• Informacje na temat:

  sanktuarium

Artykuły na temat: sanktuarium
 • ​W Radzyminie powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II

  W Radzyminie powstaje sanktuarium św. Jana Pawła II - wotum wdzięczności za pielgrzymkę papieża z 13 czerwca 1999 r. "Miejsce to słynie z cudownych uzdrowień, których Bóg dokonuje za wstawiennictwem papieża-Polaka" - powiedział PAP kustosz sanktuarium ks. Krzysztof Ziółkowski.

 • W drugim dniu wizyty w Irlandii papież Franciszek udał się w niedzielę do sanktuarium maryjnego w miejscowości Knock w północno-zachodniej części kraju. To narodowe irlandzkie sanktuarium odwiedza co roku około 2 milionów osób.

 • Abp Hoser zapowiedział, że sanktuarium w Medjugorje zostanie powiększone

  Specjalny wizytator apostolski przy parafii w Medjugorje w Bośni i Hercegowinie arcybiskup Henryk Hoser ogłosił, że tamtejsze sanktuarium zostanie powiększone ze względu na rosnącą liczę pielgrzymów. Podkreślił, że miejsce to znają ludzie na całym świecie.

 • Niecodzienne znalezisko na placu sanktuarium w Krzeszowie

  Niecodzienne znalezisko na placu kościelnym Sanktuarium w Krzeszowie. Tuż przy głównym wejściu w czasie prac ziemnych znaleziono niemiecki karabin i granat przeciwpiechotny. Znalezisko zabezpieczyli saperzy.

 • ...- Niszczące idee przewalają się przez świat, to idee bezbożnictwa i rozumu - przestrzegał w niedzielnej homilii uczestniczki Pielgrzymki Kobiet i Dziewcząt do sanktuarium Matki Bożej Miłości i Sprawiedliwości Społecznej w Piekarach Śląskich abp Tomasz Peta.

 • Zamach na sanktuarium. Co najmniej 43 zabitych

  Co najmniej 43 osoby zginęły, a ponad sto zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w sobotę w muzułmańskim sanktuarium w prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie - podały miejscowe władze. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie.

 • Relikwie Polaków trafią do sanktuarium w Rzymie

  Do sanktuarium męczenników XX i XXI wieku w rzymskiej bazylice św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej trafią w czwartek relikwie pierwszych polskich Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników: koszula koloratkowa bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i sandały bł. Michała Tomaszka. Uroczystość odbędzie się w obecności wyższych przełożonych (prowincjałów, kustoszów) i sekretarzy prowincji zakonu franciszkanów...

 • 350 lat temu powstało sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej

  ...jaśniejący krzyż. Fredro postanowił założyć w tym miejscu kalwarię. Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej znajduje się na szczycie góry o wysokości 465 m n.p.m. Miejsce wybrano ponoć(...) Bożej. Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Pacławskiej W Niedzielę Palmową i w Wielki Piątek w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej odbywa się Misterium Męki Pańskiej...

 • Wielkanoc w Świętym Krzyżu - najstarszym sanktuarium na polskich ziemiach

  To najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, w którym od 1000 lat są przechowywane i czczone Relikwie Krzyża Świętego. W Faktach RMF FM odwiedziliśmy dziś Bazylikę Mniejszą pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego – sanktuarium znajdujące się na Świętym Krzyżu (Łysej Górze) w Górach Świętokrzyskich, na terenie diecezji sandomierskiej.

 • Kolejna obietnica Macierewicza nieaktualna. Nie będzie Sanktuarium Wojska Polskiego

  Nie będzie Sanktuarium Wojska Polskiego na Świętym Krzyżu. Jak dowiedział się reporter RMF FM, ministerstwo obrony, mimo zapowiedzi Antoniego Macierewicza, nie prowadzi prac nad utworzeniem specjalnej świątyni poświęconej wojsku.

Zdjęcia na temat: sanktuarium
Dyskusje na temat: sanktuarium