• Informacje na temat:

  sapkowski

Artykuły na temat: sapkowski
 • Andrzej Sapkowski odbierze World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie w październiku nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Andrzej Sapkowski dostanie prestiżową World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Andrzej Sapkowski, który spotkał się z czytelnikami w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki, potwierdził, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom cykl powieści o Wiedźminie będzie kontynuowany. Nie dał się jednak namówić na zdradzenie szczegółów.

 • "Boży wojownicy" Sapkowskiego

  ...30 września do księgarń trafi książka "Boży bojownicy" - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego. Jest ona kontynuacją cyklu powieści historycznych, zapoczątkowanego trzy lata temu książką "Narrenturm".

 • Sapkowski potwierdza: Powstanie nowy "Wiedźmin"!

  Andrzej Sapkowski, który spotkał się z czytelnikami w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki, potwierdził, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom cykl powieści o Wiedźminie będzie kontynuowany. Nie dał się jednak namówić na zdradzenie szczegółów.

 • Fakty z Twojego Miasta: Najstarszy w regionie most a trylogia Sapkowskiego

  ...​Most św. Jana nad Budzówką jest jednym z najstarszych mostów na Dolnym Śląsku. Gdyby nie ten most pewnie nie byłoby Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego.

 • Netflix przygotowuje serial o "Wiedźminie". Jednym z producentów będzie Tomasz Bagiński

  Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez Netflix. Taką informację podała firma Platige Image specjalizująca się w tworzeniu animacji i efektów specjalnych. Jej dyrektorem kreatywnym jest Tomasz Bagiński, który będzie jednym z producentów serii.

 • Butelka wódki czy książka? Przeciętny Polak nie ma wyboru

  ..."Książka nie powinna kosztować więcej od flaszki wódki. Człowiek musi mieć przecież jakiś wybór!" - mawiał Andrzej Sapkowski i miał rację. Tymczasem średnia cena książki w Polsce wynosi 41 zł. Wódka kosztuje o połowę mniej.

 • W środę ruszyły nagrania do audiobooka "Narrenturm" Andrzeja Sapkowskiego. Nagranie, w którym bierze udział niemal 200 aktorów, to jak dotychczas największe przedsięwzięcie w historii polskich książek do słuchania.

 • Rozmowa z pisarzem Andrzejem Sapkowskim o fantasy, popkulturze, pieniądzach i fanach.

Zdjęcia na temat: sapkowski
Dyskusje na temat: sapkowski