryjnego w Licheniu (Wielkopolska) zasiądzie w niedzielę około sto osób z całego kraju i z zagranicy. Na terenie sanktuarium znajduje się największa w kraju świątynia.

 • ...24 osoby znajdą opiekę w hospicjum im. błogosławionego ojca Stanisława Papczyńskiego, które powstaje na terenie Sanktuarium Maryjnego w Licheniu koło Konina - poinformowała Aneta Kwiatkowska z biura prasowego sanktuarium.

 • Szopka wielka jak sanktuarium

  Jego marzenie o tym, żeby nieco zapomniane sanktuarium, które w latach międzywojennych było tak samo postrzegane jak choćby bardzkie, stopniowo staje się faktem. Między innymi dzięki tej gigantycznej(...) wydarzenie odtworzyć, zobrazować wiernym narodziny Chrystusa. W bobolickim sanktuarium drugi raz z rzędu uczyniono to w sposób nietuzinkowy. Wierni przyklasnęli - Do tej parafii trafiłem m.in...

Zdjęcia na temat: sanktuarium
Wideo na temat: sanktuarium
Dyskusje na temat: sanktuarium