• Informacje na temat:

  santa maria

Artykuły na temat: santa maria
 • "Santa Maria" Kolumba odnaleziona? Eksperci zaprzeczają

  Wrak statku znaleziony w maju u wybrzeży Haiti nie jest "Santa Marią" Krzysztofa Kolumba - poinformowała w poniedziałek UNESCO. Powołuje się przy tym na wnioski ekspertów zaproszonych przez rząd Haiti.

 • Synowie Arkadego Fiedlera chcą w podpoznańskim Puszczykowie postawić replikę "Santa Marii", statku na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki w 1492 roku.

 • Wczoraj w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni odbył się koncert włoskiego chóru "Santa Maria Assunta". Dziś artyści z Italii wystąpili również w w kościele pod wezwaniem Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Chełmie. Ich pobyt na bocheńszczyźnie zorganizowało Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

 • W podwarszawskim Puszczykowie powstanie replika "Santa Marii", statku na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki w 1492 roku.

 • ...najczęściej bywa - lecz na 25 listopada, bo w tym dniu zawarli małżeństwo. Wyraża to przeświadczenie, że właśnie ten dzień był początkiem ich "narodzin dla nieba". Pobrali się w 1905 r. w bazylice Santa Maria Maggiore. On pochodził z Katanii. Urodził się 12 stycznia 1880 r., ale dorastał w Rzymie, dokąd przeniosła się cała rodzina. Był trzecim dzieckiem wysokiego funkcjonariusza prefektury. Studiował...

 • ​Św. Walenty w 3D. Czy tak wyglądał patron zakochanych?

  Eksperci z Brazylii zrekonstruowali twarz świętego Walentego. W tym celu użyli zdjęć jego czaszki, która jest przechowywana w szklanej gablocie w rzymskiej bazylice Santa Maria Cosmedin.

 • Wydadzą ponad 2 mln euro na odrestaurowanie "Ostatniej wieczerzy"

  ..."Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci zostanie odrestaurowana. Słynne malowidło ścienne znajduje się w refektarzu klasztoru przy bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie.

 • Santa Maria, spokojne miasteczko w Kalifornii, znalazło się w centrum zainteresowania dziennikarzy z niemal całego świata. Wszystko z powodu procesu Michaela Jacksona. Fotoreportaż Grzegorza Jasińskiego.

 • Rośnie napięcie przed przełomowym przemówieniem Theresy May

  We Florencji w tajemnicy nadal utrzymywane jest miejsce, w którym w piątek premier Wielkiej Brytanii Theresa May wygłosi przemówienie na temat brexitu. Włoska prasa jako możliwą lokalizację wymienia dawną szkołę karabinierów koło bazyliki Santa Maria Novella.

 • Do Santa Maria w Kalifornii, gdzie ławnicy zastanawiają się, czy Michael Jackson jest winny seksualnego molestowania nieletnich, zjeżdżają jego fani. Są wśród nich także Polacy.

Zdjęcia na temat: santa maria
Wideo na temat: santa maria
 • Uratowana z pożaru w Brazylii: Byłam przerażona, moi przyjaciele zginęli

  Uratowana z pożaru klubu studentka przyznaje, ze pożar, który wybuchł w brazylijskim lokalu rozprzestrzenił się szybko, a ludzie nie mieli możliwości wydostania się na zewnątrz. „Byłam przerażona. Uratowałam się tylko dzięki pomocy kolegi. Niestety, dwie moje przyjaciółki zginęły” – opowiada dziewczyna. Podczas zabawy w klubie nocnym w Santa Maria wybuchł pożar. Uciekający w panice ludzie

Dyskusje na temat: santa maria
 • Re: Katolicy obchodzą Święto Ofiarowania Pańskiego

  santa Maria regina celi orat pro nobis

 • Re: Szefowa niemieckiego MON: Musimy wspierać ruch oporu w Polsce

  Tan odkrywca San Escobar - Waszczykowski to najlepiej zrobiłby dla Polski jak siedziałby po prostu cicho.

 • Re: ​PO składa wniosek do komisji etyki o ukaranie Beaty Mateusiak-Pieluchy

  Wyznawcow PiS-u powinno sie zmusic do podpisania deklaracji w ktorej by sie sie zobowiazali do spelnienia przynajmniej jednego z przykazan dekalogu: "Szanuj blizniego swego jak siebie samego" Niestety jest to nierealne, bo oni nawet samych siebie nie szanuja, dali sie kupic niczym tania przydrozna "panienka", za kilka kradzionych innym groszy!!!

 • Re: Zmarł wybitny rzeźbiarz Igor Mitoraj

  Tworzył dla Kościoła w Rzymie. Jego rzeźby to np. wrota do świątyni Bazylika Santa Maria degli Angeli e dei Martiri w Rzymie.

 • Re: Włochy: Kolejny akt wandalizmu w Koloseum

  Odwiedź Katedrę Santa Maria del Fiore we Florencji, a zobaczysz ile bazgroł na ścianach zabytkowej klatki schodowej (mimo licznych zakazów) zostawili nasi...

 • Re: ​Europa, której się nie chce

  Pospaceruj bulwarami nad Tybrem w Rzymie. Np. od bazyliki Santa Maria Maggiore do Watykanu.Zobaczysz te eleganckie, ekskluzywne koczowiska,otoczone wszechobecną wonią moczu. Pojedź (np. w kierunku Torvaianiki) bocznymi drogami, zobaczysz piękne przydrożne wysypiska śmieci. Takie są fakty, Ziemkiewicz nie zawsze jest z mojej bajki, ale tutaj ma rację.

 • Re: ​Architekci nowej Europy

  „Santa Maria” nie mogłem się pozytywnie nadziwić że ktoś odważył się coś takiego puścić. Raz że to piosenka religijna, dwa, że w tych czasach „mogła kogoś urazić”! Dobrze by było aby tak w każdej galerii w Polsce puszczali coś podobnego na przywitanie wałęsających się kolorowych! Ps. było to wykonanie Kelly Family, polecam na YouTube: Santa Maria video in English…

 • Re: Niemcy: Pomysł zniesienia prawa do azylu

  podniosłych słów "Santa Maria" nie mogłem się pozytywnie nadziwić że ktoś odważył się coś takiego puścić. Raz że to piosenka religijna, dwa, że w tych czasach mogła przecież "kogoś urazić”! Dobrze by było aby tak w każdej galerii w Polsce puszczali coś podobnego na przywitanie wałęsających się grup islamistów! Ps. było to wykonanie Kelly Family, polecam na youtube: Santa Maria video in English…

 • Re: Pięć ofiar mrozu

  Pozdrowienia zBrazyli - konkretnie z Aracaju Santa Maria temp 28 st C . WPolsce zawsze byla zima i mroz ale ludziska jak zwykle o tym zapominaja a potem takie newsy jak ten pojawiaja sie na necie