• Informacje na temat:

  saper

Artykuły na temat: saper
 • Granat na krakowskim Ruczaju. Interwencja saperów

  Saperzy wywieźli w środę wieczorem granat znaleziony przez pracowników wycinających krzewy przy ul. Pszczelnej na krakowskim Ruczaju – poinformowała PAP Anna Zbroja-Zagórska z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 • Gdańsk: Znaleziono niewybuch. Akcja saperów

  Podczas prac remontowych w Gdańsku znaleziono niewybuch. Policja zabezpieczyła teren, na miejsce przybyli saperzy. Przez kilka godzin zamknięty dla ruchu był odcinek ulicy od al. Grunwaldzkiej do ul. Słupskiej.

 • Koniec akcji saperów w Głogowie. Wywieziono 250-kilogramową bombę

  Zakończyła się akcja saperów w Głogowie na Dolnym Śląsku, którzy wydobywali znalezioną na dnie Odry ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej.

 • Dziennikarz nie jest saperem. Nie powinno być tak, że jedna (nawet bardzo spektakularna) wpadka przekreśla jego wieloletni dorobek. Tym bardziej, jeśli cała sprawa jest niejasna i ma tak niepewny finał.

 • Rosja wysłała saperów do rozminowania Palmiry

  Rosja wysłała do Palmiry w Syrii jednostkę saperów, która ma pomóc w rozminowywaniu zabytków starożytnego miasta wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony. Syryjskie siły rządowe wspierane przez rosyjskie samoloty wyparły w weekend z Palmiry bojowników Państwa Islamskiego.

 • Morąg: Akcja saperów. Znaleziono bomby z czasów II wojny

  ..., zakłady pracy pozamykane, nie jeżdżą pociągi. Wjazd do zagrożonych dzielnic miasta jest zamknięty. Za chwilkę do pracy przystąpią saperzy" - powiedział wiceburmistrz Morąga Leszek Biernacki. Od rana(...) składzie amunicji z czasów II wojny światowej. Z tego powodu nie można wykluczyć, że bomb będzie w tym miejscu znacznie więcej.  "Saperzy mówią o 20-30 pociskach, ale okaże się, ile ich jest, gdy...

 • Saper na weselu, czyli o ślubach w Krakowie

  ...- Kiedyś klient powiedział mi: "Pani praca to jak zawód sapera. Jest tylko jedna szansa". Właściwie miał rację - śmieje się Katarzyna Ibek-Starzyk, konsultantka ślubna z firmy Ibeke, zajmującej się(...) zawodu sapera, profesje te dzieli jedna zasadnicza kwestia - w branży ślubnej działają niemal same kobiety. - My jesteśmy z koleżanką bardzo emocjonalnie związane z klientami, nie traktujemy tego po...

 • Zagadkowy kawałek metalu wystający z ziemi. Na miejsce wezwano saperów

  ...​Znaleziony niewybuch powodem ewakuacji kilkunastu osób w miejscowości Frydek na Śląsku. Wiadomo, że jest to pocisk moździerzowy. Na miejsce wezwano już saperów.

 • Jak długo trzeba czekać na sapera? To zależy gdzie. W Szczecinie - jak się okazuje - nawet do kilkudziesięciu godzin od zgłoszenia.

 • 150 rosyjskich saperów w Palmirze. Pomagają rozminowywać antyczne miasto

  Ponad 150 rosyjskich saperów przybyło do Syrii, by rozminowywać starożytną Palmirę, zniszczoną przez dżihadystów przez Państwo Islamskie. Obecnie miasto kontrolowane jest przez syryjską armię.

Zdjęcia na temat: saper
Wideo na temat: saper