• Informacje na temat:

  santa

Artykuły na temat: santa
 • "Santa Maria" Kolumba odnaleziona? Eksperci zaprzeczają

  Wrak statku znaleziony w maju u wybrzeży Haiti nie jest "Santa Marią" Krzysztofa Kolumba - poinformowała w poniedziałek UNESCO. Powołuje się przy tym na wnioski ekspertów zaproszonych przez rząd Haiti.

 • Synowie Arkadego Fiedlera chcą w podpoznańskim Puszczykowie postawić replikę "Santa Marii", statku na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki w 1492 roku.

 • Szaleniec z Santa Barbara opublikował wideo, w którym zapowiada zemstę

  Sprawca sześciu zabójstw w piątkową noc w kalifornijskim mieście Santa Barbara (USA) zamieścił w serwisie YouTube wideo, w którym mówi, że jest prawiczkiem, obwinia o to kobiety i zapowiada zemstę.

 • Dwa filmy amerykańskich reżyserów, wyróżniony w Berlinie "Promised Land" Gusa Van Santa z Mattem Damonem w roli głównej i zrealizowany przez Roberta Zemeckisa "Lot", za występ w którym Denzel Washington otrzymał nominację do Oscara, trafią w piątek do kin w Polsce.

 • Wczoraj w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni odbył się koncert włoskiego chóru "Santa Maria Assunta". Dziś artyści z Italii wystąpili również w w kościele pod wezwaniem Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Chełmie. Ich pobyt na bocheńszczyźnie zorganizowało Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

 • „Tańczące Tulipany” wygrały prestiżowy konkurs w Santa Fe

  Wrocławska fotografka Joanna Stoga zdobyła nagrodę na konkursie organizowanym przez Georgia O’Keeffe Museum w amerykańskim Santa Fe. Jej zdjęcie „Tańczące Tulipany” wykonane techniką rentgenowską, zajęło pierwsze miejsce. Wśród wyróżnionych prac znalazła się też jej druga fotografia – „Tulipsy”.

 • W podwarszawskim Puszczykowie powstanie replika "Santa Marii", statku na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki w 1492 roku.

 • Czternastokrotny mistrz olimpijski w pływaniu Amerykanin Michael Phelps przegrał o prawie 0,7 s z Park Tae-hwanem z Korei Południowej na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w mityngu w Santa Clara.

 • Przejmująca instalacja nad brzegiem Pacyfiku w Santa Monica

  Jedna z organizacji antywojennych umieściła setki krzyży na plaży w Santa Monica w Kalifornii. Mają one mają symbolizować amerykańskich żołnierzy ginących na wojnach w Iraku i Afganistanie. Liczby są przerażające - w tych dwóch wojnach poległo już prawie 6 tys. żołnierzy armii USA, a blisko 72 tys. zostało rannych.

 • USA: Mieszkańcy Santa Fe uczuleni na Internet

  Grupa Amerykanów domaga się od władz miasta Santa Fe zakazu budowania sieci wi-fi w budynkach publicznych. Twierdzą, że bezprzewodowy sygnał Internetu powoduje u nich bóle w klatce piersiowej i złe samopoczucie.

Zdjęcia na temat: santa
Wideo na temat: santa
 • Wiosenna Santa Monica

  Santa Monica słynie jako ośrodek turystyczny w południowej Kalifornii ze względu na śródziemnomorski klimat oraz położenie. Znana jest również z wielu drogich dzielnic zamieszkiwanych przez artystów oraz ludzi związanych z showbiznesem.

 • Przejmująca instalacja nad brzegiem Pacyfiku w Santa Monica

  Jedna z organizacji antywojennych umieściła setki krzyży na plaży w Santa Monica w Kalifornii, które mają symbolizować amerykańskich żołnierzy ginących na wojnach w Iraku i Afganistanie. A liczby są przerażające - w tych dwóch wojnach poległo już prawie 6 tys. żołnierzy armii USA, a blisko 72 tys. zostało rannych.

 • Nie żyje aktor Paul Walker. Aktor filmu "Szybcy i wściekli" zginął w wypadku samochodowym

  Nie żyje aktor Paul Walker, znany z filmu "Szybcy i wściekli". Walker zginął w wypadku samochodowym w Santa Clarita w Kalifornii. Razem z kolegą jechali samochodem porsche GT. Według wstępnych ustaleń aktor siedział na miejscu pasażera. Prawdopodobnie na skutek zbyt dużej prędkości kierowca stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo lub słup. Samochód spłonął, a obaj mężczyźni zginęli na