• Informacje na temat:

  sapkowski andrzej

Artykuły na temat: sapkowski andrzej
 • Andrzej Sapkowski chce 60 mln zł za "Wiedźmina"

  Andrzej Sapkowski - autor sagi o "Wiedźminie" - domaga się od spółki CD PROJEKT 60 milionów złotych dodatkowego wynagrodzenia. Chodzi o przekazanie praw autorskich do realizacji popularnej na całym świecie gry „Wiedźmin”.

 • Andrzej Sapkowski odbierze World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie w październiku nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Czytelnicy kochają go za książki o Geralcie z Rivii. Andrzej Sapkowski kończy 70 lat

  Andrzej Sapkowski, twórca serii powieści o wiedźminie Geralcie, kończy 70 lat. "Jeżeli cokolwiek w uniwersum "Wiedźmina" jeszcze popełnię, a mam taki zamiar, to będzie to coś typu prequel" - zapowiedział w kwietniu w trakcie spotkania z fanami podczas Warsaw Comic Con.

 • Andrzej Sapkowski dostanie prestiżową World Fantasy Award

  Twórca "Wiedźmina" Andrzej Sapkowski zostanie nagrodzony World Fantasy Award za całokształt twórczości. Dołączy do grona 63 uhonorowanych twórców, wśród których są m.in. Ursula K. Le Guin, Stephen King i Terry Pratchett - podaje Instytut Książki.

 • Andrzej Sapkowski, który spotkał się z czytelnikami w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki, potwierdził, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom cykl powieści o Wiedźminie będzie kontynuowany. Nie dał się jednak namówić na zdradzenie szczegółów.

 • ​Twoje Miasto: Drewniany koń czy historia Sapkowskiego? Zdecyduj!

  ...schrony bojowe. Kolejna kandydatura to Oława na Dolnym Śląsku. Tam zaprasza nas pan Andrzej. Zwraca uwagę na Zamek Piastów Śląskich, wybudowany w XIV wieku przez księcia Ludwika I. Jak dodaje nasz słuchacz, to w Oławie rozgrywa się część akcji trylogii husyckiej Andrzeja Sapkowskiego. Z miastem związany był słynny koszykarz Adam Wójcik. Małopolskie Proszowice proponuje nam z kolei pani Justyna...

 • Sapkowski potwierdza: Powstanie nowy "Wiedźmin"!

  Andrzej Sapkowski, który spotkał się z czytelnikami w piątek, drugiego dnia III Warszawskich Targów Książki, potwierdził, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom cykl powieści o Wiedźminie będzie kontynuowany. Nie dał się jednak namówić na zdradzenie szczegółów.

 • "Boży wojownicy" Sapkowskiego

  ...30 września do księgarń trafi książka "Boży bojownicy" - nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego. Jest ona kontynuacją cyklu powieści historycznych, zapoczątkowanego trzy lata temu książką "Narrenturm".

 • Fakty z Twojego Miasta: Najstarszy w regionie most a trylogia Sapkowskiego

  ...​Most św. Jana nad Budzówką jest jednym z najstarszych mostów na Dolnym Śląsku. Gdyby nie ten most pewnie nie byłoby Trylogii Husyckiej Andrzeja Sapkowskiego.

 • Netflix przygotowuje serial o "Wiedźminie". Jednym z producentów będzie Tomasz Bagiński

  Opowiadania Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie Geralcie doczekają się ekranizacji w formie anglojęzycznego serialu zrealizowanego przez Netflix. Taką informację podała firma Platige Image specjalizująca się w tworzeniu animacji i efektów specjalnych. Jej dyrektorem kreatywnym jest Tomasz Bagiński, który będzie jednym z producentów serii.

Zdjęcia na temat: sapkowski andrzej
Dyskusje na temat: sapkowski andrzej